Як обрати надійну схему інвестування в нерухомість
Називаючи фактори, на які варто звернути увагу перед купівлею житла в споруджуваному об'єкті, ми часто робимо акцент на репутації, надійності забудовника та дозвільних документах. В той же час, не менш важливою є схема інвестування, за якою залучаються гро
Називаючи фактори, на яківарто звернути увагу перед купівлею житла в споруджуваному об'єкті, ми часторобимо акцент на репутації, надійності забудовника та дозвільних документах. Втой же час, не менш важливою є схема інвестування, за якою залучаються грошіінвесторів будівництва. В одних випадках вона може стати благословенням, вінших - прокляттям.
На сьогоднішній день налічується більше десятка різних схем інвестування воб'єкт нерухомості на первинному ринку. На жаль, жодна з них не дає повноїгарантії того, що інвестор в результаті отримає квадратні метри, а не головнийбіль при негативному розвитку сценарію.
Згідно з принципами свободи договорів і цивільному праву, між забудовникомі покупцем може бути укладений договір самого різного формату і змісту, такий,який прописують юристи будівельної компанії.
Відповідно до Закону України «Про інвестиційну діяльність» та «Профінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла і операціях з нерухомістю», законними вважаються чотири схеми інвестування. Це - Фонд фінансування будівництва (ФФБ), придбання безпроцентних цільових облігацій, Фонди операцій з нерухомістю (ФОН), Інститути спільного інвестування. Більшість забудовників для реалізації квартир використовують перші дві згадані схеми - ФФБ та продаж облігацій.
Варто відзначити, що дані схеми передбачають існування посередника. Законодавством передбачена заборона на укладання прямих інвестиційних договорів між забудовником і інвестором (ст. 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність»).
Серед схем, прямо не закріплених законодавством, найпопулярнішими є укладення попереднього договору купівлі-продажу майнових прав або договору купівлі-продажу квартири.
Але дані угоди передбачають лише певні фінансові гарантії для інвестора:наприклад, отримання грошової компенсації в розмірі, що був інвестований.Враховуючи коливання курсу валют і нестабільність на фінансових ринках, такевирішення питання не може бути сприятливим. Для інвестора нерухомості самийголовний інтерес полягає в отриманні готових квадратних метрів в побудованомубудинку.
Разом з тим, законодавством не передбачено важелів контролю того, куди і яквитрачає забудовник кошти, інвестовані в будівництво покупцями. З іншого боку забудовнику це не вигідно - відкривати доступ до своєї фінансово-бухгалтерської звітності. Отже, інвестор на даний момент не має можливості контролювати витрати та призначення коштів, а також реагувати у разі нецільового їх використання.
Підкреслимо, що Законом не передбачено можливості доступу до такоїінформації, але в той же час не встановлена і заборона. Тому таке право можнапередбачити у правилах Фонду або самих договорах, що, на наш погляд, стало бхорошим превентивним механізмом захисту прав інвестора.
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
- Проведення обшуку без ухвали слідчого судді Євген Морозов 03.11.2024 19:56
- Закриття кримінального провадження на підставі пункту 9-1 ч. 1 ст. 284 КПК України Андрій Хомич 03.11.2024 19:45
- Продаж майна боржника на електронному аукціоні Павло Васильєв 03.11.2024 14:50
- Місце проживання дитини після розлучення: досвід та практика Світлана Приймак 02.11.2024 20:08
- Неконкретність вимог податкового органу для розблокування податкових накладних Євген Морозов 02.11.2024 19:05
-
Що подивитись у кіно. Три новинки тижня
Життя 8453
-
Озеро Гарда: шість найкрасивіших міст на найбільшому озері Італії
Життя 7141
-
Укранфта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 4609
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 4058
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 3724