Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
«Напередодні Дня матері президент Янукович присвоїв почесне звання «Мати-героїня» 10 тисячамбагатодітних матерів. Загалом з початку поточного року звання «Мати-героїня» отримали близько 20 тисячжінок».
Така інформація минулого тижня рясніла на головнихсторінках усіх інтернет-видань, а відповідні сюжети із мажорними ноткамиокупували випуски новин центральних телеканалів. Про цей позитив не чув хіба щопустельний самітник. Новина дійсно гарна та надзвичайно значима як для самих Матерів-героїнь,так і для всього суспільства в цілому. Проте, на жаль, насправді не все такдобре, як нам розповідають. Тому давайте розглянемо це питання з самого початку.
Так, згідно чинного законодавства звання«Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-річного віку5-тьох та більше дітей. Матері-героїні мають право отримати одноразову допомогуурозмірі10 прожиткових мінімумів, що нині становить трохи більше10 тисяч гривень. Досить значна сума для багатодітної родини. Тільки ототримати ці гроші – майже нереально. На заваді стоїть величезний бюрократичниймеханізм, який фактично робить все можливе, щоб максимально ускладнити цейпроцес.
По-перше, немає чіткого переліку документів, якінеобхідно надати для того, щоб отримати статус Матері-героїні. Тому звичною дляУкраїни є ситуація, коли зібраний пакет документів роками блукає поміж органамимісцевого самоврядування та раз по раз повертається до ініціатора звернення. Офіційнапричина такої ситуації – нібито «неповний» перелік документів. Але як він можебути повним чи неповним, якщо він взагалі офіційно не визначений? От івиходить, що третина багатодітних матерів похилого віку вмирають, так і недочекавшись грошової винагороди. Жахлива статистика, враховуючи те, щобагатодітних родин в Україні й так кіт наплакав – лише 3%.
По-друге, присвоєння звання Матері-героїні жодним чином не гарантує того,що ці жінки зможуть потримати в руках обіцяні кошти. Так, згідно висновківРахункової палати України станом на 1 січня 2012 року грошову винагородуотримали лише 65% Матерів-героїнь. Цілком зрозуміло, що причина такого стануречей – не в байдужості самих матерів, для яких насправді цінна кожна копійка,а в політиці чинної влади. Не секрет, щовиплативинагороди Матерям-героїняму всіх регіонах Україниздійснюються безсистемно і хаотично. Окрім того, є багато скарг, що гроші виплачувались нев повному розмірі, встановленому законодавством. От тільки це незаважає чинному президенту замість того, щоб на законодавчому рівні врегулюватимеханізми присвоєння звання Матері-героїні та здійснення виплат грошовоїдопомоги, на всю країну оголошувати фактично порожні ініціативи. Проте, якпоказує досвід, соціальна політика нинішньої влади як раз і базується назвичайній балаканині.
Натомістьпартія «Фронт Змін» пропонує конкретні кроки для розв’язання існуючої проблеми.Для цього 27 квітня 2012 року Арсеній Яценюк та Леся Оробець внесли до ВерховноїРади відповідний законопроект.
Зокрема,опозиція пропонує визначити чіткий перелік необхіднихдокументів для подання клопотання на присвоєння почесного звання «Матері-героїні», встановити послідовний порядок тастроки внесення й розгляду клопотань всіма відповідним органами,які загалом становитимуть не більше 40днів.Окрім того, ми вважаємо за потрібне конкретизувати самі строки виплати одноразовоїматеріальної допомоги, які обмежуватимуться 30 днями після звернення жінки.
Лишеу разі прийняття зазначеного законопроекту почесне звання «Мати-героїня»перестане бути для багатодітних матерів недосяжною мрією, а передбачену грошовудопомогу вони отримуватимуть вчасно, у повному обсязі та головне – за життя.
21.05.2012 18:11
Бувальщина про Почесне звання "Мати-героїня"
«Напередодні Дня матері президент Янукович присвоїв почесне звання «Мати-героїня» 10 тисячам багатодітних матерів. Загалом з початку поточного року звання «Мати-героїня» отримали близько 20 тисяч жінок».
«Напередодні Дня матері президент Янукович присвоїв почесне звання «Мати-героїня» 10 тисячамбагатодітних матерів. Загалом з початку поточного року звання «Мати-героїня» отримали близько 20 тисячжінок».
Така інформація минулого тижня рясніла на головнихсторінках усіх інтернет-видань, а відповідні сюжети із мажорними ноткамиокупували випуски новин центральних телеканалів. Про цей позитив не чув хіба щопустельний самітник. Новина дійсно гарна та надзвичайно значима як для самих Матерів-героїнь,так і для всього суспільства в цілому. Проте, на жаль, насправді не все такдобре, як нам розповідають. Тому давайте розглянемо це питання з самого початку.
Так, згідно чинного законодавства звання«Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-річного віку5-тьох та більше дітей. Матері-героїні мають право отримати одноразову допомогуурозмірі10 прожиткових мінімумів, що нині становить трохи більше10 тисяч гривень. Досить значна сума для багатодітної родини. Тільки ототримати ці гроші – майже нереально. На заваді стоїть величезний бюрократичниймеханізм, який фактично робить все можливе, щоб максимально ускладнити цейпроцес.
По-перше, немає чіткого переліку документів, якінеобхідно надати для того, щоб отримати статус Матері-героїні. Тому звичною дляУкраїни є ситуація, коли зібраний пакет документів роками блукає поміж органамимісцевого самоврядування та раз по раз повертається до ініціатора звернення. Офіційнапричина такої ситуації – нібито «неповний» перелік документів. Але як він можебути повним чи неповним, якщо він взагалі офіційно не визначений? От івиходить, що третина багатодітних матерів похилого віку вмирають, так і недочекавшись грошової винагороди. Жахлива статистика, враховуючи те, щобагатодітних родин в Україні й так кіт наплакав – лише 3%.
По-друге, присвоєння звання Матері-героїні жодним чином не гарантує того,що ці жінки зможуть потримати в руках обіцяні кошти. Так, згідно висновківРахункової палати України станом на 1 січня 2012 року грошову винагородуотримали лише 65% Матерів-героїнь. Цілком зрозуміло, що причина такого стануречей – не в байдужості самих матерів, для яких насправді цінна кожна копійка,а в політиці чинної влади. Не секрет, щовиплативинагороди Матерям-героїняму всіх регіонах Україниздійснюються безсистемно і хаотично. Окрім того, є багато скарг, що гроші виплачувались нев повному розмірі, встановленому законодавством. От тільки це незаважає чинному президенту замість того, щоб на законодавчому рівні врегулюватимеханізми присвоєння звання Матері-героїні та здійснення виплат грошовоїдопомоги, на всю країну оголошувати фактично порожні ініціативи. Проте, якпоказує досвід, соціальна політика нинішньої влади як раз і базується назвичайній балаканині.
Натомістьпартія «Фронт Змін» пропонує конкретні кроки для розв’язання існуючої проблеми.Для цього 27 квітня 2012 року Арсеній Яценюк та Леся Оробець внесли до ВерховноїРади відповідний законопроект.
Зокрема,опозиція пропонує визначити чіткий перелік необхіднихдокументів для подання клопотання на присвоєння почесного звання «Матері-героїні», встановити послідовний порядок тастроки внесення й розгляду клопотань всіма відповідним органами,які загалом становитимуть не більше 40днів.Окрім того, ми вважаємо за потрібне конкретизувати самі строки виплати одноразовоїматеріальної допомоги, які обмежуватимуться 30 днями після звернення жінки.
Лишеу разі прийняття зазначеного законопроекту почесне звання «Мати-героїня»перестане бути для багатодітних матерів недосяжною мрією, а передбачену грошовудопомогу вони отримуватимуть вчасно, у повному обсязі та головне – за життя.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427
Контакти
E-mail: [email protected]