Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
04.02.2015 13:46

Зменшення податку на прибуток за рахунок податку на майно

Генеральний директор ТОВ "АФ "ГРАВІС"

Поряд із багатьма дуже спірними та не завжди приємними нововведеннями у Податковий кодекс України подекуди зустрічаються досить цікаві та неочікувані приємні сюрпризи, які хоч якось здатні не псувати настрій платників податків (така собі ложечка меду у ді

Поряд із багатьма дуже спірними та не завжди приємниминововведеннями у Податковий кодекс України подекуди зустрічаються доситьцікаві та неочікувані приємні сюрпризи, які хоч якось здатні не псувати настрійплатників податків (така  собі ложечкамеду у діжці … ПКУ).

Однією з таких несподіванок стали норми, пов'язаніз податком на майно, які вже встигли наробити достатньо галасу. Може, щобзменшити невдоволення або просто із якихось невідомих причин чи навіть з технічних помилок, законодавці залишили у Податковому кодексі таку норму:

Стаття137. Порядок обчислення податку на прибуток підприємств

<…>

137.5. Податок, що підлягає сплаті до бюджетуплатниками податку, зменшується на сумунарахованого та сплаченого податку на майно (в частині податку на нерухомемайно, відмінне від земельної ділянки) відповідно до розділу XII цього Кодексущодо об'єктів нежитлової нерухомості.

Як бачимо, це дійсно приємна «несподіваність»,але ж гріх не скористатися такою можливістю, якщо ти сумлінний платникподатків. Звертаю увагу, що зменшуєтьсяподаток, що підлягає сплаті до бюджету, тобто сума нарахованого податку на прибуток, отже, це неподаткова різниця, яка зменшує фінансовий результат до оподаткування, а саме зменшення суми нарахованого податку.

Умовами для використання цього «презенту» єфакт нарахування та сплати податку на майно, але на жаль тільки у частиніподатку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Оскільки наша держава у особізаконодавців не так часто допускає подібні послаблення, то кожен платникподатку на прибуток, який нараховує та сплачує податок на майно, повиненскористатися таким законним правом, передбаченим діючими нормами ПКУ, та зменшити своє податкове навантаження.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи