Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
30.01.2014 10:47

РОЗБУДОВУЄМО УКРАЇНУ РАЗОМ!

Chairman of the Public Chamber of Ukraine

Громадянське суспільства має стати основою розбудови правової, демократичної та соціальної держави.

За роки незалежності вУкраїні практично нічого не змінилося на краще. У країні імітується соціальнепартнерство, влад ою не створені умови для розвитку повноцінного громадянського суспільства. В Україні існує майже 4 тис громадських організацій,а в цілому по країні майже 60 тис. При цьому активно в житті країни берутьучасть лише 10-15%. 


П редставники громадянськогосуспільства , практично , позбавленібудь-яких важелів впливу на прийняття владою рішень.

 

Зараз сотні тисяч людей приймають активну участь в Євромайданах України,вони категорично виступають проти насильства влади, висловлюють своєневдоволення існуючою владою, яка не проводить економічних реформ , в країні діє корупція,розкрадання державних коштів, відсутня належна система соціального страхування та соціальногозабезпечення.

 

І люди вже зараз розуміють, що треба стояти не за політиків чи олігархівта владу, а за себе, за свої права. Адже існуючі мінімальні соціальністрандарти, мінімальна заробітна плата є нище жебрацького рівня, а спложивчийкошик українця менший часів Великой Вітчизняної війни, який не забезпечуєнавіть відновлення людина на її білогогічному рівні. Рівень заробітної плати всобівартості продуції практично залишається не змінним протягом десятків років,ще з часів незалежності України. Надприбутки не йдуть на зростання заробітноїплати, вони осідають у кишеннях олігарців. В занедбаному станізнаходиться  медицина, житлово-комунальне господарсьво, соціальнаполітика, тощо, а рівень життя людей є найнищим в Європі.

 

В Україні росте  безробіття, нові робочі місця не створюються, азаборгованість з заробітної плати не зменшується; економічний достаток людейледь-ледь забезпечує їх виживання. А в той час в країні збільшується числомільярдерів, і перш за все, серед людей причетних до високих рангів влади.

 

Серед шляхів покращенняситуації з формуванням громадянського в Україні суспільства  ГромадськаПалата України вбачає:

§              утвердженняпринципу верховенства права, формування правової держави та її самообмеження держави у відносинах з громадянами та їх організаціями,визнання нею автономності структур громадянського суспільства;

§              підвищення рівнягарантуваності  прав і свобод; позбавлення людей страху бути покараними“за ініціативу” і самостійні дії; забезпечення більшої захищеності громадян відсвавільних дій уряду і місцевих властей;

§              створенняадекватної соціальної структури на основі розвитку приватної власності таринкових відносин, формування середнього класу, підвищення життєвого рівняосновної маси людей, звуження сфери бідності, з одного боку, та обмеженнявпливу олігархічних кланів, з іншого;

§              продовженняпрактики створення найрізноманітніших захисних та самодопомогових організацій,здатних виконувати соціалізуючі функції, а також громадських тагромадсько-політичних організацій, що слідкують за дотриманням права урядовцямиі не допускають їх втручання у громадське життя;

§              розвиток ситемиспонсорської допомоги та меценатства (у тому числі й шляхом вдосконаленнязаконодавства);

§              забезпеченнявищого рівня незалежності ЗМІ та їх активнішої участі у формуваннігромадянського суспільства — через просвіту громадян та популяризацію громадськихініціатив;

§              використаннясімейного виховання, системи загальної та професійної освіти для формуваннянових цінностей та орієнтацій молоді;

§              відродженнянаціональної традиції громадського життя і пошанування закону.

  Наші гасла прості і зрозумілі:

•        Правове громадянськесуспільство!

•        Демократична Україна!

•        Соціальна Україна!

•        Ні - рабським трудовимвідносинам!

•        Європейські зарплати ієвропейські соціальні гарантії для українських трудящих!

•        Запровадження громадського , за діями влади ,  та робочогоконтролю на виробництві незалежно від форми власності.

 

Наша мета – розбудова громадянськогосуспільства на місцях, консолідаціямісцевих громад, громадських організацій. М и маємо мобілізувати громади до консолідації своїх дій, щобконтролювати владу.

 

Реальна розбудова правової, демократичної та соціальної держави має статиединою турботою української влади!!! А це можливе лише за умовиіснування повноцінного громадянського суспільства.

 

        Ми маємо досягти такого стану суспільнихвідносин, аби впливати на владу, яка б мала створ ювати умови для реального забезпечення добробутуконкретної людини,  її правового та соціально-економічного захисту,дотримання її прав і свобод!!  
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net