Rebuild Ukraine: ключовий крок у відбудові України
Інвестиції, інновації та міжнародна підтримка відновлення України після війни.
Конференція Rebuild Ukraine – це міжнародний захід, основною метою якого є підтримка відновлення України після воєнних руйнувань, особливо у сферах інфраструктури, енергетики, промисловості та будівництва. Наразі він проводився чотири рази, а останній раз, у якому я брала участь, відбувся у листопаді 2024 року у Варшаві.
Захід збирає представників урядів, міжнародних фінансових організацій, місцевих громад та бізнесу. Його супроводжують виставки будівельних та енергетичних технологій, дискусійні панелі та інвестиційні форуми.
Схоже, що листопадовий Rebuild перевершив усі очікування щодо відвідуваності та інтересу, що, з одного боку, свідчить про те, що все більше людей вірить у кінець війни у 2025 році, а з іншого – підтверджує, наскільки актуальним є питання відбудови України на міжнародній арені.
Під час конференції чітко видно глобальне прагнення до відновлення. У виставках та дискусійних панелях беруть участь не лише компанії з Європи, а й із США, Канади та Японії.
Однією з найбільш помітних тенденцій конференції став значний інтерес до енергетичного сектору. Серед учасників були представники ДТЕК, найбільшого українського гравця на енергетичному ринку, які активно шукали партнерів для відновлення зруйнованої інфраструктури та розвитку проектів зеленої енергетики. Особливу увагу привернула також участь японського бізнесу в цій сфері – численні делегації великих японських компаній підтвердили готовність інвестувати в енергетику України та брати участь у її модернізації. Деякі з них, як виявилося, вже мають компанії в Україні. Японці, як відомо, є лідерами в інноваційних технологіях, і їхня власна енергетика дуже добре розвинена. Після Фукусіми Японія зробила сильний наголос на відновлюваних джерелах енергії, і через свою дуже обмежену територію вона повинна розвивати унікальні технології, такі як плавучі фотоелектричні установки. Японія також є лідером у світовій гонитві за воднем, інвестуючи кошти у технології виробництва та використання водню як альтернативи викопному паливу, якого в країні практично немає. Для України співпраця з Японією може стати проривною. Адже у разі втрати Донбасу з його покладами корисних копалин розроблені японцями рішення можуть стати цікавою та екологічно чистою альтернативою атомній енергетиці, водночас інтегруючись у більш широку стратегію "зеленої" енергетики.
У свою чергу, сучасні технології займають перше місце в будівництві й промисловості. Якщо Україна правильно використає наявний потенціал, який пропонує міжнародне співтовариство, ця країна після війни має історичний шанс бути значною мірою побудованою заново, значно сучаснішим і ефективнішим способом, у спосіб, який відкриває перспективи швидкого економічного зростання і дає своїм громадянам змогу жити в значно кращих умовах.
Однак варто підкреслити важливість «правильного використання потенціалу», оскільки закулісні переговори виявили неоднозначні настрої учасників. З одного боку, панувала надія, що політичні обіцянки, такі як оголошене Дональдом Трампом припинення війни, будуть виконані. З іншого боку, представники компаній та міжнародних організацій, які вже інвестували в Україну під час війни або надавали гуманітарну допомогу, висловлювали розчарування надто малими результатами вжитих дій порівняно з понесеними фінансовими витратами. Звісно, вони порівнюють результати з іншими європейськими або глобальними ринками, де вони також працюють.
Важливим елементом конференції стало укладення угод про співпрацю між інвесторами та представниками українських підприємств і органів місцевого самоврядування. Особливу групу складали делегати з міст, які найбільше постраждали від війни. Вони активно шукали партнерів, готових підтримати відновлення шкіл, лікарень та інших ключових об’єктів громадської інфраструктури.
Підсумовуючи, Rebuild Ukraine – це не лише майданчик для обміну досвідом і знайомств, а й платформа для конкретних дій. Стало очевидним, що міжнародний інтерес до відновлення України не згасає, і енергетичний сектор, зокрема розвиток «зелених» технологій, може відіграти вирішальну роль у цьому процесі.
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський 30.06.2025 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков 30.06.2025 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв 30.06.2025 10:51
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 592
- Реформа "турботи" 257
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 247
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 163
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 119
-
Фрукти та овочі покращують якість сну на 16%, кажуть науковці: деталі
Життя 17930
-
Гладка шкіра без зморщок: дев’ять продуктів, які містять велику кількість колагену
Життя 15198
-
Що буде з Україною без зброї США. Три сценарії та нова роль Європи
11458
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 10225
-
Росія запустила завод з виробництва патронів для автоматів Калашнікова у Венесуелі
Бізнес 8970