Законність, як один з ключових принципів в діяльності АРМА
Аналіз судової справи АРМА та ТОВ «БНК-Україна»: ризики для бюджету та нацбезпеки України.
Сьогодні АРМА впевнено продовжує відстоювати в суді законність своїх дій із виконання однієї з основних функцій органу – управління арештованими активами.
Так, в 2023 році арбітражний керуючий звернувся до Господарського суду Львівської області із позовними заявами про стягнення 455,6 тис. євро з рахунків Нацагентства на користь білоруської компанії - ТОВ «БНК-Україна» через те, що АРМА не перерахувало за його заявою зазначену суму коштів з депозитного рахунку Агентства.
При цьому Господарським судом Львівської області у грудні 2023 року та березні 2024 року ухвалено судові рішення про стягнення з АРМА на користь ТОВ «БНК-Україна» 284612 євро та 170960 євро (не вказуючи при цьому з якого рахунку ці кошти мають бути стягнуті, а отже слід вважати, що такі будуть стягнуті з казначейського рахунку АРМА). Судові рішення першої інстанції залишено без змін Західним апеляційним господарським судом.
З огляду на це, АРМА вважає вищевказані судові рішення незаконними і оскаржує такі в касаційному порядку, оскільки вважає, що кошти, які підлягають стягненню за судовими рішеннями суду першої інстанції у справах №№ 914/2450/22 (914/3313/23), 914/2450/22(914/429/24), не є бюджетними коштами, адже такі розміщені на депозитному рахунку АРМА, відкритому в державному банку АТ «Ощадбанк» та на які нараховуються відсотки.
Слід звернути увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської Федерації» для забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави України у зв’язку з військовою агресією російської Федерації установлено до прийняття та набрання чинності Законом України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором, мораторій (заборону) на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов’язань, кредиторами (стягувачами) за якими є російська Федерація або такі особи (особи, пов’язані з державою-агресором).
Оскільки засновниками ТОВ «БНК-Україна» є юридичні особи – резиденти Республіки білорусь, що сприяють збройній агресії рФ проти України, існує значний ризик у прийнятті рішень ТОВ «БНК-Україна» на шкоду державній безпеці України.
Більш того, у разі відмови в задоволенні касаційних скарг АРМА існує ризик створення негативного прецеденту повернення коштів особам – резидентам Республіки білорусь та рФ з державного бюджету України.
Наразі судові справи перебувають на розгляді Касаційного господарського суду Верховного Суду.
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 18123
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 16047
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11066
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5455
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
5144