Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.06.2016 17:10

Передсмертні конвульсії судової системи

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Тільки за останній час українські суди вищих рівнів встигли прийняти низку рішень, які зайвий раз підтверджують: якщо реформу правосуддя не імплементувати терміново, ніяких реальних змін у суспільстві не буде.

Нещодавно український парламент ухвалив зміни до Конституції в частині реформи судової системи. Втілення законодавчих новацій в життя дозволить повністю змінити одну з найбільш корумпованих гілок державної влади в країні. Однак поки реформа набуває чинності, судова система увімкнула режим самозбереження і реваншизму.

Тільки за останній час українські суди вищих рівнів встигли прийняти низку рішень, які зайвий раз підтверджують: якщо реформу правосуддя не імплементувати терміново, ніяких реальних змін у суспільстві не буде. Судді випускають на волю сепаратистів, чиновників-корупціонерів, злочинців режиму Януковича, поновлюють на посадах одіозних держслужбовців, прокурорів, інших суддів тощо. Наприклад, нещодавно Дніпровський райсуд Києва скасував розшук смотрящого часів Януковича Юрія Іванющенка, Вищий адмінсуд – рішення парламенту про розпуск Коцюбинської селищної ради, а сьогодні Конституційний Суд на закритому засіданні розглядає питання скасування норм закону про люстрацію. Показово, що 6 суддів КСУ самі підпадають під дію цього закону. Саме вони були кишеньковими суддями попереднього глави держави, які слухняно тлумачили Основний Закон так, як було потрібно Легітимному і його команді. Тепер вони ж намагаються повернути право всім одіозним регіоналам обіймати високі посади ще й у виконавчій владі.

Очевидно, з урахуванням наявних тенденцій, нашим судам залишилося немало-небагато – скасувати саму конституційну реформу в частині правосуддя. Підставу можна сформулювати так: «Не відповідає інтересам бізнес-корпорації «Судова система України». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]