Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.09.2015 14:39

З’явилась можливість подолати корупцію в державних закупівлях!

Голова Асоціації інвесторів житла

Рада прийняла антикорупційний закон про держзакупівлі

Сьогодні, нарешті, Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції". ВР йшла до цього досить довго, а паралельно з її «ваганнями» умільці продовжували розкрадати державні кошти за допомогою корупційних оборудок.

Відтепер протидіяти корупції стане реально можливим: корупційні ризики значно знизяться завдяки появі запобіжних заходів. Також, важливим є те, що бізнес отримав значні спрощення участі в процедурах  закупівлі, що збільшить рівень конкуренції.

Хочу підкреслити, що громадська організація «Свідомі» вже тривалий час  займається моніторингом та контролем у сфері державних закупівель. Нами виявлено багато порушень, які здійснювались під час конкурсних торгів. Деяким корупційним махінаціям з державними коштами наші спеціалісти змогли завадити.  Про корупційні складові були своєчасно проінформовані відповідні інстанції і вжиті заходи, аби правопорушники понесли відповідальність. Найчастіше прослідковувались порушення при здійсненні державних закупівлях за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів .

Маю надію, що завдяки новому закону відбудуться кардинальні зміни у сфері державних закупівель і державі вдасться зекономити величезні кошти.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]