Падіння у прірву і нові можливості – чим запам’ятався нам 2020 рік?
2020 рік став роком потрясінь і нечуваних випробувань. Не тільки для ринку зовнішньої реклами, а напевно для кожного – коронавірус буквально перевернув світ шкереберть.
Нам усім довелось вчитися жити в новій реальності. Так, було важко, але ми вистояли і зараз хочеться сказати не тільки про труднощі, які довелось долати, але й про уроки, які варто засвоїти, і нові можливості, які відкриваються у кризових умовах.
Падіння у прірву
Ще в лютому аналітики давали оптимістичні прогнози щодо розвитку рекламного ринку в 2020 році. Весна мала стати високим сезоном для зовнішньої реклами. Дизайнери розробляли нові колекції, артисти збирались на гастролі, турагентства готували «гарячі путівки», і всі ці новинки повинні були з’явитись на білбордах і сітілайтах. Рекламні площі уже були заброньовані. Та в один момент усе перевернулось. Карантин зупинив світ.
Я не хочу зараз розповідати, як клієнти розривали підписані контракти, як не оплачувались уже заклеєні рекламні площі – це все лишилося позаду. Ми вистояли. Хочеться подякувати тим представникам місцевої влади, які з розумінням підійшли до форс-мажорної ситуації. Які вчасно зорієнтувались і зрозуміли, що працюючий бізнес завжди вигідніший, ніж збанкрутілі підприємства і пішли назустріч операторам. Київ, Хмельницький, Одеса, Львів, Рівне, Луцьк, Івано-Франківськ, Калуш та інші міста і навіть деякі села надали підприємцям тимчасові пільги і це хоч трошки допомогло стабілізувати ситуацію. Для учасників ринку цей рік довів, що лише згуртувавшись можна ефективно відстоювати свої права.
Реклама у війні з пандемією
З перших днів карантину рекламні площі у всьому світі зарясніли соціальною рекламою – звідусіль людям розповідали як уберегтись від небезпечної хвороби. Не дивно, що найкращою міжнародною кампанією, за версією «Drum OOH», стала реклама про любов в умовах карантину «Sending Love». Люди слали послання з символом серця своїм близьким, з якими їх розділив карантин і вони вимушено залишились у різних містах. Оператори розміщували ці листи на свої конструкціях. Ініціативу підтримали у 178 містах із 38 країн.
Не менш промовистою стала і глобальна соціальна кампанія «Наш другий шанс». Постери змушували людей задуматись про життя в постпандемічному світі, переосмислити свої цінності і пріоритети. Цю ініціативу підтримали в 30 країнах на 5 континентах. В Україні ми теж могли побачити на цифрових носіях мотивуючі написи «Чи будуть наші сім’ї ще такими ж близькими?».
![Падіння у прірву і нові можливості – чим запам’ятався нам 2020 рік?](https://sostav.ua/app/public/images/news/2020/08/27/T11AL9tG_m.jpg)
Члени Асоціації показали свою соціальну відповідальність і готовність підставити плече в тяжкий час і надали тисячі рекламних площ для розміщення соціальної реклами.
Білборди сповіщали телефони гарячих ліній, алгоритми поведінки у разі появи небезпечних симптомів, інформували про профілактику інфікування у різних формах і жанрах. А ще ми показували обличчя пандемії - медичних та соціальних працівників, співробітників поліції та служб охорони, продавців та робітників служб доставки, місцевих лідерів та волонтерів. Зовнішня реклама звертала увагу на людей - на тих, хто опинився на передовій боротьби з коронавірусом. Реклама завжди відповідає на виклики часу, і завжди слугує дзеркалом епохи.
Навіть маленька реклама може сказати багато
Карантин і економічна криза найбільше вдарили по малому і середньому підприємництву, в яких найменше запасу міцності. Знаєте, мене зачепило те, як до цієї проблеми підійшли в містечку Портленд у США. Там розробили спеціальну соціальну кампанію, в якій із сотень мініатюрних білбордів людей закликали робити покупки в місцевих магазинчиках. Так місцева влада спільно з рекламорозповсюджувачами звертала увагу на проблеми дрібного бізнесу і намагалась йому допомогти.
В Україні оператори також максимально йшли назустріч малому бізнесу. Для дрібних підприємців пропонували спеціальні умови і допомогу в розробці рекламних стратегій. Адже у великих компаній над цим працює цілий штат маркетологів і піарників, а дрібному бізнесу доводиться запускати свою рекламу самотужки. А правильно себе подати вкрай важливо. Тому ми надавали і продовжуємо надавати пільгові умови для дрібного бізнесу.
Криза - це ще й нові можливості
Зовнішня реклама має низку опцій, які дозволяють зробити звичайну рекламу нестандартною і привернути до неї більше уваги. Можна підсвітити якийсь елемент, оживити предмет, зробити його об’ємним.
Цьогоріч ми бачили багато «фішок» і ноу-хау зовнішньої реклами. Назву кілька прикладів. У Фінляндії рекламні конструкції перетворили на термінали для дезінфекції телефонів. Для очищення смартфонів ультрафіолетовим промінням достатньо всього 15 секунд. В Осло розмістили рекламу, що «тліє» - з постера, який рекламував гарячу традиційну норвезьку страву, буквально виходило тепле повітря, яким мешканці могли зігрітись. У Китаї створили креативну рекламу, де фон білборда повністю повторює пейзаж. Так рекламували продукцію, в основі якої природні складові. Сеул накривала двадцятиметрова 3D-хвиля і перехожі буквально поринали в океан просто посеред вулиці. У Лондоні встановили білборди з квітучими легенями, які вимірюють рівень забруднення повітря. Коли воно чисте – легені здорові і цвітуть. Якщо рівень забруднення піднімається - легені в’януть і темніють.
![Падіння у прірву і нові можливості – чим запам’ятався нам 2020 рік?](https://out-of-home.ua/wp-content/uploads/2020/08/global-action-plan.png)
Новітні технології відкривають безмежне поле для креативу. А кризова ситуація ще й прискорює їх розвиток. В Україні тенденція стрімкого розвитку цифрових носіїв була помітна і до кризи. А зараз саме ці конструкції найбільш затребувані серед клієнтів і ми бачимо, як оператори продовжують нарощувати їх кількість. У скрутний час клієнти хочуть більше креативу і максимальну віддачу від вкладених коштів. І саме новітні технології дають більше можливостей для цього. Тому тренд на розвиток цифрових носіїв посилиться і в наступному році.
І наостанок хочу наголосити: яким би не був важкий 2020 рік, все ж ми побачили, що навіть у темні часи можна знайти світло, якщо підтримувати і цінувати одне одного. Хочеться вірити, що труднощі тільки зробили нас сильнішими і в наступному році людство зуміє подолати вірус та оговтатись від економічної кризи, а зовнішня реклама завжди запропонує варіанти як зробити життя яскравішим і цікавішим.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422