Бездіяльність державного виконавця - це дискреція чи правопорушення?
Напевно всі чули від Державного виконавця дорікання по певним процесуальним діям стосовного того, що відповідно до положень ч. 3 ст. 11 ЗУ «Про виконавче провадження» це нібито його право. Але насправді передбачені ЗУ «Про виконавче провадження» права та п
Завданням державної виконавчої служби є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом.
Проте в силу певних об’єктивних та суб’єктивних причин ДВС не встигає/не хоче/не може та і взагалі «хай би як» виконує свої функції.
Так, я вимушений погодитись, що в силу величезної завантаження та маленької фінансової зацікавленості державні виконавці не в змозі якісно вести всі виконавчі провадження. Але від стадії «пожалійте нас» наступає стадія «а не пішли би зі своїм виконавчим провадженням, в мене таких сотні чекають і нічого». Ось на останній стадії державний виконавець зосереджує всі свої сили та час як би «юридично правомірно» нічого не робити, ніж відкрити профільні НПА та почитати як якісно та ефективно виконати свою роботу.
Напевно всі чули від Державного виконавця дорікання по певним процесуальним діям стосовного того, що відповідно до положень ч. 3 ст. 11 ЗУ «Про виконавче провадження» це нібито його право. Але насправді передбачені ЗУ «Про виконавче провадження» права та повноваження державного виконавця – це його прямий обов’язок.
Нормами ст.7 Закону України «Про державну виконавчу службу» передбачено, що працівник органу державної виконавчої служби зобов'язаний сумлінно виконувати службові обов'язки. Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі про примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і законом.
У юридичному значенні бездіяльність представника органу державної влади вкладається у значенні цього стану, який позначається як «безпідставне повне або часткове ухилення від здійснення передбачених конституцією та іншими законами функцій і повноважень влади» та/або «несвоєчасне, несумлінне, некваліфіковане чи інше неналежне виконання органами державної влади своїх функцій та повноважень».
Так само ВСУ у своїй Постанові від 24 листопада 2015 р. №п/800/259/15 зазначив, що «Сама по собі бездіяльність — це триваюча пасивна поведінка суб’єкта, яка виражається у формі невчинення дії (дій), яку він зобов’язаний був і МІГ ВЧИНИТИ».
Таким чином законодавством передбачено обов’язок державного виконавця сумлінно виконувати свої службові обов’язки, здійснювати ВСІ МОЖЛИВІ ЗАХОДИ необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення у спосіб та в порядку, встановленому законом. Невикористання цих прав та повноважень свідчить про бездіяльність державного виконавця.
Тобто, всі передбачені ЗУ «Про виконавче провадження» права та повноваження державного виконавця, які необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, є обов’язковими для застосування з боку державного виконавця. Державний виконавець, зобов'язаний сумлінно користуватися усіма наданими йому повноваженнями з метою забезпечення своєчасного та в повному обсязі вчинення виконавчих дій.
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нація вбивць 370
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 213
- Професії зникають, навички – у тренді 141
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 115
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14407
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 12819
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11466
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9280
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 9155