Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.05.2016 11:37

Україна офіційно приєдналася до Транскаспійського маршруту

Народний депутат України 8-го скликання

Цей приклад може стати гарною демонстрацією того, що Україна є невід’ємною і надійною ланкою перспективного азіатсько-європейського економічного співробітництва.

Днями керівництво «Укрзалізниці» підписало Протокол щодовходження України до Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту. Цеймаршрут є частиною Великого шовкового шляху з Китаю до Європи в обхід Росії,який об’єднує залізниці Казахстану, Азербайджану, Грузії, Туреччини, а тепер іУкраїни.

Проект було започатковано ще наприкінці минулого року,коли під час конференції в Стамбулі обговорювалися його можливості, а всерединісічня 2016-го з Іллічівського порту вже відправився перший українськийконтейнерний потяг до Китаю. Запуск маршруту співпав у часі з транзитноюблокадою наших вантажоперевізників з боку Росії, що значно підвищило йогоактуальність. Однак відразу виникло чимало проблем: дві паромні переправиЧорним і Каспійським морем збільшували час доставки вантажу і підвищуваливартість логістичних затрат, що в підсумку робило даний шлях менш рентабельниму порівнянні з транзитом територією РФ. Крім того, діставшись пунктупризначення в Достику (на кордоні між Казахстаном і КНР), український потягблизько місяця простоював на станції, оскільки попиту на перевезення не було.Така ситуація виникла через зависокі тарифи на транзитні послуги, що, у своючергу, стало наслідком відсутності конкуренції на ринку перевезень. Експерти вунісон заговорили про безперспективність нового маршруту в обхід Росії.

Відтепер же ситуація змінилася завдяки домовленостям між учасникамиТранскаспійського маршруту (об’єднує "ЗалізниціКитаю", АТ "Казахстанські залізниці", ЗАТ "Азербайджанськізалізниці", ЗАТ "Азербайджанське Каспійське морськепароплавство" і "Бакинський міжнародний морський торговий порт",   "Грузинську залізниця" та «Укрзалізницю»).Зокрема, досягнуто домовленості про зниження комплексної ставки за перевезення з 5559доларів до 3980 доларів за 40 футовий контейнер від Ізова (Волинська область)до кордону з КНР (Достик). Таким чином,нові тарифи для бізнесу значно підвищать привабливість вказаного маршруту іздатні не лише мінімізувати втрати від російської блокади, а й принестиучасникам маршруту нові економічні вигоди. Цей приклад може стати гарноюдемонстрацією того, що Україна є невід’ємною і надійною ланкою перспективногоазіатсько-європейського економічного співробітництва. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net