Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.07.2015 12:33

Аналіз Закону про місцеві вибори 2831-3 з поправками до другого читанн

Політичний експерт, журналіст, тренер на виборах

Нагадаємо, що Верховна рада прийняла Закон про місцеві вибори 2831-3 у першому читанні . Потім депутати внесли 1766 поправок до другого читання, частка яких врахована профільним комітетом. Вашій увазі аналіз змін після першого читання тексту, який в четвер

Нагадаємо, що Верховна рада прийняла Закон про місцеві вибори 2831-3 у першому читанні . Потім депутати внесли 1766 поправок до другого читання, частка яких врахована профільним комітетом. Вашій увазі аналіз змін після першого читаннятексту, який в четвер 9 липня прийде в зал на голосуванні на позачерговому засіданні ради.

Система така: Вибори депутатів проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій, блоків місцевих організацій політичних партій з закріпленням кандидат а (у першому читанні було двох кандидатів) в територіальних виборчих округах, на які поділяється багатомандатний виборчий округ, що співпадає з територією відповідно області, району, територією міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм або територією утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" . Блоки залишаються, але невідомо, як це в’яжеться з курсом на державне фінансування партій, яке запроваджено в більшості Европейських країн.

- Також визначається перша трійка кандидатів, якщо більш 100 000 виборців, перша двійка кандидатів, якщо більш 50 000 і лідер списку, якщо менш 50 000 виборців. Тобто, бюлетень виглядатиме так: у виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі зазначаються порядковий номер, повна назва відповідної місцевої організації партії (блоку), а також в дужках прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) першого кандидата (перших двох чи трьох кандидатів (в залежності від кількості виборців)) в списку кандидатів, висунутого місцевою організацією партії (блоком) у відповідному багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидата у депутати закріпленого за відповідним територіальним виборчим округом з відомостями про рік народження, освіту, партійність, основне місце роботи (заняття), місце проживання. Між порядковим номером та назвою цієї місцевої організації партії (блоку) разом з інформацією про кандидата у депутати розміщується порожній квадрат.

- Партії повинні бути зареєстровані за рік, щоб мати право висувати кандидатів

- По цьому проекту право голосу мають члени територіальної громади, але не виписано переселенці є членами громад чи ні.

- Військовослужбовці строкової служби не голосують в місцях перебування, крім тих, які зможуть за 4 години відпуски проголосувати в своїх громадах.

- Норма, прийнята у першому читанні, стосовно зменшення кількості місцевих депутатів практично вдвоє, залишається

- Формування територіальних комісій буде по дві людини від партій, які мають парламентські фракції, і ці люди автоматично стають членами. А від інших партій по одній, та якщо буде більш 18 (гранична кількість), то жереб. Теж саме і стосовно дільничних комісій, тільки до дільничної по одній людині від парламентських фракцій автоматично. Тобто для непарламентських партій умови складніше.

- Громадські організації можуть бути спостерігачами на виборах

- Самовисуванцями можуть бути тільки кандидати на посади голови сільської, селищної раді, кандидати в депутати в ці ж ради. Міські голови тільки висування партіями, або блоками.

- Для участі в росподілі мандатов залишилось, як і у першому читанні, для партій 5%, для блоків -7%.

- Черговість кандидатів у депутати у виборчому списку від місцевої організації партії (блоку), яка має право на участь у розподілі депутатських мандатів у цьому окрузі (прошла 5%, або 7% відповідно), визначається рішенням територіальної виборчої комісії шляхом формування та затвердження виборчого списку місцевої організації партії (блоку). У зазначеному виборчому списку місцевої організації партії (блоку) кандидати у депутати (крім кандидаті у депутати, які не закріплені за територіальними виборчими округами) розташовуються в порядку зменшення відсотку голосів виборців, поданих за відповідну місцеву організацію партію (блок) у територіальних виборчих округах, за якими були закріплені кандидати, від загальної кількості голосів виборців, поданих за всі місцеві організації партій у відповідних територіальних виборчих округах. У разі, якщо отримані відсотки є рівними у кількох кандидатів у депутати, вони розміщуються у виборчому списку в порядку зменшення кількості голосів виборців поданих за місцеву партійну організацію (блок). У першому читанні розподіл був за абсолютним кількісним показником кандидата, а не за відсотковим.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи