Книжкові фестивалі як платформа для діалогу
За два тижні в Києві пройде вже другий KyivBookFest, а трохи більш як за місяць — другий за цей рік фестиваль «Книжкова країна».
Якщо підрахувати ще ті, що вже відбулися чи відбудуться до кінця року, то загалом можна назвати близько 10 подібних заходів. Для когось число, може, і здається невеликим, проте уявити таку кількість довколокнижкових подій в Україні ще десять років тому було складно.
Цікаво, що багато фестивалів з'явилося вже з початком повномасштабного вторгнення. Український книжковий ринок не лише вистояв і продовжує працювати попри всі виклики, з якими нам довелося зіштовхнутися за останні три роки. Він ще й активно розвивається, і поява нових видавництв і книгарень, запуск різноманітних фестивалів є цьому підтвердженням.
Я вже неодноразово казав, наскільки важливо сьогодні українським видавцям та іншим представникам нашого книжкового ринку брати участь у міжнародних виставках, зустрічах і ярмарках. Адже так ми насамперед показуємо світові, що Україна має багату культуру, на яку варто звернути увагу. А по-друге, це майданчик для обміну досвідом, налагодження співпраці та обговорення нових проєктів і пропозицій.
З цієї ж причини подібних заходів має ставати більше і в Україні. Сьогодні книжкові фестивалі — це вже не просто ярмарки. Це своєрідні платформи для діалогу між читачами, письменниками та видавцями, і саме цим вони привертають увагу багатьох відвідувачів.
Насамперед це діалог читача та автора. Чимало людей іде на такі фестивалі лише для того, щоб особисто зустріти улюбленого письменника та бути присутніми на презентації його книги. Це шанс поспілкуватися з автором «наживо».
З іншого боку є письменники, для яких подібні заходи — можливість познайомитися зі своєю аудиторією та презентувати нову книжку. Особливо це важливо для молодих «дебютних» авторів. Зараз в Україні з’являється усе більше талановитих, хоч поки що маловідомих письменників, чиї книжки замінили російську продукцію в українських книгарнях після початку повномасштабного вторгнення. У цьому випадку фестивалі стають не лише платформою для діалогу, а й майданчиком для промоції як авторів, так і їхніх творів. А тому це й популяризація українського продукту та формування зацікавлення власною культурою.
Окремо варто наголосити на важливості таких подій як платформ для професійних дискусій. На жаль, сьогодні в Україні дуже мало комплексних досліджень галузі, а круглі столи чи обговорення з цих питань майже не проводяться. Виняток — якраз таки фестивалі. Зокрема минулого року на KyivBookFest відбулося одразу кілька лекцій та обговорень щодо проблем і перспектив книжкового ринку за участі різних експертів: видавців, книгогорозповсюджувачів і представників влади.
Та, мабуть, найголовніша роль книжкових фестивалів полягає у популяризації читання. Протягом останніх років український читач дуже змінився і став вибагливішим у хорошому сенсі слова. Тепер на вибір книги впливає не лише обкладинка й вдала анотація на звороті. Читачу важливо та, що найкраще, цікаво знати більше про автора, редакцію, перекладача, ілюстратора, історію написання твору, його сенс й інше. Тож презентації, обговорення, автограф-сесії та подібне займають важливе місце в промоції читання та просування конкретного продукту.
Такі заходи важливо проводити не лише для дорослих, а й для дітей. Як показує остання статистика, в Україні щодня читають книги лише 16% дітей. Це менше за тих, хто дивиться телевізор чи відпочиває в соцмережах. Зрозуміло, що однією з основних причин є відсутність зацікавлення в читанні. Тож щоб це змінити, потрібно змінювати й підхід до популяризації книг.
Саме тому на цьогорічному KyivBookFest буде окремий блок програми, розрахований на наймолодших відвідувачів фестивалю, — «Junior book fest». Партнером та куратором цього блоку, до речі, буде видавництво «Ранок». Разом з організаторами фестивалю та іншими видавцями ми запланували багато цікавих подій для дітей і їхніх батьків. Будуть презентації останніх новинок, майстер-класи, інтерактивні ігри, книжковий пікнік і навіть мітинг.
Через знайомство з письменниками, спільні обговорення чи ігри діти занурюються в це довколокнижкове середовище та починають більше цікавитися якимись історіями. А ще це про освіту та виховання, адже для «Junior book fest» ми відібрали заходи, які краще познайомлять найменших відвідувачів з українською літературою, історією, мистецтвом та культурою загалом.
Упевнений, що фестиваль точне стане незабутніми і для батьків, і для дітей. Залишилося переконатися у цьому на власні очі!)
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко вчора о 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко вчора о 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук 14.04.2025 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер 14.04.2025 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука 14.04.2025 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов 14.04.2025 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
- Суд захистив частину землі дружини від боргу чоловіка. Відповіді на питання від адвоката Павло Васильєв 12.04.2025 20:11
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков 12.04.2025 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак 11.04.2025 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука 11.04.2025 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова 11.04.2025 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз 11.04.2025 10:12
-
Завод Порошенка-молодшого першим в Україні почав варити цукор із сиропу
Бізнес 30052
-
Вперше в історії українка стала володаркою титулу "Міс США-2025": фото
Життя 11175
-
Найбільший європейський виробник ракет отримав замовлення на сім років наперед
Бізнес 11026
-
Нардеп: Болгарія запропонувала переглянути вартість реакторів для ХАЕС
Бізнес 9966
-
Позіхання може бути небезпечним сигналом дефіциту сну: експерти пояснюють чому
Життя 7050