Вже багато років я розказую студентам про необхідність і можливості підвищувати свої професійні компетенції. Університетська освіта (звісно за умови бажання людини навчатись і достойного рівня викладання у ВИШі) забезпечує базу і тільки відчиняє віконце можливостей. І тут у нагоді стає саме неформальна освіта, яка необов’язково має організований та систематичний характер, може здійснюватися й поза межами освітніх закладів.
Це тренінги та короткотермінові курси, індивідуальні заняття під керівництвом тренерів чи репетиторів, що переслідують практичні короткострокові цілі.
Нам не треба вигадувати велосипед, бо в розвинутому світі саме для студентів вже давно успішно працюють літні чи зимні освітні школи (з менеджменту, лідерства, політології, ін.). У літній школі, як правило, поєднуються відпочинок і активні заняття в тій чи іншій галузі науки. Найчастіше їх проводять аспіранти університетів або вчені-ентузіасти. Міжнародні літні школи зазвичай створюються, щоб залучати талановитих студентів до дослідницької роботи. Це не тільки нові знання, а й корисний практичний досвід, а також нові знайомства, які в майбутньому можуть стати в нагоді.
Отож, ідея вже вітала в повітрі. Цього літа у Лейпцигу summ е r shool об’єднала понад 90 учасників з усього світу. З 15 по 19 серпня в рамках міжнародної школи «Sustainable Mobility – Made in Leipzig» працювали над темами сталої мобільності, планування доріг, безпеки дорожнього руху, транспортної екології та ін. Від України була дуже потужна команда, і за лаштунками дозріла «палацова змова» Олени Чернишової та Ігоря Могили - Make an international summer school on sustainable mobility in Ukraine. Узгодила Олена з Тіло Бекером під час стажування у Технічному Університеті Дрездена, керівництво ТУД та ХНАДУ підримало.
Дрезден велосипедний
Все лягало одне до одного. Харків виграв конкурс на проведення міжнародної конференціії Veloforum 2016 (21-23 жовтня). Це вже було якось не дуже літо, бо навіть в центральній Європі осінь починається з 21 вересня. Тому робоча назва проекту міжнародної літньої школи зі сталої мобільності народилась сама-собою - « OctoberFest »). Щоб встигнути робити треба було дуже швидко. Ентузіасти були, підтримка університетів-партнерів (Харківський національний автомобільно-дорожній університет та Технічний університет Дрездена) була, але ж, зазвичай, подібні школи є безкоштовними для учасників і забезпечують проїзд, проживання, харчування. Та маємо в друзях дуже класну команду Національного екологічного центру України! Пазл склався.