Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.10.2016 14:38

Он-лайн будинок юстиції - нові стандарти роботи сучасної влади

Керівник Головного територіального управління юстиції у м.Києві

Он-лайн будинок юстиції - це сервіс європейського рівня, завдяки якому можна здійснити реєстрацію актів цивільного стану, зареєструвати громадську організацію, друковане видання онлайн та скористатись безкоштовним пошуком відомостей у Єдиному державному ре

Реєстрація громадських організацій та реєстрація ЗМІ он-лайн – це крок назустріч громадянському суспільству

  Я сам виходець ізгромадянського сектору , який,скориставшись системою “Соціального ліфту", увійшов до органів влади. Одна з моїх новацій –   Он-лайн будинокюстиції , завдяки якомуможна не тільки здійснити   реєстрацію актів цивільного стану, а й зареєструвати   громадську організацію, друковане видання таскористатись безкоштовним пошуком відомостей у Єдиному державному реєстріюридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Усі послугиможна отримати на сайті  https://online.minjust.gov.ua/

Сама ініціативапрацює поки що лише в столиці, та незабаром до цього може готуватися й усяУкраїна.

Послугами Он-лайн будинку юстиції кияни вжезараз активно користуються. Дуже популярними є послуги в сфері державноїреєстрації актів цивільного стану, тому що всі громадяни стикаються з тим, щопотрібно отримати повторно: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, пророзірвання шлюбу – і ми якраз допомагаємо їм отримати ці документи. Аджехтось, можливо, їх загубив, в когось їх викрали, а ми допомагаємо їх легковідновити. Процедура відбувається таким чином, що громадяни отримують ціпослуги в три кліки мишкою. Першийклік мишкою – вонизаходять на сайт і обирають потрібну послугу; другий- після заповнення буквально кількох полів – відправляють заявку;і третій – обирають зручний для себе РАЦС, дезабирають готові документи – у нашому випадку це свідоцтва та витяги.

Ми зробили такі умови, при яких людиможуть з будь-якого комп’ютера – вдома, на роботі, навіть перебуваючи закордоном, подати он-лайн заявку. Для цього потрібно заповнити декілька полів, яківже є фактично і даними для реєстрації в особистому кабінеті. Потім черезособистий кабінет відбувається контакт з нашим співробітником: зокрема, вінможе сказати про те, що потрібне уточнення по деяким документам, про те, щопотрібно зробити запит в інший регіон і, наприклад, на один день пізнішеоформити документи. Але, зазвичай, протягом одного-двох днів документи вжевидаються громадянину після того, як він подав заявку.

Щодо реєстрації громадських організацій,то тут система так само є простішою, тому що зараз не треба фізично приходитидо нашого співробітника і приносити документи громадської організації, потімкілька разів приходити і вичитувати коми, крапки. Зараз ми пропонуємогромадським активістам, громадянам завантажити в он-лайн режимі документи посвоїй організації і за допомогою електронної пошти відпрацювати з нашим  спеціалістом всі необхідні поправки. Лишеколи документи вже повністю готові, вичитані обома сторонами, людина приходитьу визначений час і забирає готові документи, при цьому пред’являючи оригінали.Фактично до того моменту, поки людина приходить до нас з оригіналамидокументів, ми їй довіряємо. Ми працюємо зі скан-копіями і таким чиномпоказуємо свою відкритість до громадян, тому що ми дійсно довіряємо заявнику іпрацюємо з ним в он-лайн режимі. За такою ж процедурою відбувається реєстраціяЗМІ он-лайн. Документи, які необхідно подати для реєстрації  вказано на сайті Он-лайн будинку https://online.minjust.gov.ua/ . Подача документівчерез Он-лайн будинок дасть можливість спростити життя пересічного українця.Крім того, дані послуги забезпечать прискорення реєстрації друкованих засобівмасової інформації з місцевою сферою розповсюдження, що надасть змогу громадянамне витрачати час на відвідування державних установ.

Так само важливим компонентом є соціальнийліфт. Зараз, коли оголошуються конкурси в Управлінні юстиції, ми їх розміщуємона сайті Он-лайн будинку юстиції, пропонуємо людям в простій формі подати своєрезюме і запрошуємо їх на співбесіду. Найголовніше, що громадяни можутьпобачити у відкритому доступі співбесіду з таким кандидатом, побачити йогорезультати, і так складається об’єктивна думка про те, чи варто таку людинубрати на роботу, чи ні. У такий спосіб ми самі запровадили елемент громадськогоконтролю за тим, хто претендує на посади, наскільки вони є компетентними івідповідають тому рівню, який заявлено для цієї посади. Таким чином, соціальнийліфт у нас є в дії.

Он-лайнбудинок юстиції – це повністю соціальний проект, який є максимально дружнім докористувача. Не бійстесь користуватись онлайн сервісами! Це швидко та зручно! Ми готові до співпраці та розглянемо ваші пропоцизиції щодо покращення  роботи нашого сервісу.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net