Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
05.07.2016 18:05

Розкол на старті

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Шкода, але доводиться констатувати невтішний факт: в новітній українській історії демократичні сили завжди виявлялися найменш консолідованими. Своєю чергою, найбільшу згуртованість демонстрували бізнес-корпорації з політичними вивісками на кшталт Партії ре

Довгоочікувана «партія Саакашвілі», нарешті, буде створена. Але замість однієї політичної сили з антикорупційною ідеологічною платформою суспільство отримає два різних партійних проекти.

 На жаль, вже на етапі формування в середовищі антикорупціонерів-єврооптимістів намітився розкол. Одну групу представляє Віктор Чумак, Давид Сакварелідзе і сам Саакашвілі, іншу – депутати з журналістським минулим (Найєм, Лещенко) та лідер «Демальянсу» Василь Гацько. На публіку всі вони говорять про різні бачення організаційної структури майбутньої партії, принципів її утворення та подальшої роботи, однак насправді причина розколу полягає в лідерських амбіціях організаторів нової сили, а також в різних політичних цілях, які переслідують занадто різні учасники нібито єдиної ідеології. 

Шкода, але доводиться констатувати невтішний факт: в новітній українській історії демократичні сили завжди виявлялися найменш консолідованими. Своєю чергою, найбільшу згуртованість демонстрували бізнес-корпорації з політичними вивісками на кшталт Партії регіонів. Ця тенденція продовжується дотепер і продовжуватиметься до того часу, поки головним консолідуючим чинником для політичної еліти будуть не бізнес-інтереси, а державницькі пріоритети. Можливо, це звучить надто утопічно, але якщо утопія не стане реальністю, кінцем будь-якої революції буде перемога реваншистів.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]