Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Попри це вУкраїні зазначений процес перебуває на початковій стадії – до парламенту досінавіть не було внесено відповідного законопроекту. І це при тому, що провладнівисокопосадовці помпезно заявляли – даний договір потрібен українськійекономіці, як ковток свіжого повітря. Тоді у чому ж причина подібних зволікань?
Спочатку всезводилося до бюрократичної тяганини. Однак учора ця історія отримала новийвиток розвитку. Так, за словами депутата від провладної більшості, головипарламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики, існуючаредакція Договору містить низку протиріч і тому не може бути затверджена.
Нібито проектдоговору про зону вільної торгівлі, що був парафований 15 квітня минулого рокув Ялті, і його остаточна редакція, яку підписав, у тому числі, Микола Азаров 18жовтня того ж року в Санкт-Петербурзі – дві різні версії документу, що суттєвовідрізняються. Навіть з’явилися чутки, що наш прем’єр-міністр підписав договірна власний розсуд, вийшовши за межі директив, наданих Президентом.
Тим часом урядовийуповноважений з питань співробітництва з Росією та країнами СНД Валерій Мунтіянвже встиг заявити, що жодних підмін договору не відбулося, і що це абсолютно неможливо. Просто хтось когось не правильно зрозумів, а журналісти на додачу всеце ще й перекрутили.
На жаль, текступарафованого договору у відкритому доступі немає – з невідомих причин наофіційному веб-сайті СНД міститься позначка про неопублікування документу. Алеми можемо проаналізувати текст підписаного Договору, який, як вже зазначалося,нещодавно було ратифіковано в Росії.
Тож, що самеможе принести Україні ратифікація парламентом Договору про зону вільноїторгівлі у редакції, яка була підписана прем’єр-міністрами України, Росії,Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдови і Таджикистану?
По-перше, цейдоговір надає суттєву перевагу Росії у взаємовідносинах з Україною, а тому пропобудову економічних відносин на паритетних засадах навіть мова не йде.
Хоча подібнапрактика подиву не викликає. Як показує досвід, російська сторона неодноразовозастосовувала різноманітні імпортні обмеження до м'ясо-молочної продукції,цукру українського виробництва. Останній яскравий приклад – «сирна війна».
Але повернемосьдо головного. Договором визначено широкий перелік товарних груп, по яким Росіязастосовуватиме експортне мито, тобто при вивезенні цього товару на митницітреба буде сплатити додатковий платіж. Приміром, у цьому переліку міститьсяспирт етиловий (експортне мито – 6,5 % від вартості) та папір (експортне мито –6,5 % від вартості) – товари, що дуже важливі для вітчизняної економіки. А цеозначає, що в кінцевому випадку їхня ціна для українського споживача лишезросте.
Однак всі ці тадесятки інших мит не застосовуватимуться, якщо товари ввозитимуться до країниМитного союзу. Саме так Україну і намагаються «затягти» до цього союзу.
По-друге,Договір про зону вільної торгівлі у рамках СНД ставить велике питання щодоєвропейських інтеграційних планів України, зокрема, підписання Угоди про зонувільної торгівлі з ЄС.
Стаття 18містить застереження про те, що Договір не перешкоджає участі стороні врізноманітних угодах про зону вільної торгівлі. Однак, в додатку 6 до договоруміститься вже зовсім інше положення…. “якщо участь сторони в угоді про зонувільної торгівлі загрожує збитками промисловості Митного союзу (на даний час цеРосія, Білорусь, Казахстан), то учасники Митного союзу отримають правоввести мито щодо імпорту відповідних товарів з країни в розмірі…ставки режиму найбільшого сприяння». А враховуючи, що розмір цієї ставки не визначений, це надасть змогу застосовувати величезні штрафи.
Тобто Українапоставлена перед конкретним вибором – або Митний союз з країнами СНД або Угодапро зону вільної торгівлі з ЄС з перспективною набуття повноправного членства вЄвропейському Союзі.
А тепернайголовніше. Чи міг Микола Азаров підписати 18 жовтня 2011 року вСанкт-Петербурзі зовсім інший документ, який згодом нібито підмінили?! Єдекілька варіантів.
Варіант перший– найбільш ймовірний. Ніякої підміни текстів не відбулося, договір залишився уредакції парафованого проекту, підписаного у Ялті. А всі ці розмови ізатягування – лише спосіб чинної влади приховувати напередодні парламентськихвиборів «непопулярне для народу» рішення про «здачу національних інтересів».
Варіант другий– ніякої суттєво підміни не відбулося, лише технічні корегування. Але на фоніцих подій буде знайдена кандидатура «цапа-відбувайла» - чинного прем’єр-міністра. Адалі - все за планом. Показовий осуд, а якийсь «герой-рятівник на білому коні»ніби захистить інтереси держави.
Варіант третій- підміна текстів дійсно відбулася і 18 жовтня було підписано зовсім іншийдокумент. Це загрожує суттєвому геополітичному скандалу в регіоні. Але цейваріант – із області фантастики. Оскільки від часу підписання вже минуло майжепівроку, а на сполох з якихось дивних причин забили лише зараз. Невже досініхто із високо посадовців не помічав «підміни»?
05.04.2012 15:54
Янукович-Азаров: гра у гарного та поганого поліцейських
Цього тижня чинний Президент Росії підписав закон про ратифікацію Договору про зону вільної торгівлі у рамках СНД.
Це був досить красномовний натяк на те, щоб іншікраїни-учасники пришвидшили процес ратифікації.Попри це вУкраїні зазначений процес перебуває на початковій стадії – до парламенту досінавіть не було внесено відповідного законопроекту. І це при тому, що провладнівисокопосадовці помпезно заявляли – даний договір потрібен українськійекономіці, як ковток свіжого повітря. Тоді у чому ж причина подібних зволікань?
Спочатку всезводилося до бюрократичної тяганини. Однак учора ця історія отримала новийвиток розвитку. Так, за словами депутата від провладної більшості, головипарламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики, існуючаредакція Договору містить низку протиріч і тому не може бути затверджена.
Нібито проектдоговору про зону вільної торгівлі, що був парафований 15 квітня минулого рокув Ялті, і його остаточна редакція, яку підписав, у тому числі, Микола Азаров 18жовтня того ж року в Санкт-Петербурзі – дві різні версії документу, що суттєвовідрізняються. Навіть з’явилися чутки, що наш прем’єр-міністр підписав договірна власний розсуд, вийшовши за межі директив, наданих Президентом.
Тим часом урядовийуповноважений з питань співробітництва з Росією та країнами СНД Валерій Мунтіянвже встиг заявити, що жодних підмін договору не відбулося, і що це абсолютно неможливо. Просто хтось когось не правильно зрозумів, а журналісти на додачу всеце ще й перекрутили.
На жаль, текступарафованого договору у відкритому доступі немає – з невідомих причин наофіційному веб-сайті СНД міститься позначка про неопублікування документу. Алеми можемо проаналізувати текст підписаного Договору, який, як вже зазначалося,нещодавно було ратифіковано в Росії.
Тож, що самеможе принести Україні ратифікація парламентом Договору про зону вільноїторгівлі у редакції, яка була підписана прем’єр-міністрами України, Росії,Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдови і Таджикистану?
По-перше, цейдоговір надає суттєву перевагу Росії у взаємовідносинах з Україною, а тому пропобудову економічних відносин на паритетних засадах навіть мова не йде.
Хоча подібнапрактика подиву не викликає. Як показує досвід, російська сторона неодноразовозастосовувала різноманітні імпортні обмеження до м'ясо-молочної продукції,цукру українського виробництва. Останній яскравий приклад – «сирна війна».
Але повернемосьдо головного. Договором визначено широкий перелік товарних груп, по яким Росіязастосовуватиме експортне мито, тобто при вивезенні цього товару на митницітреба буде сплатити додатковий платіж. Приміром, у цьому переліку міститьсяспирт етиловий (експортне мито – 6,5 % від вартості) та папір (експортне мито –6,5 % від вартості) – товари, що дуже важливі для вітчизняної економіки. А цеозначає, що в кінцевому випадку їхня ціна для українського споживача лишезросте.
Однак всі ці тадесятки інших мит не застосовуватимуться, якщо товари ввозитимуться до країниМитного союзу. Саме так Україну і намагаються «затягти» до цього союзу.
По-друге,Договір про зону вільної торгівлі у рамках СНД ставить велике питання щодоєвропейських інтеграційних планів України, зокрема, підписання Угоди про зонувільної торгівлі з ЄС.
Стаття 18містить застереження про те, що Договір не перешкоджає участі стороні врізноманітних угодах про зону вільної торгівлі. Однак, в додатку 6 до договоруміститься вже зовсім інше положення…. “якщо участь сторони в угоді про зонувільної торгівлі загрожує збитками промисловості Митного союзу (на даний час цеРосія, Білорусь, Казахстан), то учасники Митного союзу отримають правоввести мито щодо імпорту відповідних товарів з країни в розмірі…ставки режиму найбільшого сприяння». А враховуючи, що розмір цієї ставки не визначений, це надасть змогу застосовувати величезні штрафи.
Тобто Українапоставлена перед конкретним вибором – або Митний союз з країнами СНД або Угодапро зону вільної торгівлі з ЄС з перспективною набуття повноправного членства вЄвропейському Союзі.
А тепернайголовніше. Чи міг Микола Азаров підписати 18 жовтня 2011 року вСанкт-Петербурзі зовсім інший документ, який згодом нібито підмінили?! Єдекілька варіантів.
Варіант перший– найбільш ймовірний. Ніякої підміни текстів не відбулося, договір залишився уредакції парафованого проекту, підписаного у Ялті. А всі ці розмови ізатягування – лише спосіб чинної влади приховувати напередодні парламентськихвиборів «непопулярне для народу» рішення про «здачу національних інтересів».
Варіант другий– ніякої суттєво підміни не відбулося, лише технічні корегування. Але на фоніцих подій буде знайдена кандидатура «цапа-відбувайла» - чинного прем’єр-міністра. Адалі - все за планом. Показовий осуд, а якийсь «герой-рятівник на білому коні»ніби захистить інтереси держави.
Варіант третій- підміна текстів дійсно відбулася і 18 жовтня було підписано зовсім іншийдокумент. Це загрожує суттєвому геополітичному скандалу в регіоні. Але цейваріант – із області фантастики. Оскільки від часу підписання вже минуло майжепівроку, а на сполох з якихось дивних причин забили лише зараз. Невже досініхто із високо посадовців не помічав «підміни»?
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386
Контакти
E-mail: [email protected]