Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
01.07.2024 13:33

Ефективне використання системи навчання у компанії з нуля

Консультант з управління, лектор, засновник міжнародної консалтингової компанії "Visotsky Consulting"

У цій статті я розповім про методи впровадження навчання та як ми навчаємо співробітників у Business Booster.

Впровадження системи навчання у сучасній компанії не просто тренд, а стратегічна потреба. Коли ринок є максимально непередбачуваним, технології розвиваються швидше, ніж будь-коли, здатність компанії пристосуватися до цього стає питанням виживання.

Правильно структуроване навчання підвищує не тільки професійні навички команди, а й сприяє розвитку корпоративної культури, покращує мотивацію та залученість, що у результаті призводить до зростання продуктивності та зниження плинності кадрів. У цій статті я розповім про методи впровадження навчання та як ми навчаємо співробітників у Business Booster.

Як навчання врятувало мою компанію?

На початку нульових, коли я був співзасновником української компанії Герольдмайстер, сталася Помаранчева революція, яка призвела до тимчасової втрати держзамовлень. Для виживання нам довелося почати працювати з холодною аудиторією, і це розкрило нову проблему: продавці не вміли ефективно вести продаж.

Тоді ми запровадили щоденні ранкові півгодинні тренінги. На них співробітники відпрацьовували скрипти продажів, беручи ролі продавців та клієнтів, а потім застосовували навички у реальній роботі. Це дозволило швидко підвищити рівень їх умінь, впевненість у спілкуванні з клієнтами і, як наслідок, принесло компанії значний дохід.

Цей досвід переконав мене у необхідності інтеграції систем навчання у всі мої поточні та майбутні проекти.

Статистика та дослідження

Згідно з дослідженням McKinsey, компанії, які активно інвестують у навчання своїх співробітників, демонструють на 25% кращі результати порівняно з тими, хто ігнорує розвиток персоналу. Це наголошує, що інвестиції в освіту співробітників є вкладеннями у довгостроковий розвиток та стабільність компанії.

Зараз у бізнес-акселератор Business Booster ми інвестуємо в навчання співробітників 5% від річного обороту. Це дуже великі гроші, але вони повертаються у вигляді прибутку та міцної професійної команди.

Методи та стратегії впровадження навчання

Для багатьох компаній створення власної програми навчання обов'язкове рішення. Це дозволяє адаптувати зміст курсів під конкретні потреби та завдання організації.

Які кроки необхідні запровадження внутрішнього навчання:

 • Аналіз потреб співробітників та компанії, оцінка існуючих навичок та визначення прогалин у знаннях;

 • Визначення цілей та завдань навчання. Формулювання конкретних, вимірних, досяжних, релевантних цілей;

 • Розробка навчальних планів. Створення програм, що поєднують у собі теоретичні заняття та практичні завдання;

 • Підготовка та адаптація навчальних матеріалів. Розробка підручників, відеоматеріалів та інтерактивних курсів;

 • Організація навчання. Планування графіка навчання таким чином, щоб воно максимально ефективно вписувалося у робочий процес;

 • Інтеграція онлайн-курсів та платформ.

Іншим ефективним способом навчання є використання онлайн-платформ, таких як Coursera, SkillUp, Udemy або LinkedIn Learning. Цей метод особливо актуальний у розвиток специфічних навичок і пропонує такі переваги:

 • Доступ до топових курсів. Співробітники можуть навчатися у провідних світових експертів у будь-якій галузі;

 • Гнучкість навчання. Курси можна проходити у зручний час, що підвищує їхню мотивацію до навчання;

 • Моніторинг та оцінка результатів. Онлайн-платформи часто пропонують інструменти для відстеження прогресу та оцінки ефективності навчання;

 • Менторство та коучинг.

Менторство та коучинг усередині компанії дозволяють не лише передати цінні знання та досвід від досвідченіших колег, а й сприяють зміцненню корпоративної культури. Ефективне менторство включає:

 • Вибір менторів. Досвідчені співробітники, які мають не тільки професійні навички, а й здатність до навчання інших;

 • Регулярні зустрічі та сесії зворотного зв'язку. Це дозволяє менті та ментору обговорювати прогрес та знаходити шляхи для покращення процесу навчання;

 • Підтримка та розвиток менторів. Навчання менторів тому, як ефективно передавати знання та підтримувати своїх підопічних;

Оцінка ефективності навчання та інтеграція у корпоративну стратегію

Щоб система навчання приносила максимальну користь, необхідно регулярно оцінювати її ефективність. Це допомагає визначити ROI (повернення інвестицій), покращити якість навчання, адаптуючи його під умови, що змінюються, і потреби співробітників. Важливі аспекти оцінки включають:

 1. Використання KPI (ключових показників ефективності). Це може бути результати тестів, оцінки виконання завдань, рівень засвоєння інформації співробітниками та інші кількісні показники.

 2. Зворотний зв'язок співробітників. Регулярні опитування та інтерв'ю допомагають зрозуміти, наскільки ефективно матеріал засвоюється та які аспекти програми можуть бути покращені.

 3. Аналіз на бізнес-процеси. Вивчення того, як навчання впливає на продуктивність, якість роботи та економічні показники компанії.

Інтеграція навчання у корпоративну стратегію

Щоб інтегрувати навчання в корпоративну стратегію, важливо дотримуватися кількох ключових принципів:

 1. Підтримка керівництва. Відділ Навчання Business Booster не тільки заохочує прагнення співробітників навчатися, а й складає для кожного Індивідуальну Програму Навчання. Так ми зміцнюємо слабкі сторони фахівців та допомагаємо їм зростати.

 2. Взаємозв'язок із корпоративними цілями. Навчальні програми мають бути спрямовані на досягнення конкретних бізнес-цілей, таких як підвищення продажів, покращення якості обслуговування або оптимізація внутрішніх процесів. Ми завжди готові оплатити співробітнику навчання, якщо воно відповідає цілям та задуму компанії.

 3. Культура безперервного навчання. Створення атмосфери, в якій постійний розвиток та навчання сприймаються як цінності, важливі для кожного працівника. У наших корпоративних чатах щотижня проводиться змагання між відділами на найбільшу кількість годин, проведених на навчанні. Це стимулює дітей займатися регулярно.

Майбутнє навчання у бізнесі

Системи навчання в сучасних компаніях перетворюються з опціональних на критично необхідні. Вони допомагають не тільки в адаптації до швидко мінливого світу, а й у створенні сильної, інноваційної та ефективно працюючої організації. Компанії, які сприймають навчання як важливу частину своєї стратегії, зазвичай досягають високих результатів на ринку та мають високий рівень співробітництва та задоволеності серед своїх співробітників.

Постійне навчання та розвиток  це не тільки інвестиції в навички співробітників, але і інвестиції в майбутнє компанії. Створення потужної освітньої системи дозволяє бізнесу не лише реагувати на поточні виклики, а й бути готовим до майбутніх змін, залишаючись на крок попереду конкурентів.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи