Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.02.2019 13:41

Особливості отримання виграшу в лотерею

Генеральний директор юридичної компанії "LEX ltd"

Більша частина внесених гравцями коштів йде на формування призового фонду, частина організаторам лотереї, частина виплачується державі у вигляді відрахувань до державного бюджету.

Лотерея — організована гра на удачу, при якій розподіл вигод і збитків залежить від випадкового випадання тих чи інших чисел або квитків. Більша частина внесених гравцями коштів йде на формування призового фонду, частина організаторам лотереї, частина виплачується державі у вигляді відрахувань до державного бюджету.

В нашій країні існує Українська Національна Лотерея,  вона має ліцензію на проведення тільки числових лотерей. Її суть полягає в тому, що гравець попередньо вибирає комбінацію з певної кількості чисел, які  сам обере,  та закреслює у квитку. Якщо в процесі розіграшу випадає така ж комбінація, то учасник виграє.

Отже, лотерея це – гра, за допомогою якої є можливість отримати грошову винагороду, але внаслідок якої люди які мають жагу до виграшу спустошують свої кишені. Насамперед ця гра на удачу, не кожен може отримати виграш, оскільки організатори таких ігор зводять позитивний результат до мінімуму.

Також є дуже багато інших приватних лотерей, в яких учасник одразу дізнається свій результат,  є спортивні лотереї, в яких учасник робить ставку на спортивні змагання, у такому випадку він купує квиток вже з конкретними числами.

Виплата призів здійснюється за рахунок коштів призового фонду, накопиченого оператором державних лотерей. Оператор забезпечує наявність на банківському рахунку коштів в розмірі сформованого призового фонду на кожну звітну дату. Виплата грошових призів державних лотерей здійснюється лише в національній валюті України. Розігрування призів, виражених в іноземній валюті або в міжнародних розрахункових одиницях, забороняється. Це правило не стосується державних лотерей, сфера розповсюдження яких повністю знаходиться за межами території України. Отримання призів державних лотерей здійснюється у строки і в порядку, що визначені умовами проведення державних лотерей.

Існує певна система і правила отримання виграшу. Наприклад, якщо ви виграли суму яка не перевищує 3000 грн, то її можна отримати прямо в точці розповсюдження білетів. Якщо ви виграли суму яка не перевищує 10000 грн, то вона в автоматичному режимі нараховується на ваш рахунок особистого кабінету, але для цього потрібно бути зареєстрованим на офіційному сайті лотереї. Якщо ж виграш перевищує 10000 грн, то для його отримання слід звернутися до регіонального представництва лотереї.

Існують і спеціально затверджені терміни виплати виграшів. У кожної лотереї вони свої і в деяких випадках можуть досягати декількох років. Наприклад, коли сума вашого виграшу більше мільйона гривень, ви зможете отримати його тільки через три роки з моменту першого пред’явлення лотерейного квитка.

Щоб дізнатися які саме документи необхідно мати при собі, треба звернутися до служби підтримки або ознайомившись з офіційними правилами гри. До речі, слід зробити це ще перед купівлею лотерейного білета, щоб уникнути несподіванок.

Забрати свій виграш можна через каси операторів державних лотерей (їх відокремлених підрозділів чи уповноважених ними осіб), а у випадках, передбачених умовами проведення державної лотереї, - через розповсюджувачів державних лотерей у готівковому вигляді або за бажанням переможця у безготівковому вигляді на його рахунок за рахунок суми призу, та на підставі пред’явленого лотерейного білета або іншого засобу, що відповідає умовам проведення державної лотереї і посвідчує право гравця на отримання призу.

Не слід забувати і про оподаткування. Доходи, отримані від організації і проведення лотереї, оподатковуються згідно з чинним законодавством. В Україні діють наступні правила оподаткування виграшів в лотерею: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, оплата військового збору, ставка якого становить 1,5%. Таким чином, з кожного лотерейного виграшу в Державний бюджет України перераховуються 19,5% від виграшу.

Вимоги щодо надання документів, які посвідчують особу, або щодо підписання переможцем фінансових або інших документів допускаються у випадках, встановлених законодавством та умовами проведення лотерей.

Для одних це можливість цікаво провести час, для інших можливість спробувати фортуну, а для когось – справжній азартний запал. Особи, які грають в лотерею у деяких випадках надмірно поглинаються в азарт. Замість витрачання грошей на їжу, одяг, лікування своїх рідних, - програють ці кошти в лотерею. Такі гравці мають на меті легко заробити гроші, але в подальшому купують ще більшу кількість гральних білетів, та витрачають на це усі кошти, заспокоюючи себе тим, що колись настане день його виграшу і він та його рідні заживуть новим життям. Не отримуючи жадану винагороду, такі гравці ще більше поглинаються в гру. Тож купуючи наступний лотерейний білет, будьте пильними і не поглинайтеся в азарт. Обов‘язково вивчайте офіційні правила гри, їх можна знайти в інтернеті або вимагати в офіційних точках продажу лотерейних білетів.

Співавтори:

Студентки 4 курсу ДДУВС

Анастасія Погорєлова, Юлія Філімоненко

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи