Реформа, що за рік змінила Київ
Підсумки.
Кажуть, що реформа реклами, яка вже рік змінює столичні вулиці — одна з найуспішніших із тих, що були запроваджені в Києві. Однак оператори і міська влада, які 2017 року разом змінили правила гри на рекламному ринку міста, поки що не поспішають хвалитися успіхами. Бо за сотнями оновлених вулиць і тисячами рекламних конструкцій, що були демонтовані й замінені на нові, стоїть важка і часто невдячна цілодобова робота. Хоча й справді, вже видно результат командних зусиль. Проте змінити ще потрібно чимало.
Загалом план змін у Києві працює доволі ефективно, і досвід свідчить, що співпраця влади і громади з бізнесом може бути і є успішною. За цифрами, які полюбляють чиновники і про які завжди допитуються журналісти, стоять довгі місяці роботи над Правилами і Схемою розміщення рекламних конструкцій. Після непростих домовленостей, що матеріалізувалися в чіткий план роботи, ми вже рік працюємо на київських вулицях. Виправляємо те, до чого призвів хаос попередніх десятиліть.
Звичайно, реформа у столиці могла б рухатися й швидше, однак гальмує процес низка об’єктивних причин. А педалі цих гальм часто під контролем чиновників. Наприклад, якщо рекламна конструкція розташована на землі, підпорядкованій Міністерству культури, то її розміщення потрібно погодити. Однак замість того, аби відреагувати на відповідну заяву від оператора протягом 5-и робочих днів, документів доводиться чекати 8 місяців. Такі випадки, на жаль, не поодинокі, і стосуються не тільки чиновників із Мінкульту. Загалом у столиці діє понад три десятки різних служб. І на те, аби з кожною порозумітися, операторам доводиться витрачати чимало часу і сил. Іноді йшли місяці на узгодження паперових нюансів із «Київавтодором». Районні підприємства комунальної корпорації теж полюбляють затягувати погодження місць розташування рекламних конструкцій, посилаючись на вже проведений благоустрій. І це попри те, що зміни затверджені Схемою. Схожі палиці в колеса Реформи ставлять й інші комунальники чи служби благоустрою, не відстає і патрульна поліція.
Сподіваємося, затверджені технологічні картки адміністративної послуги з видачі, переоформлення, продовження строку дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами допоможуть припинити саботаж чиновників, і вони, так само якісно, як і ми, виконуватимуть свої посадові обов’язки.
Адже, на відміну від чиновників, операторам є чим ризикувати. Бізнес уже вклав у реформу мільйони обігових коштів, інвестуючи у благоустрій міста. Оновлення однієї конструкції коштує від 40 до 350 тис. грн, а демонтаж разом із благоустроєм — від 3 тис. до 25 тис. грн. Зрозуміло, такі інвестиції були б неможливі без досягнення консенсусу з громадою і владою міста. Реформа саме в цьому аспекті — гарний приклад для наслідування. Адже прозорість і передбачуваність усіх процесів дають надію на послідовний і успішний розвиток бізнесу, а городяни отримують цивілізований і зручний громадський простір. Саме тому ми всі разом рекордними темпами змінюємо Київ. І наближаємося до виконання плану, згідно з яким замість 12 тис. конструкцій по всьому місту залишиться не більше ніж 4,4 тис. На роботи, які за звичних умов потребують кількох років, ми витратили понад один рік. Оновивши центр Києва, оператори з лютого вже працюють у 3-й і 4-й форматних зонах, спальних районах і вздовж великих магістралей.
Останній рік показав, що в разі спільного бажання бізнесу, міської громади та влади можна достойно і швидко змінювати вигляд наших вулиць, а отже, і якість нашого життя. Цьому не зможуть завадити ні бюрократи, ні ті бізнесмени, які намагаються загальмувати реформу в судах. Місто і ті люди, які в ньому живуть і працюють, мають отримати якість європейського рівня на кожній столичній вулиці.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427