Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
22.09.2016 17:46

Електронне декларування доходів депутатів місцевих рад

Адвокат , керівник Адвокатського бюро "Титикало та партнери", Депутат Київської обласної ради, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції

15 березня 2016 року парламент остаточно ухвалив останній з «безвізових» законів – про електронне декларування доходів службових осіб з пропозиціями Президента (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей пода

15 березня 2016 року парламент остаточно ухваливостанній з «безвізових» законів – про електронне декларування доходів службовихосіб з пропозиціями Президента (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчихактів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно,доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році» № 1022-VIII).

15 серпня 2016 року в 00 годин 00 хвилин в Україніофіційно запрацювала система електронного декларування. Не зупиняючись на недолікахпрограмного забезпечення даної системи, визначимо хто і коли повинен стати її «учасником».

Так згідно із вищевказаним Законом у 2016 роціслужбові особи, які на день початку роботи зазначеної системи займають відповідальнета особливо відповідальне становище, зобов’язані подати щорічні декларації за минулий2015 рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів післяпочатку роботи системи.

Поняття службових осіб, які займають відповідальнета особливо відповідальне становище, визначене у примітці до ст. 50 Закону України«Про запобігання корупції», це Президент України, Прем’єр-міністр України, членКабінету Міністрів України, перший заступник або заступник міністра, член Національноїради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснюєдержавне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з ціннихпаперів та фондового ринку, Антимонопольного комітету України, Голова Державногокомітету телебачення і радіомовлення України, Голова Фонду державного майна України,його перший заступник або заступник, член Центральної виборчої комісії, народнийдепутат України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Директор Національногоантикорупційного бюро України, Генеральний прокурор України, його перший заступникта заступник, Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник,член Ради Національного банку України, Секретар Ради національної безпеки і оборониУкраїни, його перший заступник та заступник, Постійний Представник Президента Українив Автономній Республіці Крим, його перший заступник та заступник, радник або помічникПрезидента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, особи,посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б",та особи, посади яких частиною першою статті 14 Закону України "Про службув органах місцевого самоврядування"віднесені до першої - третьої категорій,а також судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів,юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їх апаратів та самостійнихструктурних підрозділів, керівники, заступники керівників державних органів, органіввлади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію однієїабо кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя, керівниківдержавних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюєтьсяна територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній РеспубліціКрим або обласного значення, району в місті, міста районного значення, військовіпосадові особи вищого офіцерського складу.

Такимчином, депутати місцевих рад зобов’язані з 1 січня 2017 до 1 квітня 2017 рокуподати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадекларацію за минулий 2016 рік за формою, що визначається Національнимагентством.

Відомості, які підлягають декларуванню, конкретизованіу ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», серед них зокрема:заощадження у готівці від 60,9 тис. грн. (50 мінімальних зарплат), коштовніречі і рухоме майно від 121,8 тис. грн. (100 мінімальних зарплат), подарункивід 6,09 тис. грн. (5 мінімальних зарплат), незавершені об'єкти будівництва, юридичніособи, де посадовці чи члени їх родин є бенефіціарними власниками, нематеріальніактиви, роботу за сумісництвом, входженнясуб'єкта декларування до керівних, ревізійних чи наглядових органів в громадських об’єднаннях чи-тоблагодійних організаціях.

Упродовж семи днівпісля подання декларації суб'єкт декларування має право подати виправленудекларацію.

Якщо розбіжність між реальними та поданими данимискладатиме від 100 до 250 розмірів мінімальної заробітної плати (з 1 травня – цевід 145 000 до 362 500 грн.), то на особу,уповноважену на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, накладаєтьсяштраф від 1 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (689 000 –1 722 000 грн.).

Якщо ж таківідомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 мінімальнихзаробітних плат, то суд вправі застосувати до такої особи покаранняу виді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян абогромадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строкдо 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певноюдіяльністю на строк до 3 років.

1464695115-4524.jpg

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net