Як зоозахисники допомагали безпритульним тваринам в карантин
Епідемія та карантинні обмеження негативно позначились не лише на людях, але й на тваринах, особливо безпритульних.
Епідемія та карантинні обмеження негативно позначились не лише на людях, але й на тваринах, особливо безпритульних. За даними міжнародної онлайн-платформи animal-id, на вулицях міст та сіл України живе до 50 тисяч тварин. Реальна кількість є значно більшою, оскільки підрахунок проводився не у всіх населених пунктах.
В результаті масового закриття ринків, підприємств, магазинів безпритульним котам та собакам бракувало їжі. Люди, як правило, підгодовували тварин поблизу своїх робочих місць. Проте із запровадженням карантину, громадяни пішли на ізоляцію, а безпритульні тварини опинились у вкрай складному становищі.
Погіршило ситуацію поширення у ЗМІ непідтвердженої інформації щодо можливого зараження людини від домашніх тварин. Варто зауважити, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні відсутні переконливі докази того, що тварини відіграють значну роль у поширенні коронавірусної інфекції. Наслідком поширення непідтвердженої інформації стало те, що в окремих містах зоозахисники фіксували збільшення безпритульних тварин.
Громадські організації та благодійні фонди, що працюють за напрямком захисту та допомоги тваринам, бали змушені реагувати на нові виклики.
Так, Черкаський обласний благодійний фонд «Життя» підготував прості і доступні листівки, які пояснюють, що тварини не переносять вірус, їх не можна викидати напризволяще. Місцевий підтримець Радислав Ткаченко профінансував друк 25 тисяч листівок, що дозволило поширити їх у кожному районі Черкащини. Активісти зазначали, що на вулицях Черкас з початком епідемії збільшилась кількість безпритульних тварин. Тому, вони намагались оперативно забирати тварин з вулиць та шукати їм нові домівки. Фонд збирав кошти на придбання зоологічних кліток, в яких розміщувались тварини на час пошуку їм нового дому. Допомагали фонду соціально відповідальні підприємці та небайдужі містяни. Забезпечити харчування тварин на перетримках допомогли кілька відповідальних і небайдужих виробників та дистриб’юторів кормів для домашніх улюбленців.
Благодій фонд «Happy Paw» започаткував проєкт «Один вдома». Ідея проєкту полягала у допомозі одиноким людям похилого віку в годуванні свого домашнього улюбленця. Ініціатори проєкту зазначають: «зараз у непростий час, коли життя людей похилого віку знаходиться у небезпеці, більшості з них все одно доводиться виходити з дому за життєво необхідними продуктами для себе, а також для своїх домашніх тваринок. Разом із соціальними службами міста Києва та усіма небайдужими ми дуже хочемо допомогти найбільш незахищеним – самотнім бабусям та дідусям та забезпечити їх кормом для улюбленців і тим самим попередити зайві виходи на вулицю і наражання себе на небезпеку. Ми в змозі зробити так, щоб їх історія під назвою «Один вдома» - була щасливою». Фонд розпочав збір коштів, проте партнер фонду - компанія Purina Україна взяла на себе витрати з фінансування цієї ініціативи.
В Одесі на час карантину волонтери Об’єднання зоозахисних груп Одеси започаткували ініціативу «Тимчасовий будинок для вихованця». Основна мета проєкту - організація перетримки тварин для людей, які можуть потрапити в лікарню через хворобу, зокрема COVID-19. Зоозахисники створили базу даних людей, які готові безкоштовно прихистити тварину в себе вдома у випадку, якщо власник потрапить у лікарню. Приймались на перетримку не лише коти і собаки, а й дрібні домашні тварини – хом'ячки, шиншили, павуки.
В окремих містах не залишилися осторонь проблеми й прості громадяни. У Миколаєві у травні 2020 року містяни за три тижні забрали з центру захисту тварин по домівках понад 30 собак. Працівники центру зазначають, що такий випадок трапився в перше за історію функціонування центру.
Більш ніж 20 вінницьких волонтерів у перші місяці карантину розділили місто на райони та закріпили за ними відповідальних за годування вуличних тварин. Вони також помітили тенденцію щоденного збільшення кількості безпритульних котів та собак. Волонтерки приходять годувати тварин щодня, а їжу купляють за власні кошти. У випадку, якщо тваринам потрібна ветеринарна допомога, вони оголошували збір коштів у соціальних мережах.
Публікацію підготувала ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в рамках проєкту «Громади проти COVID-19: як жити далі в умовах пандемії?». Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407