Ділова репутація: кому це треба?
Ділову репутацію юридичної особи можна вважати її візитівкою, вона відображає престиж, рівень професійності, відповідність діяльності вимогам закону. А що саме буде написано у даній візитівці - залежить від вас.
Ділову репутацію юридичної особи можнавважати її візитівкою, вона відображає престиж, рівень професійності,відповідність діяльності вимогам закону. Від ділової репутації залежить багатофакторів, наприклад, зацікавленість клієнтів, привабливість для співпраці таінвестування, можливість отримання більшого доходу та виходу на нові ринки.
Чинне законодавство не містить чіткоговизначення поняття ділової репутації, оскільки воно являється морально-етичною категорією і одночасно особистимнемайновим правом, якому закон надає значення самостійного об'єкту судовогозахисту.
Поняття «діловарепутація» знайшло своє вираження у Постанові Пленуму Верховного Суду Українивід 27.02.2009 №1, де діловою репутацією юридичної особи розуміється оцінка їїпідприємницької, громадської, професійної чи іншої діяльності, яку здійснюєтака особа як учасник суспільних відносин.
Аналізуючи данепитання, також слід згадати про таке поняття, як «гудвіл», який виражаєвартість ділової репутації, її економічну сторону. Відповідно до п.14.1.40.Податкового кодексу України гудвіл - це нематеріальний актив, вартість якоговизначається як різниця між ринковою ціною та балансовою вартістю активівпідприємства як цілісного майнового комплексу, що виникає в результатівикористання кращих управлінських якостей, домінуючої позиції на ринку товарів,послуг, нових технологій тощо.
Поняття «ділова репутація» та «гудвіл» неявляються тотожними.
Відповідно до чинногозаконодавства у юридичної особи є такі права, як недоторканність діловоїрепутації, таємниця кореспонденції, право на інформацію, а також на іншінемайнові права, що можуть їй належати. Діловою репутацією є особисте немайновеблаго, що охороняється цивільним законодавством.
Кожна особа має право звернутись до судудля захисту свого немайнового чи майнового права та інтересу, права на свободуінформації, а якщо їй було завдано моральної чи матеріальної шкоди.Безпосередньо сам захист ділової репутації здійснюється у судовому порядку увигляді окремого (спростування неправдивої інформації) та позовного(відшкодування немайнової шкоди) проваджень.
Позивач (заявник)може вимагати від відповідача здійснити спростування поширеної ним неправдивоїінформації, надати відповідь (висвітлення власної точки зору щодо поширеноїінформації та обставин) чи відшкодувати немайнову шкоду. Ці вимоги можуть бутиоб’єднаними.
При поданні позовущодо захисту ділової репутації, слід чітко розуміти, яка саме інформація єпорушенням прав особи, а також надати відповідні докази порушень.
Так, суд відмовив узадоволені позовних вимог за справою 5020-833/2012 щодо стягнення моральноїшкоди, посилаючись на те, що висловлені думки сторін в іншій судовій справі неє розповсюдженням недостовірної інформації. Така інформація є доказом, який було дослідженоу судовому засіданні сторонами та судом. В такому випадку дана інформація неможе бути підставою для захисту гідності, честі чи ділової репутації.
У справі 905/4159/13– судом було прийнято рішення зобов’язати особу спростувати недостовірнуінформацію, внаслідок доведення позивачем факту розповсюдження неправдивої інформації, що підриває імідж і діловурепутацію компанії.
Отже, радимо бутиуважними при розповсюдженні інформації стосовно третіх осіб, а при можливості –отримати згоду на таке розповсюдження. Так як кожна особа має право на захистчесті, гідності та ділової репутації, у тому числі шляхом звернення до суду звимогою щодо відшкодування шкоди порушником.
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус вчора о 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков вчора о 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак вчора о 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак вчора о 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер вчора о 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 437
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 225
- Модель нової індустріалізації України 175
- Професії зникають, навички – у тренді 170
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 132
-
"Я туди не хочу". Власник UPG поставив на паузу експансію на ринок Європи
Бізнес 13012
-
Індія купить "боїнги", від яких через торгову війну зі США відмовився Китай
Бізнес 9890
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 8299
-
Нелегальний ринок тютюну: як Україна втрачає 24 мільярди гривень щорічно
Бізнес 4543
-
Дефіцит вітаміну D, ймовірно, впливає на збільшення випадків раку товстої кишки: деталі
Життя 4320