Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.12.2019 09:20

Ще один крок уперед: чим запам’ятався нам рік, що минає?

Начальниця Управління з питань реклами КМДА

Підсумки року: аналізуємо, прогнозуємо, робимо висновки.

Коли все місто перетворюється на новорічну казку, а на календарі ще грудень, починаєш аналізувати і згадувати рік, що минає. 2019-й, безумовно, ознаменувався виборчими кампаніями, ходьбою між крапельками, аби зберегти політичний нейтралітет, десятками забракованих операторами неетичних сюжетів і, що важливо, завершальними роботами з реформи зовнішньої реклами. Цей рік, безперечно, був складний, однак приніс непогані досягнення.

Реклама повинна бути етичною

Цьогоріч ми ще більше наблизились до європейських стандартів роботи — розробили Етичний кодекс ринку зовнішньої реклами.

Весною і влітку країна пережила справжню політичну бурю. Дві хвилі виборів стали серйозним викликом для операторів. Неврегульованість законодавства і тіньовий характер виборчих кампаній створювали тиск на учасників ринку.

Використання чужих політичних слоганів, реклама з непристойними та сексуальними підтекстами, макети білбордів із державними символами — оператори «завернули» десятки рекламних сюжетів. Після виборчої кампанії ми організували круглий стіл «Етика рекламного бізнесу: як ефективно взаємодіяти з владою і суспільством?», де продемонстрували громадськості зразки неприйнятної реклами, яку не допустили до розміщення оператори.

Щоби більш успішно протистояти викликам, учасники ринку, не чекаючи дій із боку держави, сформували цивілізовані норми гри своєї галузі — Правила професійної етики. Так, це декларативна форма. Але учасники Асоціації одноголосно вирішили діяти відповідно до їхніх принципів.

Ці правила повинні підтримати не лише оператори, а й рекламодавці, як політичні, так і комерційні. Адже репутацію потрібно берегти. Дотримання етичних норм позитивно вплине на культурне обличчя міст і всієї країни, допоможе бізнесу ліпше взаємодіяти із владою та суспільством.

Реформа зовнішньої реклами принесла плоди

Результати реформи вже видно неозброєним оком. Київ отримав нове обличчя — сучасне і впорядковане.

Не все проходило гладко. Були певні проблеми з оперативністю оформлення дозвільних документів службами, які мають надати свої погодження. Згідно з новою Схемою, змінилися місця розташування конструкцій. А щоб їх установити, потрібно оновити і документи. Їх розгляд затягували різні відомства, починаючи від Міністерства культури України і закінчуючи Департаментом міського благоустрою. Були нюанси щодо узгодження робіт із комунальниками в тих місцях, де місто проводить реконструкції.

Були ситуації, коли оператори вже розмістили рекламну конструкцію відповідно до затвердженої Схеми, а «Київавтодор» вирішив перенести автобусну зупинку. Відповідно, локацію рекламної конструкції теж потрібно зміщувати. Були випадки прокладання нових велодоріжок, встановлення відеокамер, паркувальних кишень. Усе це веде за собою зміщення рекламних конструкцій, а отже, отримання нових дозволів і погоджень.

Утім, це все живий процес. Місто не стоїть на місці, воно вирує, розвивається, трансформується — і ми пристосовуємось до цього.

Основні оператори ринку демонтаж своїх конструкцій давно завершили. Нервова ж реакція заздрісників, які намагаються оскаржувати реформу через суди — це явище тимчасове. Попри їх каверзи, реформа відбулася. Все інше — деталі.

Реформа вже принесла свої плоди. Кияни її оцінили навіть краще, ніж ми розраховували. На вулицях столиці з’явилось чимало цифрових рекламних конструкцій, і цей процес триватиме — ринок діджитал розвивається дуже стрімко. За цим майбутнє, і все це стало можливим завдяки реформі.

 

І наостанок хочу нагадати, що наші двері завжди відчинені для тих, хто хоче вести чесний і прозорий бізнес, розвиватись та розвивати свою країну. В новому році будуть нові виклики і нові здобутки, але пам’ятаймо: разом ми сильніші і спільними зусиллями досягнемо неабияких висот.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи