Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
12.11.2015 12:52

Пропонуються революційні зміни в реформуванні ринку капіталів України

Екснародний депутат Верховної Ради України

НКЦПФР спільно з міжнародними організаціями завершують розробку комплексного законопроекту щодо врегулювання товарного біржового ринку та ринку похідних інструментів - деривативів.

В рамках імплементаціїкращих міжнародних практик для забезпечення ефективного нагляду та розвитку фондовогоринку (ринок капіталів) в Україні, а також з метою реалізації затверджених положеньНаціональної ради реформ – Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку(НКЦПФР) спільно з міжнародними організаціями, в тому числііз Міністерством фінансів, МЕРТ, НБУ, а також ЄБРР, МВФ і USAID – завершують розробку комплексного законопроекту щодоврегулювання товарного біржового ринку та ринку похідних інструментів - деривативів.

Україна має всі шанси стати країною, на котування цін якої насільськогосподарську продукцію на біржевому ринку, має рівнятися світ. І хочазаконопроект передбачає більш широку лінійку базових інструментів (товарів,валют), основна ставка все ж таки робиться на сільськогосподарські товари.

Пропонується через електронні складські розписки створити похідніінструменти - деривативи (право: купити, продати по зазначеній ціні, взазначені терміни базовий актив, наприклад партію зерна і т.п.).
На сьогоднішній день деривативи укладаються, але їх обсяги незначні та маютькоротку лінійку. Законопроектом передбачається, що обсяг ринку деривативівперевищуватиме ВВП, будуть наявні всі групи деривативів та гібридні фінансовіінструменти.

Згідно законопроекту, регулювання та функціонування ринкуздійснюватиметься  відповідно до вимог ЄС.

Обсяг біржової торгівлі має збільшитись на понад 5% оптового обороту навідміну від наявного на сьогоднішній день – 0,026%.

Нові взаємовідносини передбачатимуть наявність ескроу-рахунків.

Законопроект вперше передбачає, що кваліфікованими інвесторами можутьвиступати міжнародні фінансові організації, іноземні держави та їх центральнібанки, фінансові установи України та НБУ, а також юридичні та фізичні особи, щоможуть бути визнані кваліфікованими інвесторами. Це дасть можливість наповнитиукраїнський ринок капіталів живими ресурсами, на думку експертів, об’єм ринкукапіталів може сягати об’єму рівного банківському сектору!   

Найближчим часом законопроект буде поданий до Верховної Ради.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи