Фінансове звітування партій повинно повернутись!
Вже півтора роки політики не звітують за сотні мільйонів гривень, які отримують на діяльність партій з державного бюджету.
НАЗК не перевіряє їх фінансову звітність і не може, наприклад, дізнатись чи не були витрачені гроші платників податків на купівлю нерухомості чи лімузинів. Це та викривлена реальність, яка існує сьогодні і яку необхідно терміново виправляти.
А все почалось у березні минулого року, коли країна вперше стикнулась з локдауном. Тоді “задля підтримки бізнесу” ФОПів звільнили від сплати ЄСВ, але ця “щедрість” була лише на період двох місяців. Справжній же подарунок отримали партії, які з квітня перестали звітувати за витрачені державні гроші і це триває досі. А гроші немалі. Для прикладу, партія “Голос” за 2021 рік отримала 81 мільйон гривень. Всього українські партії, які мають фінансування з держбюджету отримали за минулий рік близько 700 млн грн.
Що таке 700 мільйонів гривень? Це 420 нових автомобілів швидкої. Або 1666 апаратів ШВЛ експертного класу. Або 3,2 млн британських ПЛР-тестів. Вражає?!
То ж що пропонує депутатське об’єднання “Справедливість”?
По-перше, відновити звітність партій, аби кожна з них протягом 60 днів подала свої фінансові звіти за “пільговий” півторарічний карантинний час. Громадяни мають право знати куди, ким і навіщо впродовж півтора роки витрачалися сотні мільйонів гривень їхніх податків.
По-друге, НАЗК повинно розпочати перевірки фінансових звітів та у разі виявлення порушень зупиняти державне фінансування відповідних політичних партій.
Власне, щодо повноважень НАЗК і буде бійка під час голосування за законопроєкт. Кінцева бажана мета деяких політичних сил – взагалі забрати у цього антикорупційного органу повноваження припиняти фінансування.
Необхідно пояснити, що до початку пандемії, коли партії ще подавали звіти, якщо НАЗК знаходило в них можливі порушення або проблеми, то просто зупиняло державне фінансування. А партія, якщо хотіла повернути собі бюджетні гроші, мала йти до суду і оскаржувати таке рішення.
Але зараз депутати певних політичних сил хочуть все перекроїти і навпаки примусити йти НАЗК до суду. Тобто не партії мають доводити у суді, що вони все зробили правильно, а НАЗК, що політики якимось чином “профукали” гроші платників податків. Та і це ще не найгірше. Найгірше далі. Суд, у який може звернутися НАЗК, лише один – Окружний адміністративний суд міста Києва, який більше знають по абревіатурі ОАСК. До кого? Правильно, до судді Вовка.
Список його регалій безкінечний, і, на жаль, не у контексті чесності, верховенства права та криштальної репутації. Згадайте хоча б скандальні “плівки Вовка” і скажіть: є хоч мінімальний шанс на адекватні рішення?
Уявіть собі “цільове використання” партійних (тобто наших з вами) коштів: ексклюзивні годинники, люксові автомобілі, елітна нерухомість в центрі Києва, вечірки на яхтах десь на лазурному узбережжі, на яких вірогідно голова ОАСКу може відпочивати зі своїми друзями-нардепами, потім Вовк виносить рішення на користь НАЗК? Питання до сміху риторичне.
Цікаво, що буде відбуватись у Раді. Голосування і стане лакмусовим папірцем, який покаже: хто “бризкає слиною”, аби ініціативу заблокувати, той і має свій “шмат пирога” від партійних грошей.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436