Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.01.2016 14:09

Правдива обмовка

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Не дивлячись на явну обмовку, яку, швидше за все, невдовзі виправлять в Білому домі, президент США таки мав рацію. Він правий у тому, що Росія дійсно підтримує Україну, точніше її кремлівську версію.

Експромт американського президента про російську підтримку України викликали значний резонанс в середовищіамериканських політиків, міжнародних експертів та світових ЗМІ.

Дляпредметного розуміння скандальності висловлювання Обами пропонує його дослівнийпереклад: «Навіть коли її економіка падає, Росія вливає ресурси в підтримкуУкраїни і Сирії – держав, які, як вона бачить, виходять з її орбіти».

Критиківпрезидента обурила буквальність фрази про підтримку України Росією. ОчільникаБілого дому відразу осоромили Україною як «державною-клієнтом» Росії тазвинуватили у нерозумінні геополітичних реалій. Натомість більш поміркованікоментатори пояснили вислів помилкою спічрайтера.

Судячиз попередньої риторики Обами та позиції США щодо україно-російського конфлікту,більш правдоподібними виглядають пояснення поміркованого крила. Змістовнийконтекст президентського виступу дозволяє стверджувати, що Обама мав на увазівливання Росією ресурсів у підтримку своїх цілей в Україні та Сирії. Буквальнеж трактування сказаного стало не більше, ніж живильним ґрунтом для докорів збоку політичних опонентів Обами, а в нашій країні дало привід зрадоманампідняти нову хвилю емоцій «все втрачено».

Проте,не дивлячись на явну обмовку, яку, швидше за все, невдовзі виправлять в Біломудомі, президент США таки мав рацію. Він правий у тому, що Росія дійснопідтримує Україну, точніше її кремлівську версію. Можливо, для американськихсенаторів і журналістів це несподіванка, але українці точно знають, що Обама непомилився, адже ні для кого в Україні не секрет, що Москва підтримує не лишесепаратистів на Донбасі, а й деяких українських олігархів та політиків упарламенті, не кажучи вже про витрати на культивування проросійських рухів,організацій, партій та антиукраїнську пропаганду на нашій території. У насживуть і працюють «на благо» держави куми і друзі Путіна, а значну частинупарламенту і місцевих рад займає когорта регіоналів, яка до цього часу братаєтьсяз російським керівництвом. Хіба бодай для когось це таємниця? Зовсім ні. Тож неслід вдавати розпачливий подив і голосити, ніби Обама каже неправду і Росія непідтримує Україну. Ще й як підтримує, і якби не ця поміч, всім нам жилося бзначно простіше.

P.S. Якби виступиПутіна сприймалися так само прямолінійно, то лідера з більш доброзичливими,мирними і конструктивними намірами у світі б точно не знайшлось.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи