Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.08.2016 13:44

Економічна і політична складова кредитування від МВФ

Народний депутат України 8-го скликання

Варто зазначити, що затримка траншу МВФ не несе в собі катастрофічних наслідків для України, оскільки вона є закономірною з огляду на позитивні тенденції в економіці.

4 серпня 2015 рокуУкраїні було надано поки останній на даний момент транш кредиту МВФ у рамкахпрограми EFF ( Extended Fund Facility – механізм розширеного кредитування). З того часувідбувається очікування її подальшої реалізації, але мають місце ряд проблем вданому питанні, які зумовлені низкою як економічних, так і суто політичнихфакторів.

            Перш за все, варто розглянути природу програми EFF . Слідзвернути увагу на те, що вона розрахована на стабілізацію економіки тих держав,які мають серйозні проблеми з платіжним балансом. Також EFF є тривалішою ніж Stand - by іпередбачає більший обсяг часу, який відводиться на погашення кредиту. Томузагальним висновком є те, що така програма надається державам, економіка якихперебуває у кризовому стані й потребує серйозного реформування. Ні для кого неє секретом, що Україна перебувала у скрутній ситуації, але на даний моментмають місце позитивні тенденції (відносна стабільність валюти, задовільнийрівень золотовалютних запасів і т.і.). Тому з огляду на це МВФ не поспішає зподальшою реалізацією програми EFF .

            Але не лише відсутністю економічної доцільностіпродиктоване очікування траншу. Також існують певні політичні питання, якіпотребують врегулювання задля відновлення реалізації програми EFF . Першза все, МВФ прагне отримати готовий проект Державного бюджету на 2017 рік задляознайомлення з урядовими планами та, відповідно, узгодження напрямів фінансовихвливань. Це може відбутися не раніше вересня. Тому закономірним є те, що МВФ нерозглядав питання щодо України на засіданні Ради директорів наприкінці липня.Імовірно це очікується саме у вересні. Також на позицію МВФ вже вплинуласитуація із запуском електронного декларування. Західні партнери вказують нате, що для вдалих економічних реформ потрібне адекватне політичне поле, якефункціонує за чіткими й відомими правилами. Електронне декларування повинностати одним з них.

            Загалом, варто зазначити, що затримка траншу МВФ не несев собі катастрофічних наслідків для України, оскільки вона є закономірною зогляду на позитивні тенденції в економіці. Наявність політичного фактору укредитуванні свідчить не про затягування чи навіть небажання МВФ надаватифінанси, а про більшу вимогливість до України. Західні партнери у такий спосібпрагнуть допомогти підвести нашу державу до своїх стандартів. Тому це зайвийраз свідчить про важливість України для ЄС та США.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net