30 мільйонів для комфорту: як Ірпінь стимулює створення ОСББ
«Не моє – не шкода» – часто саме так можна описати принцип користування комунальним майном в Україні. Аби виправити схожу ситуацію в Ірпені, ми виділили 30 мільйонів гривень для мешканців комунальних багатоповерхівок, які об’єднаються, щоб разом дбати про
«Не моє – не шкода» – часто саме так можна описати принцип користування комунальним майном в Україні. Аби виправити схожу ситуацію в Ірпені, ми виділили 30 мільйонів гривень для мешканців комунальних багатоповерхівок, які об’єднаються, щоб разом дбати про свої будинки.
Подерті та пописані стіни під’їздів, випалені кнопки у ліфтах, сміття на сходових клітках – на жаль, за останні десятиліття це стало звичною картиною для більшості українських комунальних багатоповерхівок. Ситуація кардинально змінюється, коли мешканці квартир створюють ОСББ – об’єднання співвласників багатоповерхових будинків. Тоді вони стають справжніми господарями у своєму домі. Самі наймають підрядників, укладають договори із постачальниками комунальних послуг, стежать за порядком.
В Ірпені створено близько 80 ОСББ. Майже всі – на базі новобудов. І лише два – у старих комунальних будинках: на вул. Антонова, 8-а та Северинівська, 9. Більше року тому їх мешканці відмовилися від послуг ЖЕКу і перебрали керівництво будинками у свої руки. За цей час їм вдалося відремонтувати під’їзди, дахи, ліфти, встановити додаткові насоси. Це – яскравий приклад того, як можна якісно та ефективно управляти спільним майном.
Однак сьогодні в Ірпені 192 комунальних багатоквартирних будинки, і поки що ніхто більше не виявляє бажання створювати ОСББ. Головна причина – капітальні ремонти, яких потребує майже увесь житловий фонд. Людям важко самотужки справлятися із десятиліттями накопиченими господарськими проблемами.
Саме тому ми розробили міську цільову програму зі стимулювання створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Ірпінь на 2017-2018 роки. У рамках цієї програми місто надаватиме до 70% коштів від загальної вартості капітального ремонту будівлі. Але тільки за умови, якщо мешканці створять ОСББ і зберуть мінімум 30% всієї потрібної суми: це можуть бути власні кошти або залучені від інвесторів.
Ми почали ознайомлювати мешканців «найпроблемніших» багатоповерхівок із перевагами та особливостями такої програми. Для цього влаштовуємо спеціальні зустрічі у вихідні дні. Першим став панельний будинок на вулиці Грибоєдова, 26. Мешканці отримали спеціально розроблені картки-інфографіки із покроковою інструкцією до створення ОСББ. Такі зустрічі будуть проводитися щотижня.
Найскладніше завдання – переконати людей у необхідності відмовитися від звичної у радянські часи ролі пасивного споживача і навчитися брати відповідальність за своє житло у свої руки. Так уже давно живе Європа. Польща почала реформу у житлово-комунальній сфері на початку 90-х і завдяки докорінній зміні законодавства за 5 років завершила її, об’єднавши у кондомініуми більшість багатоквартирних будинків. У Фінляндії 1,4 мільйона будинків об’єднані в 70 000 акціонерних товариств – власників житлової нерухомості. Найбільший досвід та успіх у розвитку ОСББ має Естонія. Там влада обрала найрадикальніший спосіб реформування ЖКГ – повну його приватизацію.
30 млн. грн. для оновлення житлового фонду Ірпеня плануємо використати протягом 2017-2018 років. Раджу не зволікати і вже зараз подавати заявки на участь у програмі до управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ Ірпінської міської ради. У першу чергу почнемо реконструювати ті будинки, мешканці яких виявлять ініціативність і бажання самим змінювати свій дім на краще.
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв вчора о 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак вчора о 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева вчора о 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська вчора о 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва вчора о 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко вчора о 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 201
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 74
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 71
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році 65
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2315
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2220
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 1993
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1823
-
Reuters: РФ може погодитися на використання Україною $300 млрд заморожених активів
Бізнес 1445