Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.01.2018 00:39
Опіка та піклування. Порядок встановлення та призначення
Інколи в житті виникають ситуації коли є необхідність встановити опіку або піклування над малолітніми чи неповнолітніми особами, або особами за станом здоров’я які не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки. В таких випадках для род
Опіка тапіклування - встановлюється над повнолітньою особою, яка за станомздоров'я не може самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки, длязабезпечення захисту особистих немайнових і майнових прав та інтересів цієїповнолітньої особи.
Опіка - встановлюється над повнолітньою особою у тому випадку, якщо за рішенням суду вона була визнана недієздатною (внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатнаусвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними).
Над фізичною особою, цивільна дієздатність якої обмежена, встановлюєтьсяпіклування (суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вонастраждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатністьусвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, якщо вона зловживаєспиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартнимиіграми тощо і тим ставить себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона зазаконом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище).
Опіка - встановлюється над неповнолітньою особою з метою захистуособистих і майнових прав та інтересів осіб, які не досягли 14 років (малолітніособи), та осіб віком від 14 до 18 років (неповнолітні особи), які внаслідоксмерті батьків, хвороби батьків або позбавлення їх батьківських прав чи з іншихпричин залишились без батьківського піклування. У випадку встановлення опікиабо піклування над малолітніми або неповнолітніми особами головною функцією єзабезпечення належного виховання та захист їх особистих немайнових і майновихправ та інтересів.
Встановлення опіки або піклування над дитиною відбуваєтьсяу випадку якщо: батьки померли; невідомі, визнані в судовому порядкубезвісно відсутніми або померлими; позбавлені судом батьківських прав абоприйнято рішення про відібрання дитини і передачу її під опіку незалежно відтого, позбавлені вони батьківських прав чи ні, оскільки перебування з ниминебезпечне для життя дитини, визнані у встановленому порядку недієздатними абообмежено дієздатними (психічно хворі, розумово відсталі або перебувають натривалому стаціонарному лікуванні в лікувально-профілактичному закладі чи надержавному утриманні в будинках-інтернатах), понад шість місяців не можутьзайматись вихованням своїх дітей (засуджені до позбавлення волі на тривалий часза скоєння злочину, за станом здоров'я (інваліди 1 II групи) тощо), понад шістьмісяців не проживають разом з дитиною та без поважних причин не беруть участі вїї вихованні та утриманні, не виявляють щодо дитини батьківської уваги татурботи, підкинули (залишили) дитину, і це підтверджено відповідними актами,складеними органами внутрішніх справ, відмовились від дітей в установленомузаконом порядку, виїхали на постійне місце проживання або на постійне місцероботи за кордон чи перебувають у довготривалому відрядженні, перебувають підслідством.Встановлення опіки тапіклування здійснюється уповноваженими державою органами. Органами опіки тапіклування є районні, районні в містах державні адміністрації, виконавчі органиміських, районних у містах, сільських, селищних рад.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов вчора о 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко вчора о 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 24.12.2024 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 24.12.2024 11:48
Топ за тиждень
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 833
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 152
- JIT – концепція, час якої настав 63
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 62
Популярне
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 19181
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 13860
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 8481
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 6639
-
АМКУ оштрафував компанії на 106 млн грн за змову на тендерах з ремонту мостів і доріг
Бізнес 5302
Контакти
E-mail: [email protected]