Ще один крок уперед: чим запам’ятався нам рік, що минає?
Підсумки року: аналізуємо, прогнозуємо, робимо висновки.
Коли все місто перетворюється на новорічну казку, а на календарі ще грудень, починаєш аналізувати і згадувати рік, що минає. 2019-й, безумовно, ознаменувався виборчими кампаніями, ходьбою між крапельками, аби зберегти політичний нейтралітет, десятками забракованих операторами неетичних сюжетів і, що важливо, завершальними роботами з реформи зовнішньої реклами. Цей рік, безперечно, був складний, однак приніс непогані досягнення.
Реклама повинна бути етичною
Цьогоріч ми ще більше наблизились до європейських стандартів роботи — розробили Етичний кодекс ринку зовнішньої реклами.
Весною і влітку країна пережила справжню політичну бурю. Дві хвилі виборів стали серйозним викликом для операторів. Неврегульованість законодавства і тіньовий характер виборчих кампаній створювали тиск на учасників ринку.
Використання чужих політичних слоганів, реклама з непристойними та сексуальними підтекстами, макети білбордів із державними символами — оператори «завернули» десятки рекламних сюжетів. Після виборчої кампанії ми організували круглий стіл «Етика рекламного бізнесу: як ефективно взаємодіяти з владою і суспільством?», де продемонстрували громадськості зразки неприйнятної реклами, яку не допустили до розміщення оператори.
Щоби більш успішно протистояти викликам, учасники ринку, не чекаючи дій із боку держави, сформували цивілізовані норми гри своєї галузі — Правила професійної етики. Так, це декларативна форма. Але учасники Асоціації одноголосно вирішили діяти відповідно до їхніх принципів.
Ці правила повинні підтримати не лише оператори, а й рекламодавці, як політичні, так і комерційні. Адже репутацію потрібно берегти. Дотримання етичних норм позитивно вплине на культурне обличчя міст і всієї країни, допоможе бізнесу ліпше взаємодіяти із владою та суспільством.
Реформа зовнішньої реклами принесла плоди
Результати реформи вже видно неозброєним оком. Київ отримав нове обличчя — сучасне і впорядковане.
Не все проходило гладко. Були певні проблеми з оперативністю оформлення дозвільних документів службами, які мають надати свої погодження. Згідно з новою Схемою, змінилися місця розташування конструкцій. А щоб їх установити, потрібно оновити і документи. Їх розгляд затягували різні відомства, починаючи від Міністерства культури України і закінчуючи Департаментом міського благоустрою. Були нюанси щодо узгодження робіт із комунальниками в тих місцях, де місто проводить реконструкції.
Були ситуації, коли оператори вже розмістили рекламну конструкцію відповідно до затвердженої Схеми, а «Київавтодор» вирішив перенести автобусну зупинку. Відповідно, локацію рекламної конструкції теж потрібно зміщувати. Були випадки прокладання нових велодоріжок, встановлення відеокамер, паркувальних кишень. Усе це веде за собою зміщення рекламних конструкцій, а отже, отримання нових дозволів і погоджень.
Утім, це все живий процес. Місто не стоїть на місці, воно вирує, розвивається, трансформується — і ми пристосовуємось до цього.
Основні оператори ринку демонтаж своїх конструкцій давно завершили. Нервова ж реакція заздрісників, які намагаються оскаржувати реформу через суди — це явище тимчасове. Попри їх каверзи, реформа відбулася. Все інше — деталі.
Реформа вже принесла свої плоди. Кияни її оцінили навіть краще, ніж ми розраховували. На вулицях столиці з’явилось чимало цифрових рекламних конструкцій, і цей процес триватиме — ринок діджитал розвивається дуже стрімко. За цим майбутнє, і все це стало можливим завдяки реформі.
І наостанок хочу нагадати, що наші двері завжди відчинені для тих, хто хоче вести чесний і прозорий бізнес, розвиватись та розвивати свою країну. В новому році будуть нові виклики і нові здобутки, але пам’ятаймо: разом ми сильніші і спільними зусиллями досягнемо неабияких висот.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393