Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.09.2021 11:10

Чи можуть інвестиції у $150 млрд перетворити одну країну в глобальний бізнес хаб?

Співзасновник ФК "АЛЬТА КАПІТАЛ"

Коли ми уявляємо собі обіг паперів, грошей і цифр, це чомусь завжди пов'язано з Лондоном, Нью-Йорком чи Токіо. Але географія має тенденцію змінюватися.

Коли ми уявляємо собі обіг паперів, грошей і цифр, це чомусь завжди пов'язано з Лондоном, Нью-Йорком чи Токіо. Фінансові центри світу, які диктують тренди всім іншим. Але географія має тенденцію змінюватися. Цього року Об'єднані Арабські Емірати планують поглибити свої торговельні зв'язки зі швидкозростаючими країнами Азії й Африки та залучити $150 мільярдів іноземних інвестицій до 2030 року. Таким способом вони хочуть репозиціонувати себе в якості глобального центру бізнесу та фінансів. Яку ж стратегію вони залучать, щоб досягти цієї мети?

Серед основних пунктів стратегії ОАЕ виділяють залучення прямих іноземних інвестицій, договори щодо співпраці зі швидкозростаючими країнами та залучення іноземних талантів. Для цього відбувається трансформація законодавчої бази. Так, наприклад, у 2020 році іноземці отримали дозвіл повністю володіти компаніями на території країни (раніше потрібно було залучати громадянина ОАЕ). Планується також значно полегшити отримання робочої візи та в принципі спростити візові обмеження, щоб залучити нові таланти.

Ця країна понад десять років була комерційною столицею Близького Сходу, а сьогодні вона стикається зі зростаючою регіональною конкуренцією з боку Саудівської Аравії. Тому ОАЕ почали економічне співробітництво з країнами, які демонструють потенціал зростання. У число потенційних партнерів входять Південна Корея, Індонезія, Кенія, Ефіопія й Туреччина, а також Великобританія, Індія та Ізраїль. Цей список країн підтверджує намір перейти до більш далеких ринків. ОАЕ намагалися нормалізувати міжнародні відносини протягом останніх років, що у них, між іншим, вийшло. Така зовнішня політика країни дуже далекоглядна, адже активне відкриття нових ринків несе нові можливості. Угоди будуть включати стратегічні інвестиції, державні закупівлі, торгівлю послугами та товарами, а також дослідження й розробки.

Ну й третій пункт інвестиції. Поки пандемія хвилювала весь світ, ОАЕ тільки збільшили фінансові надходження з-за кордону. Варто відзначити, що в усьому іншому світі цей показник значно впав. Країні вдається множити капітал завдяки стабільному інвестиційному середовищу та надійній судовій системі. Зараз же вони поставили собі за мету отримати $150 млрд інвестицій до 2030 року. Нагадаю, що прямі іноземні інвестиції мають величезне значення для всіх країн, особливо для країн, що розвиваються. Тему ПІІ я детально розкрив у попередніх блогах.

Україна своєю чергою повинна не тільки розробляти комплексні стратегії із залучення ПІІ, а й встановити жорсткий контроль над дотриманням прав та обов'язків інвесторів. ОАЕ інвестиційно приваблива країна, але й наша держава дуже перспективна. Правда до нас не вишиковується черга інвесторів: через корупцію, рейдерство бізнесу, штучного придушення конкуренції й т.д.

Схоже, настав момент, коли монархія Перської затоки відступила від зовнішніх конфліктів в Ємені та Лівії та подружилася з деякими старими ворогами. Після багаторічної агресивної зовнішньої політики приходить момент змін і розвитку. Приємно спостерігати за прогресивними проектами колись забутої країни Азії. Сподіваюся, Україну також чекають масштабні зміни.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]