Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
24.06.2016 17:07

ProZorro захистить ринок активів банків-банкрутів від монополізації

Директор асоціації "Біржові та електронні майданчики"

Асоціація "Біржові та електронні майданчики" вітає запровадження принципів системи ProZorro у процедурах реалізації активів неплатоспроможних банків та банків, які ліквідуються.

Асоціація "Біржові та електронні майданчики" схвалює підписання Меморандуму між НБУ, ФГВФО, МЕРТ та Transparency International, яке відбулося сьогодні. Запровадження принципів ProZorro на ринку активів неплатоспроможних банків забезпечить справжню конкуренцію між організаторами торгів, а також розширить коло потенційних покупців активів і, що найголовніше для ФГВФО та НБУ у поточних умовах,  мінімізує корупційні ризики у процедурах продажу активів.

Нагадаю, що напередодні, члени Асоціації "Біржові та електронні майданчики" розпочали процес консолідації ринку на принципах ProZorro.

Бізнес-середовище, не чекаючи на рішення чиновників, самостійно ініціювало справжню консолідацію, яка матиме наслідком створення єдиних зрозумілих правил торгівлі активами збанкрутілих банків і підвищення ефективності реалізації таких активів .

Консолідація ринку вже розпочалася та відбувається в кількох напрямках. Компанії-організатори торгів активами неплатоспроможних  банків долучаються до асоціації, створюють єдине інформаційне поле, та спільно формують бачення ринку і долучаються до розробки правил гри.

Серед членів Асоціації  вже є акредитовані члени системи ProZorro , а також є розробник програмного забезпечення, який є учасником проекту ProZorro, і станом на зараз, ми вже відпрацьовуємо технічні і технологічні моменти співпраці між іншими членами асоціації на принципах ProZorro. Ми готові долучитися до діалогу між НБУ, ФГФВО, МЕРТ і Transparency International щодо запровадження цих принципів для всього ринку активів неплатоспроможних банків. Переконаний, що спільними зусиллями, чесні організатори торгів, представники НБУ, ФГВФО, МЕРТ та Transparency International створять умови, за яких активи банків-банкрутів продаватимуться на прозорих торгах за максимальними цінами. Це допоможе державі ефективніше виконувати зобов'язання перед громадянами та бізнесом, і скоротить витрати бюджету на виведення банків з ринку.

Ми, як асоціація, докладемо максимум зусиль, аби процес запровадження нових принципів функціонування ринку активів неплатоспроможних банків був якомога прозорішим та відкритим для ЗМІ і громадськості. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]