Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.10.2023 11:34

Як гнучкий курс гривні вплине на ціну металу та ринок металопрокату України

Комерційний директор Національної мережі металоцентрів VARTIS

Перехід Нацбанку від фіксованого до гнучкого обмінного курсу спричинить і зміни в ціні металопрокату, ціна якого цілком залежить від долара.

3 жовтня Національний банк України перейшов на режим керованої гнучкості обмінного курсу. Таке рішення пояснюють тим, що такий крок потрібен для зміцнення економіки, а також вимогою МВФ.

Що це змінить на ринку металопрокату та до чого готуватися будівельникам та іншим споживачам металопрокату у майбутньому.

Увесь бізнес в країні був підв’язаний до фіксованого курсу, який складав 36,56 грн/дол. Вартість металопрокату на ринку України, як від вітчизняного виробника, так і імпортованого цілком залежить від курсу. Піднімається курс – на стільки ж відсотків піднімається і ціна на метал.  

Тому ми очікуємо незначне підвищення вартості металу на українському ринку в усіх виробників та дистрибюторів. Яке саме - побачимо точно у найближчі день-два. Фінансові спеціалісти раніше прогнозували зростання ціни на долар на рівні 3-5%.

Як зазначають у Нацбанку, гнучкий обмінний курс - це про коливання гривні в певному «коридорі», тобто, коли, наприклад, офіційний курс може бути 37 грн/$, завтра – 37,2 грн/$, а післязавтра – 36,5 грн/$. Тобто, коли падатиме курс – автоматично падатиме ціна на метал.

Перехід на гнучкий курс не матиме великих наслідків для ведення «металевого» бізнесу, але може принести йому, покупцям, а також економіці країни певні плюси.

Так, серед них -  це посилення стабільності внутрішнього ринку. Гнучкий курс може допомогти уникнути раптових і значних змін в цінах на металопрокат, коли людина купує сьогодні за однією ціною, а завтра – на 25% більшою. Такі випадки вже були, наприклад, у липні 2022 року, коли Нацбанк девальвував офіційний курс гривні на 25%.  

Зменшення валютних обмежень може сприяти збільшенню конкуренції на ринку, що може призвести до більш вигідних умов для покупців.

Також серед плюсів можна прогнозувати збільшення експортної активності. Вона допоможе зміцнити економіку за рахунок збільшення валютного виторгу.

До слова, у серпні-вересні 2023 року уже було декілька прикладів виходу кораблів з українських портів з залізо-рудною сировиною та металопрокатом. Це означає збільшення притоку валюти в Україну, що сприяє зміцненню гривні. А це матиме, в свою чергу, позитивний вплив при гнучкому курсі валюти.

Збільшення гнучкості може допомогти експортерам адаптуватися до змін зовнішнього попиту та конкурентоспроможності на світовому ринку.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи