Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
07.04.2016 09:14

Зроби мені цікаво!

Директор «Видавничий центр «12»

Що примушує нас, дорослих, звертатися до паперової книги? Два поняття - або "треба", або "цікаво". Ті ж самі правила гри актуальні й з дітьми. Вони ніколи добровільно не робитимуть те, що їм нецікаво.

Що примушує нас,дорослих, звертатися до паперової книги? Два поняття  -  або "треба", або "цікаво".

Ті ж самі правилагри актуальні й з дітьми. Вони ніколи добровільно не робитимуть те, що їмнецікаво.

Ми весь часрозмірковуємо як примусити дітей читати. А відповідь проста – зробити їмцікаво!

Однак, зрозумівшице, отримуємо низку складніших запитань: «Як само зробити дітям цікаво?»

Більш корисногометоду досягнення мети, аніж експериментальний, тут складно уявити. Не лишеспостерігати за дітьми, як в популярному шоу «За склом», але й пропонуватидитині різні варіанти дії.

Спочаткуспробуйте зробити цікаво собі, а потім перейдіть на дитину. Але тут проблемка... Якщо ваша площина «цікавого» лежить поза межами книжкової шафи, а вечори випроводите у компанії з улюбленими гаджетами – будь то телевизор чи холодильник –не дивуйтесь, що не бачите книжок в руках у власної дитини. Це неприємно, алечесно.

Спробуйте систематично,день у день, приходячи додому дотримуватись якогось естетичного книжковогомаціону – створіть власну навколокнижкову філософію. Призначте собі улюбенемісце, якось по-собливому його облайднайте, додайте дивних, геть незрозумілихсторонньому оку дрібниць та дозвольте собі присвятити годину вашогодорогоцінного часу отакому «публічному» читанню. Звичайно, робити так слідсистематично. Я впервнена, що подібне дійство не просковзне повз увагу вашоїдитини. 

Наступним кроком може стати ваша пропозиція допомогти дитині обладнатийого власну «избу-читальню». І вона може бути зовсім поруч з вашою, але в тойсамий час, його приватною територією. Головне, було б бажання, - а варіантивиконання поставленого питання можуть бути різними. Однозначно одне, - своєюсистематичною книжковою активністю ви неодмінно привернете увагу дитини. А  потім вже цю увагу треба втримати.

Для цього переднами постає ще крутіший рівень задач – створити щось спільне з дитиною,книжкове і цікаве. Варіантів з вже створеного небагато, але є – розмальовки,книжкові квести, віммельбухи, пазли, комікси. Можна спробувати відійти від формальнихпропозицій та створити з дитиною щось своє. Наша уява, так само як і мовний апарат, потребуєпостійного розвитку та підживлення. А для цього іноді потрібно відходити від формального та обирати створенняспільного креативного простору. 

Книжка якчастина філософії родинних книжкових розваг є насправді дієвим кроком у справірозвитку читання. Зробіть собі та своїй дитині цікаво! 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net