Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
![47022176.jpg](/pics/vkarplyuk/47022176.jpg)
З кінця 2014-го в Ірпені активно працює програма «Тварини у місті». Завдяки співпраці КП «Контроль благоустрою міста» та громадської організації «Центр захисту тварин» уже вдалося простерилізувати та вакцинувати близько 300 собак. Однак, про ідеальне співіснування людей і тварин у нашому місті поки що говорити рано.
Найкращий приклад вирішення проблеми безпритульних тварин у світі демонструють Нідерланди. Сьогодні там зустріти бродячого собаку справжня рідкість. Найперше, там масово простерилізували усіх безпритульних тварин. Паралельно прийняли закони, які відстоюють їх права. За жорстоке поводження з братами меншими у Нідерландах «світить» штраф у розмірі 17 тис. євро і позбавлення волі на три роки без права застави. Крім того, запровадили високі податки на домашніх тварин, що змушує потенційних господарів добре зважити своє рішення завести собаку.
В Україні немає відповідного законодавства, але зразок роботи у цьому напрямку маємо – львівське комунальне підприємство «Лев». Це європейського рівня ветеринарно-стерилізаційний центр для тварин, працівники якого успішно працюють на зменшення кількості безпритульних тварин і їх безпечне співжиття з людьми у місті. Багато в чому в основу нашого КП ліг саме львівський досвід.
У Ірпінському КП «Служба захисту та лікування тварин» ми створили два основних підрозділи: комунальна ветеринарна клініка та служба захисту тварин. Клініку облаштуємо на базі приміщення теперішньої державної ветеринарної лікарні. Послуги будуть платними. Для мешканців Ірпеня діятимуть помірні соціальні ціни. Кошти, які ми зараз перераховуємо Києву за стерилізацію тварин, відтепер залишатимуться у місті і будуть іти на розвиток власного підприємства.
Зараз на приміщення клініки очікує капітальний ремонт, оскільки воно роками перебувало у жахливому стані. А поки що розробляємо програму реєстрації домашніх тварин. Їх обов’язкова ідентифікація та облік стануть головним інструментом попередження безконтрольного розмноження безпритульних тварин та запобігання жорстокому поводженню з ними.
Керівником комунального підприємства стала людина, яка давно опікується чотирилапими в Ірпені і має чималий досвід роботи з ними – Ірина Мурга. За її ініціативи, основним напрямком діяльності підприємства стане виховна робота. Бо немає проблеми безпритульних тварин, є проблема безвідповідальних людей. І мова не лише про жорстоке знищення собак на вулиці. Люди продовжують брати собак і котів у дім, а зіткнувшись із першими труднощами, викидають їх на вулицю. Тварини розмножуються і збільшують популяцію безпритульних тварин у місті.
Освітня ініціатива львівських зоозахисників, що зараз реалізується у школах Львова, виховує у дітей відповідальну поведінку щодо тварин. Ми теж будемо вчити цьому в ірпінських школах. Адже рух України до Європи неможливий без сприйняття європейських цінностей. А гуманне поводження з тваринами одна із них.
До речі, львівські захисники тварин багато чого запозичили у сусідній Польщі. Там теж застосовують електронні маркування і стерилізацію тварин, лікують їх, шукають господарів. Відловом тварин на вулицях міста займаються спеціалізовані Еко-патрулі та неурядові організації, які співпрацюють з притулками, що утримуються за рахунок місцевого бюджету. Ми домовилися з муніципалітетом Варшави, про те, щоб ірпінські фахівці пройшли у них навчання по роботі з безпритульними тваринами. Поїздка відбудеться навесні.
12.01.2017 16:23
Реєструємо, лікуємо, захищаємо: в Ірпені почало роботу КП для чотирила
Питання безпритульних тварин в Ірпені, як і у більшості міст України, поки що стоїть досить гостро. Щоб вирішити цю проблему ми створили комунальне підприємство «Служба захисту та лікування тварин».
Питання безпритульних тварин в Ірпені, як і у більшості міст України, поки що стоїть досить гостро. Щоб вирішити цю проблему ми створили комунальне підприємство «Служба захисту та лікування тварин».![47022176.jpg](/pics/vkarplyuk/47022176.jpg)
З кінця 2014-го в Ірпені активно працює програма «Тварини у місті». Завдяки співпраці КП «Контроль благоустрою міста» та громадської організації «Центр захисту тварин» уже вдалося простерилізувати та вакцинувати близько 300 собак. Однак, про ідеальне співіснування людей і тварин у нашому місті поки що говорити рано.
Найкращий приклад вирішення проблеми безпритульних тварин у світі демонструють Нідерланди. Сьогодні там зустріти бродячого собаку справжня рідкість. Найперше, там масово простерилізували усіх безпритульних тварин. Паралельно прийняли закони, які відстоюють їх права. За жорстоке поводження з братами меншими у Нідерландах «світить» штраф у розмірі 17 тис. євро і позбавлення волі на три роки без права застави. Крім того, запровадили високі податки на домашніх тварин, що змушує потенційних господарів добре зважити своє рішення завести собаку.
В Україні немає відповідного законодавства, але зразок роботи у цьому напрямку маємо – львівське комунальне підприємство «Лев». Це європейського рівня ветеринарно-стерилізаційний центр для тварин, працівники якого успішно працюють на зменшення кількості безпритульних тварин і їх безпечне співжиття з людьми у місті. Багато в чому в основу нашого КП ліг саме львівський досвід.
У Ірпінському КП «Служба захисту та лікування тварин» ми створили два основних підрозділи: комунальна ветеринарна клініка та служба захисту тварин. Клініку облаштуємо на базі приміщення теперішньої державної ветеринарної лікарні. Послуги будуть платними. Для мешканців Ірпеня діятимуть помірні соціальні ціни. Кошти, які ми зараз перераховуємо Києву за стерилізацію тварин, відтепер залишатимуться у місті і будуть іти на розвиток власного підприємства.
Зараз на приміщення клініки очікує капітальний ремонт, оскільки воно роками перебувало у жахливому стані. А поки що розробляємо програму реєстрації домашніх тварин. Їх обов’язкова ідентифікація та облік стануть головним інструментом попередження безконтрольного розмноження безпритульних тварин та запобігання жорстокому поводженню з ними.
Керівником комунального підприємства стала людина, яка давно опікується чотирилапими в Ірпені і має чималий досвід роботи з ними – Ірина Мурга. За її ініціативи, основним напрямком діяльності підприємства стане виховна робота. Бо немає проблеми безпритульних тварин, є проблема безвідповідальних людей. І мова не лише про жорстоке знищення собак на вулиці. Люди продовжують брати собак і котів у дім, а зіткнувшись із першими труднощами, викидають їх на вулицю. Тварини розмножуються і збільшують популяцію безпритульних тварин у місті.
Освітня ініціатива львівських зоозахисників, що зараз реалізується у школах Львова, виховує у дітей відповідальну поведінку щодо тварин. Ми теж будемо вчити цьому в ірпінських школах. Адже рух України до Європи неможливий без сприйняття європейських цінностей. А гуманне поводження з тваринами одна із них.
До речі, львівські захисники тварин багато чого запозичили у сусідній Польщі. Там теж застосовують електронні маркування і стерилізацію тварин, лікують їх, шукають господарів. Відловом тварин на вулицях міста займаються спеціалізовані Еко-патрулі та неурядові організації, які співпрацюють з притулками, що утримуються за рахунок місцевого бюджету. Ми домовилися з муніципалітетом Варшави, про те, щоб ірпінські фахівці пройшли у них навчання по роботі з безпритульними тваринами. Поїздка відбудеться навесні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393
Контакти
E-mail: [email protected]