Чим дивують скрині ірпінської «Берегині»?
Мало хто знає, що краєзнавчий музей у місті Бобруйськ (Білорусь) прикрашає унікальний ірпінський вінок із писанок. 40 сплетених гусячих і курячих яєць, розписаних за автентичними зразками, виготовив для міжнародного фестивалю «Вінок дружби» народний фолькл
Малохто знає, що краєзнавчий музей у місті Бобруйськ (Білорусь) прикрашає унікальнийірпінський вінок із писанок. 40 сплетених гусячих і курячих яєць, розписаних заавтентичними зразками, виготовив для міжнародного фестивалю «Вінок дружби»народний фольклорно-етнографічний колектив із Ірпеня «Берегиня».
Ми звикливважати берегинями народних традицій жінок. Але Ірпінь уже давно вийшов зарамки звичного. Одним із найбільш натхненних поціновувачів народних звичаїв таавтентики в Ірпені є Віталій Коваленко – керівник жіночого колективу із жіночоюназвою «Берегиня». Віталія в Ірпені, мабуть, знають усі. Принаймні – йогоголос. Яскравий баритон Віталія звучить чи не на усіх мистецьких акціях ісвятах міста. Але про те, що вдома у Віталія Коваленка зберігаються справжнінаціональні скарби відомо не всім.
Уже понад 10років Віталій колекціонує та зберігає старожитності. Зараз його колекціяналічує понад 250 експонатів. Почалося все зі старої прялки, що стояла на бабусиномугорищі. Сьогодні вона разом із весільною сорочкою прабабусі, у якій вонавінчалася в 1925 році є для Віталія найціннішими. Серед глечиків, прялок таінших етнографічних речей особливе місце у колекції займає старовинний одягрізних регіонів України: Полтавщини, Середньої Наддніпрянщини, Гуцульщини. Віднамиста, поясів і крайок до плахт, домотканих скатертин, рушників і верхньогожіночого одягу. Одних вишиванок із різноманітними видами вишивок – понад 40екземплярів. Є в колекції навіть автентичні вінчальні вінки із воску, якіраніше виготовляли монахині.
КолекціонуєВіталій і традиційні українські писанки. Зараз у нього зберігається близько 60розписаних у різноманітних техніках курячих, гусячих і страусиних яєць. Це ітрадиційні фарбовані писанки, і дряпанки, і воскові. Більшість експонатівВіталій придбав, деякі виготовив сам. Навчала його цьому унікальному мистецтвуодна з найкращих писанкарок Гуцульщини Ганна Линдюк.
Персональнівиставки старожитностей Віталія Коваленка не раз проводилися у музеяхУкраїни. Це й Музей гетьманстаа(м.Київ), Музей книги і друкарства (м.Київ), Національний музей літературиУкраїни (м.Київ), Національний історико-етнографічний заповідник"Переяслав" (м. Переяслав-Хмельницький) та інші.
Виставлялисяукраїнські старожитності і в Ірпені. Саме вбрання із колекції Віталія Коваленкапредставило наше місто на першому обласному фестивалі жіночого автентичного тастилізованого українського одягу «Жінка – джерело любові». Ідеальнодеталізовані образи молодої жінки та весільної матері кінця ХІХ століття зацікавили гостей заходу. Демонстрували вбрання, до речі, учасниціірпінського колективу «Берегиня».
Народнийфольклорно-етнографічний колектив «Берегиня» був заснований у лютому 2008-го набазі Міського будинку культури. Ініціатором його створення та керівником єВіталій Коваленко. За майже десять років свого існування «Берегиня» побувала наусіх знакових фольклорних фестивалях України. Чули й бачили «Берегиню» ізакордоном – у Білорусі, Росії, Латвії.
Самеза ініціативи Віталія Коваленка та колективу «Берегині» уже в червні цього рокуІрпінь проведе свій перший міжнародний мистецькийфестиваль «Єднання культур», на який запрошуємо колективи народної творчості зусіх міст-побратимів Ірпеня і не тільки. А у жовтні відбудеться довгоочікуванийвсеукраїнський фестиваль автентичної музики «Многая літа».
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407