Податкова реформа - нове "затягування пасків" чи фундамент розвитку?
Податкова реформа здатна перепрограмувати, змінити економічну долю України. Треба підвищувати податки для сировинного-олігархічного-монополізованого бізнесу, збираючи ренту з “економіки минулого”, та цілеспрямовано стимулювати створення економіки майбутньо
Взяв участь в обговоренні податкової реформи, організованій Комітетом ВР з питань податкової політики. Як заступник голови Радикальної партії з питань економічної політики та Голова Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва висловив такі позиції:
1. Всі зміни у податковій системі мають бути системні, прозорі та передбачувані, а не вирішуваться “за ніч”. Отже дякую пану Роман Насіров своєчасну організацію багатостороннього діалогу Парламент-Уряд-Бізнес.
2. Податкова реформа – не мета. Не потрібні зміни заради змін чи чергових “покращень”. Податкова реформа – один за найпотужніших інструментів економічної політики. І ми зобов’язані почати використовувати його за призначенням – для створення економічного зростання, а не для фіскального “витискання останніх соків”.
3. Економічна політика і її податковий інструментарій мають бути спрямовані на створення умов детінізації економіки, залучення інвестицій, ріст експорту, збереження й створення робочих місць. Це має стати філософією податкової реформи, її відправною точкою.
4. Податкова реформа здатна перепрограмувати, змінити економічну долю України. Треба підвищувати податки для сировинного-олігархічного-монополізованого бізнесу, збираючи ренту з “економіки минулого”, та цілеспрямовано стимулювати створення економіки майбутнього – знижувати податки і надавати потужні податкові стимули для виробничого і інтелектуально-місткого бізнесу.
5. Пріоритетним є спрощення адміністрування податків + зниження фіскального навантаження на фонд оплати праці (ЄСВ та ПДФО) + податкові стимули для виробничого сектору економіки. Це дозволить перетворити Україну з економічної колонії, яка експортує метал-зерно-руду-ліс кругляк, на потужного сучасного Європейського виробника продукції з високою доданою вартістю.
6. Україна, хочемо ми цього чи ні, бере участь в глобальній конкурентній боротьбі за інвестиції, ринки та робочі місця. І нажаль інвестори та виробники в Україну не рвуться, а заходять в Польщу, Туреччину, Чехію тощо. Ми маємо виборювати свої позиції. Дякую за чітку позицію з цього приводу заступника Міністра економіки Max Nefyodov.
7. Тільки такий цілеспрямований та комплексний, а не фрагментарний підхід до податкової реформи дасть Україні шанс досягти рівня розвитку економіки, передбаченого Стратегію-2020. Адже сьогодні ми економічний аутсайдер. ВВП України (за паритетом купівельної спроможності) на душу населення сьогодні – менше $8 000 на душу населення, в Білорусі – понад $17 000. Частка переробної промисловості в Україні <14%, в Білорусі – 27%. В цьому велика “заслуга” саме неефективної податкової системи. Тому якщо вже робити реформу - то справжню, а не поверхневу.
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов 11:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей вчора о 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно. Любов Шпак вчора о 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський вчора о 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов вчора о 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
-
Піднятися з нуля. Як родина переселенців розвиває бізнес з перероблювання волоських горіхів
Бізнес 18445
-
Банки в ОАЕ, Туреччині та Таїланді не обслуговують видані Газпромбанком картки UnionPay
Фінанси 7609
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 7503
-
Відстрочки, видані Мінекономіки та через Дію, анулюють 28 лютого
Бізнес 6781
-
Падіння каміння на Закарпатті: рух для поїздів розблокували
Бізнес 3106