Чим дивують скрині ірпінської «Берегині»?
Мало хто знає, що краєзнавчий музей у місті Бобруйськ (Білорусь) прикрашає унікальний ірпінський вінок із писанок. 40 сплетених гусячих і курячих яєць, розписаних за автентичними зразками, виготовив для міжнародного фестивалю «Вінок дружби» народний фолькл
Малохто знає, що краєзнавчий музей у місті Бобруйськ (Білорусь) прикрашає унікальнийірпінський вінок із писанок. 40 сплетених гусячих і курячих яєць, розписаних заавтентичними зразками, виготовив для міжнародного фестивалю «Вінок дружби»народний фольклорно-етнографічний колектив із Ірпеня «Берегиня».
Ми звикливважати берегинями народних традицій жінок. Але Ірпінь уже давно вийшов зарамки звичного. Одним із найбільш натхненних поціновувачів народних звичаїв таавтентики в Ірпені є Віталій Коваленко – керівник жіночого колективу із жіночоюназвою «Берегиня». Віталія в Ірпені, мабуть, знають усі. Принаймні – йогоголос. Яскравий баритон Віталія звучить чи не на усіх мистецьких акціях ісвятах міста. Але про те, що вдома у Віталія Коваленка зберігаються справжнінаціональні скарби відомо не всім.
Уже понад 10років Віталій колекціонує та зберігає старожитності. Зараз його колекціяналічує понад 250 експонатів. Почалося все зі старої прялки, що стояла на бабусиномугорищі. Сьогодні вона разом із весільною сорочкою прабабусі, у якій вонавінчалася в 1925 році є для Віталія найціннішими. Серед глечиків, прялок таінших етнографічних речей особливе місце у колекції займає старовинний одягрізних регіонів України: Полтавщини, Середньої Наддніпрянщини, Гуцульщини. Віднамиста, поясів і крайок до плахт, домотканих скатертин, рушників і верхньогожіночого одягу. Одних вишиванок із різноманітними видами вишивок – понад 40екземплярів. Є в колекції навіть автентичні вінчальні вінки із воску, якіраніше виготовляли монахині.
КолекціонуєВіталій і традиційні українські писанки. Зараз у нього зберігається близько 60розписаних у різноманітних техніках курячих, гусячих і страусиних яєць. Це ітрадиційні фарбовані писанки, і дряпанки, і воскові. Більшість експонатівВіталій придбав, деякі виготовив сам. Навчала його цьому унікальному мистецтвуодна з найкращих писанкарок Гуцульщини Ганна Линдюк.
Персональнівиставки старожитностей Віталія Коваленка не раз проводилися у музеяхУкраїни. Це й Музей гетьманстаа(м.Київ), Музей книги і друкарства (м.Київ), Національний музей літературиУкраїни (м.Київ), Національний історико-етнографічний заповідник"Переяслав" (м. Переяслав-Хмельницький) та інші.
Виставлялисяукраїнські старожитності і в Ірпені. Саме вбрання із колекції Віталія Коваленкапредставило наше місто на першому обласному фестивалі жіночого автентичного тастилізованого українського одягу «Жінка – джерело любові». Ідеальнодеталізовані образи молодої жінки та весільної матері кінця ХІХ століття зацікавили гостей заходу. Демонстрували вбрання, до речі, учасниціірпінського колективу «Берегиня».
Народнийфольклорно-етнографічний колектив «Берегиня» був заснований у лютому 2008-го набазі Міського будинку культури. Ініціатором його створення та керівником єВіталій Коваленко. За майже десять років свого існування «Берегиня» побувала наусіх знакових фольклорних фестивалях України. Чули й бачили «Берегиню» ізакордоном – у Білорусі, Росії, Латвії.
Самеза ініціативи Віталія Коваленка та колективу «Берегині» уже в червні цього рокуІрпінь проведе свій перший міжнародний мистецькийфестиваль «Єднання культур», на який запрошуємо колективи народної творчості зусіх міст-побратимів Ірпеня і не тільки. А у жовтні відбудеться довгоочікуванийвсеукраїнський фестиваль автентичної музики «Многая літа».
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов вчора о 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда вчора о 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак вчора о 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова вчора о 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак вчора о 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов вчора о 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін вчора о 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
- Розподіл статутного капіталу при розлученні: судова та міжнародна практика Світлана Приймак 19.11.2024 12:00
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 56369
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 35237
-
Картину Клода Моне із серії "Водяні лілії" продали за $65 млн: фото
Життя 10731
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
10126
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 8916