Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.08.2012 22:08

Ступка. Жив, живе, та буде жити…

Антиквар, галерея "АтрибутЪ"

На цьому тижні відбулося декілька подій пов’язаних з видатним українським актором Богданом Ступкою. 27 серпня святкували сімдесят першу річницю дня його народження. 29 серпня в честь цієї події у галереї «АтрибутЪ» відкрилася виставка графічних та жи

На цьому тижнівідбулося декілька подій пов’язаних  з видатнимукраїнським актором Богданом Ступкою. 27 серпня святкували сімдесят першу  річницю  дня його народження. 29серпня   вчесть цієї події у галереї «АтрибутЪ» відкрилася  виставка графічних та живописних робіт народного художника України Сергія Якутовича  «Ступка. Жив, живе, та буде жити».  А 30 серпня відбулися сорокивини його світлої памяті.  З Росії, Польщі, Грузії та інших країн,відзначитиці події та вшанувати пам'ять великого митця, приїхали декілька десятків  акторів режисерів та інших діячів культури . На відкритті виставки Богдана Ступки  до них приєднався і перший Президент УкраїниЛеонід Кравчук. Окрім картин,  на час роботи виставки, родина актора татеатр ім.І.Франка передали  для експонування: гримерний столик, капелюхи, костюми, фотографії, та багато інших театральних та кіношнихатрибутів, що належали корифею українського  театру та кіно. Завдяки цьому, на виставці,майже повністю відтворилася атмосфера його присутності.

Творчі шляхи художника Сергія Якутовича  таактора Богдана Ступки впершеперетнулися у фільмі «Молитваза гетьмана Мазепу». Після цьогобули кінопостановка «Тарас Бульба» та інші творчі проекти. 

 На виставці  представлені декілька десятків  картин С. Якутовича, на яких він зобразивзнакові ролі  Богдана Ступки у театрі та кіно.  Серед них Іван Мазепа,  «Тев'є-Тевель»,Тарас Бульба,   Богдан Хмельницький , городничий з «Ревізору» та багатоінших.

В представленихна виставці роботах глядачзможе простежити основні етапи творчого життя видатного актора.  Центральний образ   усіх творів Сергія Якутовича,  Богдан Ступка.  Кожна з робіт являє собою стислу але дуже змістовнуілюстрацію  кінофільму або вистави дезадіяний наш головний герой.  Навколонього розгортаються історичні події, киплять пристрасті,руйнуються долі,народжується нове життя. І він завжди знаходиться в їх епіцентрі.  Автор в кожній з своїх  робіт дає можливість глядачу пережити разом зголовним героєм найбільш драматичні епізоди сюжету.

Сам Богдан Ступка  розповідав, що кожну з своїх акторських ролейпроживав  через душу та сердце.   Всього,в театрі, кіно та на телебаченні  вінстворив понад 250 образів. На його творчій спадщині буде виховуватися ще неодне покоління українців.

«Людинаніби то не літає, а крила має…. » - ці слова можуть бути  епіграфом всього його творчого та особистогожиття.

Завжди буду вдячниййому за мудрі поради та щирі слова.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи