Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.02.2024 10:00

Конкуренція криптовалютних технологій, нові можливості на ринку України

СЕО Trustee Plus

У світі, де цифрові технології стрімко розвиваються, криптовалюта та блокчейн займають все важливіше місце в економічному ландшафті.

У світі, де цифрові технології стрімко розвиваються, криптовалюта та блокчейн займають все важливіше місце в економічному ландшафті. Україна, зі своїм активним і технологічно обізнаним населенням, не залишається осторонь цих глобальних тенденцій.

Зростання інтересу до цифрових активів, збільшення кількості блокчейн-проєктів та ініціатив, а також поступове формування регуляторної бази створюють унікальні можливості та виклики для українського ринку.

Ця стаття пропонує глибокий погляд на конкуренцію криптовалютних технологій в Україні, аналізуючи як внутрішні, так і зовнішні фактори, що впливають на розвиток галузі. Ми розглянемо найсвіжіші інновації, ключових гравців на ринку, а також потенціал для подальшого зростання. Водночас буде звернено увагу на виклики, з якими стикаються учасники ринку, та регуляторні ініціативи, спрямовані на створення безпечного та прозорого середовища для розвитку криптовалют та блокчейну в країні.

Драйвери росту криптоіндустрії в Україні

Стартапи та проєкти

За останні п'ять років в країні було запущено понад 80 інноваційних стартапів. Більшість цих компаній не обмежуються внутрішнім ринком і виходять на міжнародну арену, обслуговуючи клієнтів по всьому світу. Це сприяє зростанню впізнаваності українських брендів і підкреслює високу якість та конкурентоспроможність розробок.

Українські Web3-компанії приваблюють значні інвестиції та вже подолали позначку в 1 мільярд доларів, згідно з даними звіту Hypra. Серед найбільших інвесторів з'явилися такі відомі імена як Andreessen Horowitz (a16z), Coinbase Ventures, Pantera Capital і Hypersphere, що підтверджує потенціал українського ринку.

До речі, понад 10 українських інвестиційних фондів також активно вкладаються у блокчейн- та криптовалютні проєкти. Серед них TA Ventures, Hypra, SID Fund, Roosh Ventures та ZBS Capital, що має найбільшу кількість криптостартапів у своєму портфелі.

Стартапи з українським корінням зустрічаються майже в усіх сегментах індустрії, багато з яких здобули світову популярністьта мають мільйонні спільноти користувачів. Серед них - блокчейн-платформи (Solana, NEAR, zkSync), платіжні сервіси (WhitePay, GEOpay), криптобіржі (WhiteBit, Kuna), провайдери інфраструктури (Everstake, Unstoppable Domains), криптогаманці (Trustee Plus), компанії у сфері безпеки (Hacken), а також проєкти у сферах DeFi, аналітики та багато інших.

Освіта та обізнаність

В Україні рівень підтримки та розвитку криптосфери справді високий, про що свідчить навіть запуск Міністерством цифрової трансформації безплатного курсу з криптограмотності та блокчейну, що знайшов підтримку серед провідних компаній та експертів галузі. Але це тільки початок.

Багато галузевих проєктів та медіа також пропонують освітні матеріали, дозволяючи українцям глибше зануритися у світ цифрових фінансів, опанувати трейдинг, розібратися в операціях з криптовалютами та дізнатися історію цієї сфери. Теоретичні знання можна відразу ж застосувати на практиці завдяки вітчизняним продуктам, згаданим раніше.

Освітні інституції також не залишаються осторонь і беруть участь у створенні освітніх матеріалів та курсів, що сприяє подальшому розвитку галузі.

Крім того, важливу роль у підвищенні обізнаності відіграють спільноти. У різних містах України регулярно проходять заходи, присвячені криптотематиці, організовані такими платформами як Incrypted, Kyiv Ethereum Community, юридичною фірмою Juscutum та іншими, що забезпечує активне обговорення та обмін знаннями.

Війна

На жаль, у нашій країні драйвером популяризації та інформованості про технологію стала війна. З початку повномасштабного російського вторгнення Україна отримала $225 млн у вигляді криптодонатів. Підтримка з боку спільноти та проєктів була настільки великою, що про це писали у всіх ЗМІ, включаючи закордонні.

Деякі біржі робили програми грошової допомоги українським біженцям у криптовалюті, наприклад Binance та Kraken. Людина мала зареєструватися на біржі, щоб отримати її. Завдяки цьому вони отримували базові навички користування, операцій обміну і переказу, виводу токенів у фіатні валюти.

Конкуренція та нові можливості

Конкуренція в галузі криптовалют в Україні набирає обертів з появою великої кількості гравців на ринку, що також сприяє інноваціям та покращенню якості послуг. Визнання українських проєктів на міжнародній арені відкриває нові можливості для залучення інвестицій та розширення ринків.  

Однак основною метою залишається зробити криптовалютні технології максимально доступними для широкої аудиторії, спростити процес їх використання та інтеграції в повсякденне життя людей.

Все залежить від потреби. Якщо ви хочете інвестувати або займатись трейдингом, треба звернути увагу на провідні українські біржі. Вони дають весь необхідний функціонал та постійно поліпшують користувацький досвід.

Якщо у вас більш прикладна мета, зберігати токени та мати можливість за них щось купити, або переказати комусь іншому - то провідне рішення на цей час це криптогаманець з вбудованою платіжною карткою. Зазвичай, вони працюють у партнерстві з Visa або Mastercard, що дозволяє розраховуватись, наприклад Біткоїном або USDT, де завгодно, де приймають звичайні банківські картки - тобто термінали та онлайн платіжні сервіси. Конвертація у фіатні валюти проходить автоматично, що оминає кроки які можуть бути незрозумілі новачку, на кшталт P2P-сервісів та обмінників.

Перспектива ринку та що на неї вплине

Внесення законопроєкту до Верховної Ради України 7 листопада, що передбачає зміни до Податкового кодексу та інших законодавчих актів для регулювання обігу віртуальних активів (ВА), стало важливим кроком на шляху до легалізації криптовалютної сфери в Україні.

Але пропозиція обкладати доходи від операцій з криптоактивами фізичних осіб податком за ставкою 18% та додатковим військовим збором у розмірі 1,5% викликала негативну реакцію серед учасників ринку, провайдерів послуг та криптоспільноти. Більшість вважає ставку занадто великою.

Згідно з дослідженням аналітиків Ukraine Economic Outlook, з 2016 по 2022 рік Україна втратила майже $50 млрд через відсутність регулювання крипторинку.

Тож перспективи розвитку криптовалютного ринку в Україні залежать від здатності держави знайти баланс між необхідністю регулювання для забезпечення безпеки та стабільності ринку та потребою уникнути надмірного оподаткування, що може стримувати інновації та інвестиції. Оптимальне регулювання має сприяти зростанню та розвитку криптовалютного сектору, залученню нових інвестицій та технологічних інновацій, водночас забезпечуючи захист інтересів інвесторів та користувачів.

Висновок

Україна має всі передумови стати лідером у сфері криптовалют та блокчейн-технологій, враховуючи активне технологічно обізнане населення, зростання кількості інноваційних проєктів та залучення значних інвестицій в галузь. Основною умовою для досягнення цього потенціалу є створення сприятливого регуляторного середовища, яке забезпечить баланс між необхідним захистом і стимулюванням інновацій та інвестицій. З правильним підходом до регулювання, Україна може не лише консолідувати свої позиції на міжнародній арені, але й відігравати ключову роль у формуванні майбутнього цифрової економіки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]