Українські девелопери ринку нерухомості, рік 2022. Частина 4/5
Передостання, четверта частина матеріалу про український ринок девелопменту нерухомості станом на осінь 2022 року
Передостання, четверта частина матеріалу про український ринок девелопменту нерухомості станом на осінь 2022 року.
ІV. АДМІНІСТРАТИВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ДЕВЕЛОПЕРИ.
Цей тип девелоперів був створений дійсними або минулими чиновниками та/чи держслужбовцями, що через свої службові повноваження безпосередньо мали прямий дотик до всього девелоперського ринку країни. Ці вчорашні чиновники мали владу та здебільшого працювали у Радах різного рівня від місцевих до Верховної ради. Також до цього типу девелоперів відносяться і вчорашні держслужбовці дозвільної системи будівельної галузі країни, плюс ті, що мали можливості та вплив на розподіл земельного банку міст та околиць.
Це відносно новий тип девелоперів який з’явився на ринку нерухомості України й всього пострадянського простору. Однак, вже з перших же проектів, девелопери четвертого типу показали, що вони, за роки, що знаходилися поряд з ринком нерухомості, зрозуміли які проекти слід будувати та як найкраще використовувати доступні їм земельні ділянки. Правило «вчитися на чужих помилках» було засвоєно досконало й навіки.
Вже близько десятиліття йдуть розмови про те, що київських земель для забудови залишилося обмаль, і лише адміністративно-інтелектуальних девелоперів ця проблема займає якнайменше. Як говориться, хто шукає, той знайде, а особливо якщо знаєш де шукати, та як саме проводити пошуки.
Якщо у деяких аспектах відкинути моральні категорії сприйняття виникнення тих чи інших об’єктів у центральній частині Києва, то на мою суб’єктивну думку, переважна більшість всіх побудованих об’єктів девелоперами типу №4 відповідають сучасним тенденціям висотного будівництва європейських мегаполісів, мають привабливий зовнішній вигляд і вигідно виділяються на фоні всього наявного новобуду країни. За цими показниками з девелоперами типу №4 конкурують девелопери типу №2 (про інші типи девелоперів читайте у моїх попередніх матеріалах).
Основною характеристикою девелоперів типу №4 є їхні можливості з доступу до земельних ділянок, коротке плече до адміністративного корпусу дозвільно-узгоджувальної системи та накопичений досвід в історичному сенсі розвитку всього українського ринку нерухомості. Знаходячись, так би мовити, одночасно і над процесами розвитку ринку і у системі координації ринку сьогоднішні девелопери типу №4 накопичили знання, які їм допомогли стрімко увірватися у ринок зі своїми пілотними проектами, які відразу стали знаковими на ринку та віднині сприймається як візитівки професійного відношення до девелопменту.
Мабуть цей тип девелоперів стикався з найменшою кількістю проблем на ринку серед інших типів девелоперів. Найбільш актуальним питанням (тут я зумисно не використовую слово «проблемою») було і є питання фінансування проектів, особливо на початкових етапах будівництва. Можливо саме через це питання в Україні не так багато девелоперів типу №4 серед всіх наявних девелоперських компаній.
Так вже склалося, що будь яка приваблива земельна ділянка для девелоперського проекту мала додаткове навантаження у вигляді вже існуючих сусідів та/чи суспільного простору навкруги. Саме з цих причин, доволі часто ми ставали свідками (а хтось із тих, хто зараз читає цей матеріал і безпосереднім учасником якоїсь із сторін) громадських процесів по спротиву будівництву тим чи іншим об’єктам нерухомості. При цьому дозвільна документація перед початком будівництва у девелоперів була в повному порядку.
Девелопери типу №4 переважно працюють у ціновому сегменті від Medium Plus до De Lux. Економ та Бізнес сегменти ринку зазвичай не їхній простір для творчості. У даного типу девелоперів проглядається найменший ріст цін від початку будівництва і до його завершення. Сумарні характеристики об’єктів дають змогу утримувати високі ціни, при цьому не виходячи за межі ринку, на всіх етапах будівництва.
Очікування.
У післявоєнний період девелопери типу №4 з великим прагматизмом почнуть відновлювати роботи на своїх будівельних майданчиках. Локації новобудов адміністративно-інтелектуальних девелоперів будуть приваблювати потенційних покупців і тим самим створиться фінансовий потік для подальшого розвитку проектів. У подальшому, тенденція створювати ще кращі проекти за ті що вже реалізовані девелоперами типу №4 будуть штовхати ринок до сучасного будівництва архітектурних шедеврів та розмаїття вибору на будь-який смак.
Далі буде.
- К вопросу о гегелевских законах диалектики (Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT ). Вільям Задорський 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк вчора о 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко вчора о 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус вчора о 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич вчора о 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука вчора о 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко вчора о 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський вчора о 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда вчора о 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
- ВВК до 5 июня: нужно ли проходить людям с инвалидностью? Віра Тарасенко 30.03.2025 15:46
- ШАБАК оприлюднив свої висновки щодо трагедії 7 жовтня Георгій Тука 30.03.2025 14:16
- Цивільна конфіскація: про це варто знати, якщо ви державний службовець Тетяна Видай 28.03.2025 14:47
- Від 2 до 4 мільярдів доларів Євген Магда 28.03.2025 13:13
- Українські надра – не предмет торгу, а основа національної безпеки Олена Криворучкіна 28.03.2025 12:19
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 1651
- Законопроєкт 13120 позбавляє дітей конституційного права на освіту 435
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 306
- Стоїцизм папороті у перетвореннях декартової геометрії 153
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 149
-
"Бояться їхати сюди". Українській компанії не вдалося перевезти з Польщі закриту фабрику
Бізнес 18643
-
Яєчний король купує американського виробника яєць Hillandale Farms за $1,1 млрд
Бізнес 7369
-
Суд відкрив провадження про банкрутство забудовника ЖК "Еврика" у Києві
доповнено Бізнес 2995
-
Кульмінація некомпетентності. Чому закрили відомого розробника ігор Monolith
Технології 2653
-
Зернова асоціація попередила про ризик "технічної зупинки" агроекспорту з України
Бізнес 2137