Дипломатія за Зеленським: як напроситися на “братські” консультації
“Позбавлений сенсу набір літер” створив велику прогалину в дипломатичному іміджі українського президента.
Моментальна жорстка рішуча заява українського президента на інформацію про можливе повернення Росії до «Великої вісімки». Пам’ятаєте її? Ні, адже її не було. Був запізнілий невдалий коментар Володимира Зеленського на його Facebook-сторінці.
Нахабне різке безтактне звернення МЗС Росії до президента України щодо його допису. Пам’ятаєте його? Авжеж, бо російські політики зазвичай не баряться з тим, аби «мокнути» когось у власні помилки, та не підбирають для цього евфемізмів. «Вам підсунули позбавлений сенсу набір літер», «Буду Вас по-братськи періодично консультувати» - таке важко не запам’ятати.
Володимир Зеленський отримав черговий гол у власні ворота. Бо на полі дипломатичної комунікації почувається непевно і досить нервово. Росія ж вміло грає на слабкостях українського президента. У першу чергу, на його недосвідченості у питаннях міжнародних відносин.
Які ключові помилки допустив Зеленський
1. Швидкість реакції.
Президент досі не розібрався з тим, що у публічних комунікаціях виграє той, хто першим скаже своє слово. Особливо, коли учасником дискусії є Росія. Особливо, у світі інформаційного фаст-фуду, де новина живе не довше доби. Коментар наступного дня – це не реакція на подію, це створення нового приводу, яким російські дипломати не забарилися скористатися. Володимир Зеленський мав відреагувати того ж дня, коли ЗМІ почали поширювати новину про можливість повернення РФ до «Великої вісімки». Більше того, протягом години, аби переспрямувати вектор дискурсу в потрібне йому русло, створити власну інформаційну картину ситуації, розставити правильні акценти.
2. Facebook-комунікація.
Дипломатія не твориться у соцмережах. Facebook – це один із майданчиків, що допомагає поширювати меседж якнайшвидше та на якомога більшу аудиторію. Проте для заяв міжнародного рівня існують інші, «дорослі» канали: листи, телефонні дзвінки, особисті зустрічі. Під час передвиборчих перегонів Володимир Зеленський обіцяв, що переведе максимум державних процесів у електронну площину. Але починати цей перехід зі сфери дипломатії, говорити з іншими країнами, більше того, з країною-агресором за допомогою посту в Facebook – не дуже професійно.
3. Деперсоналізація.
Українському Президентові слід було підняти слухавку і зателефонувати. Президентам США і Франції, які, згідно інформації ЗМІ, є ініціаторами повернення Росії до G8. Канцлерці Німеччини Ангелі Меркель та прем'єр-міністру Великобританії Борису Джонсону, які у цьому питанні є союзниками України, бо висловили незгоду з такою ініціативою. З цього починається дипломатія – зі спілкування з лідерами.
4. Риторика.
Результатом дипломатичних перемовин мали стати новини від Офісу президента України, у яких декларувалася б підтримка нашої країни закордонними партнерами у російському питанні. А сама риторика мала бути різкою, влучною, прагматичною, наповненою смислами. “Донбас страждає від війни”, “серйозний сигнал світу” – це несерйозні слова для офіційної заяви щодо важливого для країни питання.
У цій дипломатичній битві Росія показала Україні майстер-клас із комунікацій. Адже все, що ми запам’ятали, це “позбавлений сенсу набір літер”. Повільна реакція, обрання хибних каналів комунікації, слабкий сторітелінг створили велику прогалину в іміджі українського президента на теренах дипломатії.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386