Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.02.2024 09:57

Як компаніям заробляти більше, залучаючи штучний інтелект

Консультант з управління, лектор, засновник міжнародної консалтингової компанії "Visotsky Consulting"

Інструменти штучного інтелекту вже сьогодні можуть допомогти будь-якій людині підвищити ефективність.

Світ швидко змінюється. Щомісяця з'являються нові абсолютно неймовірні інструменти, які дозволяють значно підвищити ефективність роботи людей у різних професіях. При цьому деякі професії радикально змінюються, а деякі поки залишаються без змін.

Але інструменти штучного інтелекту вже сьогодні можуть допомогти будь-якій людині підвищити ефективність. І саме сьогодні ви можете замінити частину своїх співробітників або окремі їхні функції на штучний інтелект. При цьому ви будете отримувати набагато більше. У цій статті розповім, які функції компанії можуть взяти на себе нейромережі, зберігаючи ваші кошти.

Переклади

Те, що використовує практично кожен співробітник нашої міжнародної команди — це перекладачі. Раніше ми активно користувалися послугами професійних перекладачів. Сьогодні ж в цьому немає абсолютно ніякого сенсу. Іноді навіть шкідливо використовувати перекладачів. Особливо, коли йдеться про письмові матеріали.

DeepL

Ми використовуємо спеціалізований сервіс для перекладів на базі штучного інтелекту DeepL. Він чудово перекладає матеріали будь-якого формату. У цьому сервісі можна задавати свій словник спеціальних термінів і так далі. Більше того, він миттєво навчається на ваших текстах і з кожним перекладом робить це все краще і краще.

ChatGPT

ChatGPT також чудово перекладає з однієї мови на іншу. Використання нейромереж для перекладу не просто економить гроші, а також є колосальною економією часу, що дозволяє значно підвищити якість ваших документів. Використовуючи DeepL або ChatGPT, можна перекласти документи, подивитися, як це працює, внести корективи і так далі.

Наприклад, вам треба перекласти брошуру на 50 сторінок. Раніше це займало тиждень роботи перекладача з усіма перевірками та проміжними схваленнями. Сьогодні ж це можна зробити за пару годин, використовуючи один з вищезазначених інструментів.

Бухгалтерія

Дуже скоро штучний інтелект замінить бухгалтерів. Наша компанія витрачає тисячі доларів на рік на бухгалтерію: це фінансові звіти, розрахунок податків та багато інших нюансів. Зовсім скоро все це можна буде спростити. Але, щоб це працювало, первинні операції мають бути автоматизовані. Чи будуть потрібні головні бухгалтери?

Так, головні бухгалтери залишаться потрібними завжди, тому що головний бухгалтер — це людина, яка встановлює модель, за якою буде вестися облік у компанії. Це такий архітектор у відношенні фінансів. Але звичайні рядові бухгалтери скоро будуть замінені. Тому, якщо ви хочете до цього добре підготуватися, приведіть свій облік у порядок, щоб він був повністю автоматизований. Причому коли я кажу «скоро», маю на увазі, що через 1-2 роки ви зможете використовувати штучний інтелект, який буде робити всю рутину просто чудово.

Інженерія

У нас в компанії є один з підрозділів, який займається розробкою IT-платформи. І на цей невелике підрозділ ми витрачаємо близько 30-40 тисяч доларів на місяць, допрацьовуючи там нашу платформу та постійно її покращуючи.

Нещодавно ми почали використовувати GitHub — це копілот, який допомагає програмістам набагато швидше, якісніше та з меншою кількістю помилок писати код. Після впровадження цього інструменту продуктивність відділу зросла вдвічі. Це було дуже помітне, реальне поліпшення. Відповідно, ми отримали двократне зростання продуктивності за ті ж гроші. А це доволі приємна економія навіть для середніх підприємств, не кажучи вже про малі компанії, для яких такий бюджет може бути значним.

Копірайтинг

Копірайтери — це люди, які змінюють стиль тексту, створюють йому звучання та роблять так, щоб цей текст був продаваним. Тобто це ті гуру-професіонали, які вміють працювати з текстом. Так от, ChatGPT пише чудові тексти — починаючи від короткого поста для соцмереж, закінчуючи лонгрідом на ваш сайт. І робить це буквально за хвилини. Тоді як штатний копірайтер коштуватиме вам приблизно 800 доларів на місяць і витратить на один пост близько години. А якщо буде писати велику статтю, то вона взагалі займе кілька днів.

При цьому, якщо йому потрібно буде змінити стилістику або додатково відредагувати матеріал, це займе дуже багато часу. Але є нюанс — ChatGPT не може створити чудову проривну ідею і не зробить ніяких відкриттів для вас. Так само як робот не в силах скласти симфонію. Тому при роботі з ChatGPT я просто диктую ключові ідеї та даю йому команду, щоб він на основі цих ідей написав потрібний текст. І якщо потрібна якась корекція, то вона абсолютно незначна.

Звісно, щоб створювати такий матеріал, потрібні дані. І тут на допомогу приходить Perplexity. Це нейромережа, яка повністю замінила для мене будь-які пошукові системи. Адже Perplexity — це поєднання штучного інтелекту та пошуку в Інтернеті.

Я можу спокійно дати команду у вільній формі та отримати дуже чітку, інформативну відповідь. Це абсолютно неймовірний інструмент. Після того, як я почав користуватися Preplexity, у мене зовсім не виникає бажання щось запитувати у Google.

Дизайн

Наступна професія — дизайнери. Наша компанія активно використовує дизайн: нам постійно потрібні презентації, зображення для соцмереж, нові рекламні креативи, елементи оформлення веб-сайтів тощо. Звісно, раніше все це робили співробітники, які працювали на повний ставок. Кваліфікований дизайнер обходиться мінімум у півтори тисячі доларів на місяць.

Завдяки нейромережі Midjourney робота дизайнерського відділу прискорилась у кілька разів. Тепер нам достатньо мати кілька найталановитіших дизайнерів замість великої команди. Вони просто можуть робити у два-три рази більше роботи. Зараз дизайнер просто пише запит у Midjourney і за 5-10 хвилин генерує потрібний графічний елемент. Витрачається набагато менше часу на те, щоб робити такі речі.

Аудіо та відео

Існують чудові інструменти на базі штучного інтелекту, які дозволяють, наприклад, монтувати відео. Особливо, коли вам потрібно красиво змонтувати та оформити щось для соціальних мереж. Наприклад, потрібно створити нарізки Reels з субтитрами, зробити доробку та щось виправити. У цьому чудово справляється штучний інтелект. Ми сьогодні активно використовуємо нейромережі, щоб генерувати аудіо та відеоконтент з нуля.

Наприклад, 11Labs дозволяє створити клон вашого власного голосу та озвучувати цим голосом абсолютно будь-які тексти. За допомогою HeyGen можна генерувати відео. Буквально за 15 хвилин у HeyGen ви створюєте свій відео-аватар, який озвучується клоном вашого голосу та генерує відео вашого аватара.

Цей аватар моргає очима, відкриває рот, шевелить губами, розмахує руками і виглядає дуже природно.

Величезним плюсом також є можливість виправити будь-яку деталь, чого не можна зробити з уже знятим відео. Але якщо ви зробили ролик за допомогою штучного інтелекту, то завжди можете змінити кілька слів і за кілька хвилин отримати нове відео.

Особистий помічник

Одна з функцій особистого помічника — знайти якусь інформацію. Ось, ця функція практично зникла. Раніше згаданий Preplexity чудово виконує цю роботу. Є й інші функції: наприклад, пов'язані з листуванням, які досить довго виконували особисті помічники. Коли ви кажете, що потрібно написати певній людині такий лист, і особистий помічник робить це за вас.

Сьогодні ми робимо все те саме. Просимо ChatGPT переглянути профіль людини в LinkedIn, щоб не пояснювати, у чому він спеціаліст та на якій професійній мові з ним говорити. Далі даєте завдання, що потрібно написати офіційний лист у формальному стилі англійською мовою. А через дві хвилини отримуєте цей лист.

Висновок

Поступово дуже багато функцій, пов'язаних з комунікацією та менеджментом, будуть переноситися на нейромережі. І, мабуть, настане такий день, коли цілими компаніями на оперативному рівні зможе управляти штучний інтелект. Але зараз нам з вами потрібно займатися управлінням самостійно.

Багато з інструментів, які я перелічив, ви можете і повинні використовувати прямо сьогодні. Якщо ви їх не використовуєте, то втрачаєте гроші та час. Не пройде багато часу і сервіси на штучному інтелекті зможуть робити повністю готові маркетингові кампанії, займатися лідогенерацією і навіть робити деякі передпродажні дії. Я думаю, що вони будуть робити це не гірше, ніж люди.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи