Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.06.2024 09:10

Ритейл у війні: які перспективи чекають на ритейл в найближчому майбутньому

Консул Держави Ізраїль у Західному Регіоні

Незважаючи на всі труднощі, пов'язані із війною, вітчизняний ритейл демонструє ознаки життя, що надихає на оптимізм.

Зима 2024 року принесла несподівану радість українським торговельно-розважальним центрам (ТРЦ). 

Попри всі труднощі, пов'язані із війною, вітчизняний ритейл демонструє ознаки життя, що надихає на оптимізм. 

Лютневий звіт Української Ради Торгових Центрів підкреслив суттєве відновлення Індексу самопочуття ритейлу (RWBI), який зріс до 29,1 пунктів після різкого падіння в січні. 

Цей підйом є сигналом того, що українські споживачі починають повертатися до звичок мирного часу, відвідування магазинів та розважальних закладів. 

Але що саме стало поштовхом для цього зростання? І які перспективи чекають на ритейл в найближчому майбутньому?

Основні причини зростання відвідуваності ТРЦ

Однією з найважливіших причин відновлення RWBI стало зменшення кількості повітряних тривог. 

З жовтня минулого року кількість тривог постійно зростала, що негативно позначалося на бажанні людей відвідувати громадські місця, включаючи ТРЦ. Однак на початку 2024 року ситуація почала змінюватися на краще. 

Зниження кількості та тривалості тривог дозволило відновити нормальну роботу торговельних закладів, що своєю чергою сприяло зростанню відвідуваності.

Не менш важливим фактором став святковий сезон. Період новорічних та різдвяних свят завжди відзначається підвищеним попитом на товари. Хоча у січні відвідуваність дещо знизилася, у лютому споживачі продовжували активно відвідувати ТРЦ, намагаючись скористатися післясвятковими знижками та акціями. Це також сприяло зростанню RWBI.

Порівняння з довоєнними показниками

Попри позитивну динаміку, поточні показники RWBI все ще значно нижчі за довоєнний рівень. Найвищі значення індекс показував у червні 2021 року, коли він досяг 35,6 пунктів. У січні 2022 року, напередодні вторгнення РФ, RWBI складав 30,6 пунктів. Отже, попереду ще багато роботи для досягнення довоєнних показників.

Важливі умови для відновлення

Для повноцінного відновлення довоєнних показників RWBI необхідні певні умови:

По-перше, повернення українських біженців з-за кордону. Значна частка платоспроможного населення наразі перебуває за межами країни. Їх повернення суттєво вплине на споживчий попит.

По-друге, купівельна спроможність населення. Важливим фактором є зростання довіри споживачів до економічної стабільності та їх готовність витрачати кошти.

Перешкоди на шляху розвитку ритейлу

Розвитку ритейлу в Україні заважають кілька ключових факторів:

Відновлення RWBI у лютому 2024 року свідчить про поступове покращення ситуації в українському ритейлі. Зменшення кількості повітряних тривог та зростання відвідуваності ТРЦ стали ключовими факторами цього відновлення. Проте для досягнення довоєнних показників необхідне подальше покращення економічної ситуації та повернення українських біженців до країни.

Ритейл в Україні має значний потенціал для відновлення, але для цього потрібні конкретні заходи, спрямовані на підвищення економічної стабільності, поліпшення безпекової ситуації та стимулювання внутрішнього споживання.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи