Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
28.09.2015 18:14

Кожен українець має право знати

Депутат Київської міської ради VII та VIII скликань. Політичний консультант

Свого часу громадські організації визначилися з датою відзначення міжнародного дня права знати - 28 вересня.

Саме в цей день громадські організації проводять роз'яснювальну роботусеред населення щодо права на інформацію,на доступ до публічної інформації, популяризацію ідей свободи інформації.

Дуже важливо, аби українці усвідомили, чому влада має бути відкритою. Адже,коли інформація знаходиться лише у розпорядженні органів державної влади, тозабезпечити перевірку посадовців на корупцію та розтрату державних коштівпросто неможливо. Тому необхідно, аби суспільство було залучено та мало вплив на процес прийняттядержавних рішень, А це можливо тоді, коли громадяни мають доступ до об’єктивної інформації, яка не приховується тане спотворюється. В такий спосіб громадськість може контролювати роботу посадовців,унеможливлюючи будь-які тіньові махінації та корупційні оборудки.

Моя діяльність вимагаєвід мене постійного і тісного спілкування з громадянами. Прикро визнавати, щопереважна більшість зовсім не орієнтується, як отримати ту чи іншу публічнуінформацію, як написати запит, до кого звертатися. Більше того, про ЗаконУкраїни «Про доступ до публічної інформації» чули, але як цим скористатися –уяви не мають. В рамках діяльності громадської організації «Свідомі», нашіактивісти повсякчас допомагають громадянам отримати необхідну публічнуінформацію, написати запит чи звернення, обстояти ті чи інші суспільні інтереси.Вважаю, що державі варто не обмежуватися лише наданням громадянам доступу допублічної інформації, а навчити їх правильно та грамотно цим користуватись.Адже влада має бути зацікавлена в тому, аби довіра суспільства до неї була нависокому рівні. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи