UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
03.03.2016 11:36

Колективи комунальних газет мають місяць, щоб уникнути приватизації

Керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакету Реформ

1 січня 2016 року стартував процес реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ, який триватиме 3 роки. Проте, можливість для колективів газет узяти участь в реформуванні спливає вже 31 березня!

З 1 січня 2016 року стартував процес реформування друкованих ЗМІ, засновниками яких є органи державної влади та місцевого самоврядування. Реформування покликане звільнити пресу від адміністративної цензури та покращити конкуренцію на ринку друкованих ЗМІ.

роздержавлення преси, державні та комунальні газети


За законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ», процес перетворення триватиме три роки. Проте, рішення щодо способу реформування друкованих ЗМІ мають бути прийняті впродовж наступних кількох місяців. Зокрема, відповідно до ч. 2 ст.4 Закону протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом трудовий колектив редакції на загальних зборах, на яких присутні не менш як три чверті загальної кількості штатних працівників, приймає рішення щодо своєї участі у реформуванні друкованого засобу масової інформації та редакції і подає засновникам (співзасновникам) пропозицію стосовно способу реформування.

Це означає, що провести загальні збори та визначитись із участю у реформуванні і способом, після чого направити пропозиції до засновників трудові колективи редакцій мають до 31 березня 2016 року.

У разі, якщо до 31 березня 2016 року трудові колективи не нададуть засновникам свої пропозиції щодо способу реформування, останні матимуть право ухвалити рішення на свій розсуд, внаслідок чого реформування ЗМІ відбудеться без участі журналістів, а редакції будуть приватизовані на загальних засадах або ж закриті.

Група з медіа-реформи Реанімаційного пакету реформ та ряд медійних організацій закликають трудові колективи державних і комунальних друкованих ЗМІ якнайшвидше провести збори і прийняти рішення щодо способу реформування редакцій.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]