UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
27.06.2018 09:25

Світові тенденції зовнішньої реклами

Голова Громадської Спілки "Асоціація операторів зовнішньої реклами України"

Статистичні дані, економічні розрахунки, прогнози експертів.

Колись Джері Делла Феміна назвав рекламу найбільшим мистецтвом XX століття. Уже 18 років триває XXI… І світові лідери у галузі реклами тривожно закликають: потрібно відроджувати забуте мистецтво зовнішньої реклами! Потрібно допомагати креативникам правильно використовувати площини для передання сюжету і змісту! Здавалося б, невже це проблема компаній міжнародної арени? Невже в них  тих, на кого ми рівняємось, із цим можуть бути проблеми? Виявляється, що так. І головна причина тут полягає у невикористанні повного потенціалу зовнішньої реклами та переведенні поля зору рекламістів на телебачення та інтернет…

На початку червня в Сорренто, італійському містечку на узбережжі Тірренського моря, відбувся 59-й міжнародний конгрес із зовнішньої реклами FEPE International 2018. Відвідали його і наші учасники Асоціації операторів зовнішньої реклами: Прайм Груп та Перехід Аутдор. І якщо Перехід відвідав такий захід вперше, то для Прайм Груп, як члена Європейської федерації зовнішньої реклами, – це вже стало доброю традицією із 2013 року. Цьогорічним девізом заходу стало гасло: «Формуємо майбутнє», яке пронизувало висновок кожної доповіді.

Так, за даними керівного директора JCDecaux OneWorld Ніла Еддлстона та директора з аналітики Lumen Research Девіда Бассета, реальна ймовірність побачити рекламу (показник VAC Visibility Adjusted Contact) для каналу ООН (міжнародна абревіатура ООН - Out of Home, - зовнішня реклама,  поєднання її з цифровим сегментом (digital) – DOOН) становить 14-79%, а для інтернет-реклами 9-38%. Для статичних ООН-форматів показник ще вищий 48-79%! Окрім того, тривалість візуального контакту зі статичними бігбордами у пішоходів майже вдвічі вища, ніж із мобільною і десктоп-рекламою. За даними іншого дослідження з вивчення ролі  ООН-реклами в побудові популярності брендів, компанії, які почали активно використовувати цей засіб, мали зростання частки ринку на 36%!

Як стверджує Марк Бойдман, директор медійного напряму інвестиційної компанії PJ Solomon, до 2020-го року обсяг глобального ринку out of home реклами сягне 42-х мільярдів доларів. ООН це єдине медіа, для якого технології є «справжнім другом», тому потрібно уважно стежити за тим, як найближчим часом будуть проходити транзакції, змінюватись атрибуції і укрупнюватись учасники ринку…

Які можна зробити висновки для України?

По-перше, нам слід конкурувати та співпрацювати одночасно! Конкуренція повинна бути чесною, «здоровою» і конструктивною. Співпраця має бути відкритою та багатогранною. Що більше буде інформації про спільні успішні проекти, то більше виграє галузь загалом. Об’єднання зусиль завжди дає кращий результат, ніж дії поодинці.

По-друге, цифрова революція відкриває нові можливості для ефективного розвитку зовнішньої реклами. Над цим ми маємо думати, аби використовувати нові тенденції з користю і для компаній, і для споживачів, і для всього ринку.

Уже зараз ми повинні прищеплювати споживачу культуру використання DOOH задля збагачення його ж досвіду і вражень. Уже зараз нам потрібно розробляти стратегії, аби ефективно працювати на ринку, який постійно змінюється та розвивається.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]