Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.08.2016 18:54

Недофінансування Суспільного мовника підірве довіру до реформи

Керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакета Реформ

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України занепокоєна намірами виконавчої влади урізати фінансування суспільного мовлення в 2017 році. Реформована інституція повинна отримати передбачений законом рівень фінансування, інакше - довіра

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України занепокоєна намірами виконавчої влади урізати фінансування суспільного мовлення в 2017 році


Члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ НСТУ) висловлюють занепокоєння розробленими Міністерством фінансів України граничними обсягами фінансування суспільного мовлення. Як нам стало відомо, відповідно до листа Міністерства фінансів на адресу Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення від 28 липня 2016 р. № 31-04110-09-9/21934, граничний обсяг видатків за програмою «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії» у 2017 році визначено Мінфіном в сумі 700 млн грн., тоді як передбачений законом обсяг становитиме близько 1,26 млрд грн.


Наголошуємо, що недофінансування суспільного мовлення унеможливить зміну якості програмного наповнення ефіру, і таким чином підірве довіру населення до цієї важливої реформи. Крім того, недофінансування фактично знекровить суспільство в його праві на отримання неупередженої інформації, оскільки суспільне мовлення є єдиним мовником в країні, інформаційна політика якого не залежить ні від держави, ні від приватних власників, а зорієнтована виключно на задоволення запитів та інтересів самого суспільства.


Мусимо нагадати, що запуск суспільного мовлення є одним з найдавніших і найважливіших медійних зобов'язань України перед Радою Європи та Європейським Союзом. Необхідність належного рівня фінансування суспільного мовника неодноразово зазначалася у рекомендаціях Ради Європи. Зокрема, 2009 року Парламентська асамблея Ради Європи в рекомендації № 1878 наголосила на необхідності гарантувати суспільним мовникам безпечні та належні кошти, необхідні для виконання їхніх завдань.


Наглядова Рада Національної суспільної телерадіокомпанії України закликає:


Міністерство фінансів передбачити видатки на бюджетну програму «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії» в обсязі, встановленому Законом України «Про суспільне телебачення та радіомовлення», а саме 0,2% від загального фонду державного бюджету за попередній рік.


Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України  не допустити внесення та прийняття Державного бюджету України на 2017 рік із заниженим рівнем фінансування Суспільного мовлення.


Члени Наглядової ради НСТУ: Тарас Аврахов, Володимир Бринзак, Євген Глібовицький, Дарія Карякіна, В'ячеслав Козак, Тетяна Лебедєва, Лаврентій Малазонія, Вадим Міський, Світлана Остапа, Олексій Панич, Віталій Портніков, Наталія Скрипка, Віктор Таран, Сергій Таран, Ігор Хохич, Тарас Шевченко, Володимир Яворівський

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]