Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.01.2018 00:39
Опіка та піклування. Порядок встановлення та призначення
Інколи в житті виникають ситуації коли є необхідність встановити опіку або піклування над малолітніми чи неповнолітніми особами, або особами за станом здоров’я які не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки. В таких випадках для род
Опіка тапіклування - встановлюється над повнолітньою особою, яка за станомздоров'я не може самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки, длязабезпечення захисту особистих немайнових і майнових прав та інтересів цієїповнолітньої особи.
Опіка - встановлюється над повнолітньою особою у тому випадку, якщо за рішенням суду вона була визнана недієздатною (внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатнаусвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними).
Над фізичною особою, цивільна дієздатність якої обмежена, встановлюєтьсяпіклування (суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вонастраждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатністьусвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, якщо вона зловживаєспиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартнимиіграми тощо і тим ставить себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона зазаконом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище).
Опіка - встановлюється над неповнолітньою особою з метою захистуособистих і майнових прав та інтересів осіб, які не досягли 14 років (малолітніособи), та осіб віком від 14 до 18 років (неповнолітні особи), які внаслідоксмерті батьків, хвороби батьків або позбавлення їх батьківських прав чи з іншихпричин залишились без батьківського піклування. У випадку встановлення опікиабо піклування над малолітніми або неповнолітніми особами головною функцією єзабезпечення належного виховання та захист їх особистих немайнових і майновихправ та інтересів.
Встановлення опіки або піклування над дитиною відбуваєтьсяу випадку якщо: батьки померли; невідомі, визнані в судовому порядкубезвісно відсутніми або померлими; позбавлені судом батьківських прав абоприйнято рішення про відібрання дитини і передачу її під опіку незалежно відтого, позбавлені вони батьківських прав чи ні, оскільки перебування з ниминебезпечне для життя дитини, визнані у встановленому порядку недієздатними абообмежено дієздатними (психічно хворі, розумово відсталі або перебувають натривалому стаціонарному лікуванні в лікувально-профілактичному закладі чи надержавному утриманні в будинках-інтернатах), понад шість місяців не можутьзайматись вихованням своїх дітей (засуджені до позбавлення волі на тривалий часза скоєння злочину, за станом здоров'я (інваліди 1 II групи) тощо), понад шістьмісяців не проживають разом з дитиною та без поважних причин не беруть участі вїї вихованні та утриманні, не виявляють щодо дитини батьківської уваги татурботи, підкинули (залишили) дитину, і це підтверджено відповідними актами,складеними органами внутрішніх справ, відмовились від дітей в установленомузаконом порядку, виїхали на постійне місце проживання або на постійне місцероботи за кордон чи перебувають у довготривалому відрядженні, перебувають підслідством.Встановлення опіки тапіклування здійснюється уповноваженими державою органами. Органами опіки тапіклування є районні, районні в містах державні адміністрації, виконавчі органиміських, районних у містах, сільських, селищних рад.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Повторне звернення до суду з апеляційною скаргою Євген Морозов 19:25
- Відносини держави та громадянина – це соціальний договір Дана Ярова 16:38
- Що робити сусідам, якщо поруч розпочалося самовільне будівництво Павло Васильєв 14:34
- Аутсорсинг у лікарнях – популярний тренд на українському ринку Сильвія Красонь-Копаніаж 10:44
- Як поводитись під час неочікуваного "візиту" правоохоронців: пʼять порад адвоката Денис Терещенко 08:06
- Забезпечення апеляційного оскарження рішення суду після спливу річного строку Євген Морозов вчора о 20:49
- Отсрочка от мобилизации: что делать по истечении срока Віра Тарасенко вчора о 12:04
- Тайвань як стрес-тест для архітектури безпеки в АТР: наслідки для глобального світопорядку Віра Константинова вчора о 11:48
- Обов`язковість висновку органу опіки та піклування при вирішені сімейного спору Євген Морозов 14.09.2024 20:53
- Скільки грошей не вистачає Україні та де їх узяти? Любов Шпак 14.09.2024 10:59
- Юридична особа, як податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб Євген Морозов 13.09.2024 20:29
- О геополитических аналитиках, геостратегах и политических философах Володимир Стус 13.09.2024 19:43
- Про SWOT-аналіз простими словами Олександр Висоцький 13.09.2024 14:10
- Как избежать паники и эффективно обжаловать штраф ТЦК: рекомендации и советы Віра Тарасенко 13.09.2024 11:25
- Реальність вчинення господарської операції у податкових спорах Євген Морозов 12.09.2024 19:27
Топ за тиждень
- Закупівельник і начальник служби: хто за що відповідає в закупівельному процесі ВЧ 619
- Детінізація економіки – пріоритетний шлях фінансування Збройних Сил України 154
- Законність, як один з ключових принципів в діяльності АРМА 93
- Вибір, що творить майбутнє: уроки двох Корей 90
- Як декларувати криптовалюту в Україні 69
Популярне
-
Один з найбільших агрохолдингів України заявив, що опинився на межі закриття
Бізнес 14593
-
Біля Вугледара підірвали основну вежу шахти "Південнодонбаська-3"
Бізнес 5778
-
В Україні збудують ще один завод із виробництва боєприпасів
Бізнес 4668
-
На копальні в Ботсвані знайшли другий за місяць гігантський алмаз – фото
Бізнес 4265
-
На Київщині знищують старовинну пам’ятку архітектури віком 3500 років
Життя 3903
Контакти
E-mail: [email protected]