Два сонця Холодного Яру
Два сонця явили дві вагомі події: створення козацького полку та організація Всеукраїнського Військового з’їзду.
Дух нації забезпечує народові стійкість — навіть у важких історичних обставинах. Якщо народ керується національно-релігійним ідеалом, то ніякі несприятливі історичні умови не зможуть його здолати. Ядром української духу, який визначає сильний бойовий інстинкт є мужнє й активне сприйняття життя. Войовничість - це одна з небагатьох рис в українській свідомості, яка давала народові міць і впевненість в своїх діях.
Кожна країна, і кожна нація, розвиваються у просторі й часі. З перебігом історії, за для збереження своєї Батьківщини, народ здолав багато негараздів, в тому числі і відстоював кордони своєї держави. І людина, і нація, усвідомлюючи свою роль у державі, всупереч труднощам, так само стрімко й упевнено розвивалися з ходом історії. Події в Холодному Яру за останні століття проявили в українців стійкість національного духу. Холодноярівська Січ, гайдамацька Коліївщина, УНР – найяскравіші плями козацького духу в родоводі цього яру.
В зв'язку з цим в Холодному Яру 25-26 квітня 2015 року відбувалося святкування 95-річниці борців за волю України. На фестивалі були зібрані тисячі різних українських національних меншин, а також, усвідомлюючи потребу в національному захисті держави, перший раз взяли участь вояки-добровольці. До заходів були залучені учасники АТО, народні майстрині зі своїми українськими виробами, інструктори Українського легіону, які проводили військові та медичні навчання для дітей та дорослих, українські музичні гурти та виконавці. Також козацтво добровольчих полків та батальонів вшановували пам'ять героям Холодного Яру біля дуба Максима Залізняка, де в сивому минулому гайдамаки давали клятву боротися з польським засиллям, не шкодуючи свого життя.
Чому два сонця?
Під час минувших подій в Холодному Яру 26 квітня о 14 год. відбулося велике козацьке коло, до якого долучилися всі представники козацьких організацій матінки України. Козаки простояли близько 5-ти годин на пекучому сонці пліч-о-пліч, що навіть «леза шаблі не просунути», задля вирішення нагального питання - створення козацького полку. В той момент на небі було 2 сонця: яскраве сонце і місяць – козацьке сонце. Саме в присутності цих високоповажних гостей створили козацький полк, і відразу було зрозуміло, що це стане запорукою стрімкого розвитку укріплення українського духу. Сподіваюся, що це слугуватиме відновленню козацького устрою в Збройних Силах України, виховуючи воїнів справжніми лицарями минулих століть.
Холодний Яр визначив долі всіх вояків, громадян суспільства, які бачать свою реалізацію в обороні й захисті сфери державної відбудови. Завдяки установчим зборам обраний організаційний комітет зміг визначити й спланувати Всеукраїнський Військовий з'їзд, який відбудеться 23 травня 2015 року в Українському домі на Європейській площі в м. Києві. На меті заходу стоїть розгляд питання консолідації зусиль Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо комплексного перегляду та вдосконалення всього блоку законодавчих актів в галузі національної безпеки та оборони держави. Громадське суспільство, добровольчі батальйони, козаки, волонтери мають брати безпосередню участь у проектах, направлених на захист та вдосконалення національної безпеки та оборони держави. З'їзд має розробити та затвердити вимоги до законодавців та Президента щодо участі громадскості в формуванні та здійсненні оборони та оборонно-територіальних заходів, національно-патріотичної підготовки молоді та формування діючого резерву для збройних сил України
На завершення, дорогі друзі, я з впевненістю можу вам сказати, що два сонця явили дві вагомі події: створення козацького полку та організація Всеукраїнського Військового з'їзду.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422