Українське суспільство стало більш зрілим у політичному сенсі
Євромайдан, який самоорганізувався і живе у Києві своїм упорядкованим життям ось уже більше місяця – це свідчення того, що українці прагнуть кращого, достойного і заможного життя.
Євромайдан, який самоорганізувався і живе у Києві своїм упорядкованим життям ось уже більше місяця – це свідчення того, що українці прагнуть кращого, достойного і заможного життя. Я щодня на Майдані, спілкуюся з людьми, які з’їхалися до столиці з усіх куточків країни – і з Заходу, і зі Сходу. І з цих розмов я виніс те, що люди дійсно прагнуть змін, люди прагнуть дійсно європейського благополуччя для своїх родин та зрозумів, що ці прагнення дійсно стали всенародними.
Наше суспільство показало всьому світові і українському істеблішменту дві речі, по-перше, вже ніхто не зможе говорити про тотальну зневіру і пасивність українського суспільства. Народ яскраво продемонстрував, що подібні тези вкидалися в інформаційний простір з єдиною метою – заколисати, приспати людей, які, насправді, готові відстоювати свої переконання. По-друге, українське суспільство стало набагато більш зрілим у політичному сенсі, аніж воно було в 2004-му році, за часів помаранчевого Майдану.
Часи політичного популізму проходять, популістським гаслам, не підкріпленим практичними кроками, люди вже не вірять, тому що народ України чітко розуміє та відкрито висловлює свою волю, а саме, в якому напрямку нам рухатись.
Люди вийшли з абсолютними конкретним вимогами, нагадаю – це були вимоги достойного життя, по-європейському цивілізованого, демократичного, вільного, заможного. Озвучивши свої конкретні вимоги, суспільство очікує такого ж конкретного плану від усіх – і від влади, і від опозиції. Людям не потрібна війна, людям потрібна впевненість у завтрашньому дні, стабільність, достойний рівень життя свого і своїх дітей.
Майдан вже став своєрідною державою в державі, це - територія свободи, штаб боротьби за права українців, місце народного віче. І ось це народне віче, як засвідчили події останнього місяця, об’єднала велика спільна мета… І вона полягає не тільки в тому, аби відновити євроінтеграційні процеси чи відправити президента у відставку. Ця мета значно масштабніша, глобальніша. Це – прагнення до свободи, прагнення жити в цивілізованій демократичній державі, у якій влада поважає свій народ.
І лише тим, хто озвучить чіткий план, в якому будуть простежуватися не власні політичні інтереси, а інтереси всього суспільства, лише тим це народне віче, яке утворилося не зверху, а знизу, із середини самого суспільства, довірить вести країну по означеній дорожній карті.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407