Карантин і криза: як влада може підтримати бізнес у скрутний час
У період криз порозуміння між владою і бізнесом набувають критично важливої ваги і виходять на перший план.
Без «податкових канікул» чи інших механізмів зменшення фінансового навантаження підприємцям дуже важко вистояти в умовах тотального падіння ринків. Для влади ж потрібен працюючий бізнес і завжди виграють ті, хто розуміє, що давши на кілька місяців пільгу, ти потім отримаєш стабільні надходження в бюджет, і це вигідніше, ніж банкрутства і закриття підприємств. Хочеться подякувати тим представникам місцевої влади, які розуміють форс-мажорну ситуацію і підтримують бізнес і ще раз пояснити чому так важливо скасувати чи хоча б зменшити оплату за користування місцями розміщення рекламних конструкцій.
Економічні наслідки обставин, викликаних обмежувальними заходами
Галузь зовнішньої реклами економічні наслідки карантину відчула чи не найпершою. Рекламна галузь – це лакмусовий папірець здоров’я малого та середнього бізнесу. Як тільки оголосили обмежувальні заходи далася взнаки паніка і замовники масово почали скорочувати свої видатки, зупиняти та достроково розривати контракти. Наші клієнти – це в основному торгові центри, кінотеатри, розважальні комплекси, спортивні заклади, торгівельні мережі, тобто всі хто були вимушені припинити працювати і закритися. Зайнятість рекламних площ у квітні та прогнозні показники на травень критично низькі.
В довгостроковій перспективі ті, хто продовжують давати рекламу зараз і будуть давати одразу після зняття обмежень виграють. Це підтверджують численні дослідження ефективності рекламних кампанії в періоди економічних рецесій. Донести свої меседжі до аудиторії простіше, коли конкуренти скорочують свої бюджети і реклами на вулицях менше, до того ж в такий час можна отримати вигідніші умови. Однак на такі нестандартні рішення наважуються не дуже багато компаній і в цілому ситуація для операторів складна.
Чому скасування містами оплати за комунальні місця для нас так важливо? Бо в звичайних умовах, коли зайнятість площ складає не менше 70%, третина усіх грошових надходжень іде саме на оплату оренди комунальних місць. Ще 20-25% від наших надходжень - це обслуговування конструкцій, а решта - податки і заробітна плата. В умовах тотального падіння замовлень, а отже і надходжень, ми вимушені використовувати свої резерви і позики, аби сплачувати податки, хоча б на мінімальному рівні виплачувати заробітну плату своїм працівникам і підтримувати їх родини та утримувати конструкції в життєздатному стані. В такій економічній ситуації, як сьогодні, платіж до місцевих бюджетів за користування місцями перевищує вдвічі валові надходження і є непосильним для операторів.
Які міста підтримали бізнес?
Як тільки стало очевидно як сильно обмежувальні заходи вплинуть на галузь, Асоціація операторів зовнішньої реклами України звернулась до керівництва населених пунктів з поясненням форс-мажорних обставин і проханням впровадити механізми, які полегшать фінансове навантаження. Введення так званих «податкових канікул» - це звична антикризова практика у світовій економіці. І ми дуже вдячні тим містам, які одразу відгукнулись.
Гарний приклад підтримки бізнесу в умовах епідемії одним з перших продемонстрував Київ. У період з 12 березня і до 1 серпня міська влада встановила оплату за користування місцями комунальної власності на рівні 50% від прописаної в договорах. Ви запитаєте чому пільга розрахована до 31 липня, якщо карантин на той момент був оголошений всього до 3 квітня? Таке рішення приймалося, бо, по-перше, обмежувальні заходи можуть продовжувати, що ми і побачили уже до 24 квітня, і немає гарантії, що їх не продовжать далі. А, по-друге, після скасування обмежень, економіка не запрацює одразу на тому ж рівні, що був у докарантинний період і клієнти не з’являться на другий день. Потрібен час для відновлення, економічна активність збільшуватиметься поступово і бажано, щоб був принаймні місяць-два зазору після зняття обмежень і до початку оплати містам у 100% розмірі. Крім того, це дозволить операторам в свою чергу також надати пільги своїм клієнтам, бізнесу, який в такий скрутний для економіки час намагається підтримати свою життєдіяльність.
Це розуміють уже в багатьох містах. В Хмельницькому вирішили повністю звільнення операторів від плати за тимчасове користування місцями до закінчення карантину. Схожі рішення прийняли в Одесі, Львові, Рівному, Луцьку, Калуші. Є приклади, коли до підтримки бізнесу долучаються і села. Так, сільська рада Малехова на Львівщині звільнила від оплати за місця тих операторів, які не розміщують комерційної реклами. Підготовленні проекти рішень і в інших містах. Сподіваємось, що нас почують усі, до кого ми звернулися.
Хотілося б наголосити, що члени Асоціації - добросовісні суб’єкти господарювання, ми не маємо заборгованості перед місцевими бюджетами і завжди виконуємо взяті на себе зобов’язання. Cитуація, яка склалася на ринку не залежить від волі операторів. Ми зі своєї сторони допомагаємо в боротьбі з епідемією. Члени Асоціації уже розмістили понад 1500 тисячі постерів, з яких доносимо до населення способи профілактики інфікування. Саме інформування людей дуже важливе для успішної боротьби з епідемією. Ми плануємо збільшувати кількість соціальної антивірусної реклами поки країна не переживає цей складний період.
І дуже сподіваємось, що наше суспільство успішно подолає небезпечну хворобу, і ми якомога швидше повернемося до нормального ритму життя, реалізації запланованих проектів та повноцінного наповнення бюджетів.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436